تیوال گروه نمایش موج | دیوار
T1:22:26:18
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
لنگر تایتانیک در بندر تهران

به بهانه اجرای نمایش «ویولن تایتانیک»
آوایی که غرق نمی‌شود


الهه حاجی‌زاده، سیدمهدی احمدپناه

تایتانیک یک نماد است. از زمانی که قرار شد این کشتی غول‌پیکر ساخته شود، قرار بود که نماد کامیابی و بلندپروازی‌ها بشر عصر خود باشد. ساخته شد تا نماد بلوغ صنعت، مهندسی، خودباوری و تجمل باشد. شاید هم اگر غرق نمی‌شد، هم‌چنان هم به همان شکوه از آن یاد می‌شد. اما خواسته یا ناخواسته تصویر دیگری در ذهن‌ها به جای گذاشت. تایتانیک که با ۹ طبقه درون خود مسافران درجه یک، دو، سه و کارگران و خدمه را جای داده بود، تصویری از جامعه‌ای با اختلاف‌های عظیم طبقاتی، نژادی، قومیتی و… از خود به جای گذاشت. جایی که بیشترین‌ها و بهترین‌ها را برای اقلیت ثروتمند و قدرتمند فراهم می‌کند، اما سهم زیادی – حتی از قایق نجات – به اکثریت دیگر نمی‌رسد. ... دیدن ادامه » شاید آن‌ها فقط باید باور می‌کردند که حقشان بیش از این است! و این‌گونه شد که کشتی «غرق‌نشدنی» با غرق شدنش نماد فاجعه، شکست، ظلم و اختلاف شد… «می‌گویند تنها نوازندگان ویولن در کشتی تایتانیک تا لحظه غرق شدن کشتی مشغول نواختن بودند، چون فقط آن‌ها بر این باور بودند که هنر تنها راه نجات است…» این قسمتی از تئاتر «ویولن تایتانیک» اثر پیترو فلوریدیا از ایتالیا است. او کشتی تایتانیک خود را در اقیانوس تئاتر جهان به حرکت درآورده و با گذر از ایتالیا، فرانسه، آلمان و برزیل به ایران رسیده است. پیترو تلاش کرده پیام تایتانیک او احترام به ارزش‌های انسانی و عدم تبعیض باشد. مسافران این کشتی تماشاگران و پرسنل آن در ایران ترکیبی از بازیگران جوان ایرانی و افغانی هستند.

پیتروفلوریدیا
کارگردان ایتالیایی نمایش ویولن تایتانیک
در مورد خصوصیات گروهی که هدایتش را به‌عهده داشتم، باید بگویم برای من شگفت‌انگیز بود که آن‌ها پایه‌های محکم و لازم برای تئاتر را داشتند، هم از لحاظ تکنیک‌های نمایشی و هم از لحاظ فرهنگی پخته و آماده بودند. اکثر آن‌ها مملو از فرهنگ شعر و شاعری هستند، و کلام و ساختار نوشتاری را می‌شناسند. من به همه دنیا سفر کرده‌ام و در بچه‌های ایران به‌خوبی ریشه‌های قدیمی شعر را یافتم. من به‌عنوان یک ایتالیایی ریشه در دانته و پترارکا دارم، و در ایران خود را در برابر سنتی از کلام یافتم که قدمتی همواره قدیمی‌تر، ناب‌تر از آن‌چه در آن بزرگ شده‌ام، دارد.
در خیلی از فرهنگ‌ها مخصوصا فرهنگ‌های غربی شاهد قدرت عظیم رسانه‌ها در زندگی روزمره مردم هستیم که گویی کلام را از دست مردم می‌ربایند، و ریتمی ترمز دررفته به زندگی آن‌ها می‌دهند. از سویی دیگر شاهد فقدان فرهنگ نوشتاری در فرهنگ‌های محتلف دیگری هستیم. به برخی فرهنگ‌های آفریقایی اشاره می‌کنم، که در آن‌ها فرهنگ گفتاری و شفاهی بیشتر رایج است و هم‌چنین رها کردن مدرسه به بستر کمیاب یا نایاب فرهنگ نوشتاری دامن می‌زند.
به تمام این‌ها می‌شود تشنگی‌ای را که بچه‌های ایران برای آموختن و یاد گرفتن و بیشتر دانستن دارند، اضافه کرد. این برای من بیشتر از هر چیز دیگری جالب بود. چیزی که در غرب و در اروپا کمتر شاهد آن هستیم. در این‌باره بیشتر توضیح می‌دهم: مثلا دانشگاه رفتن در اروپا رفته‌رفته ارزش خود را از دست می‌دهد. نیاز و خواست به ادامه تحصیل در بیشتر مواقع در غرب به شدتی که در ایران شاهد آن بودم، نیست. از سوی دیگر کششی در آن‌ها وجود داشت به سمت استادی که از غرب آمده و می‌توانند بیشتر از او یاد بگیرند. پس با استفاده از آن‌چه از لحاظ فرهنگی در اختیار داشتند و خواست والای ایشان برای یاد گرفتن مرا مدهوش خود کردند. از وقتی به ایتالیا برگشتم، دائما به این فکر می‌کنم که باید گروهی در ایران با استفاده از همین بچه‌ها تاسیس شود که بتوانند در کنار هم کار کنند و با هم همواره در ارتباط باشیم و هم‌چنین با دیگر گروه‌هایی که در لهستان، فرانسه و بلژیک داریم، بیشتر وارد ارتباط شویم و بین آن‌ها دیالوگ و همکاری ایجاد کنیم. و البته لازمه آن داشتن فضایی مناسب است که بتوانند در اختیار داشته باشند.
آخرین نکته‌ای که آن هم برایم بسیار جالب بود، قدرت بچه‌ها در تحلیل کردن مسائل و مشکلات روز جامعه‌شان با استفاده از هنر بود. اغلب شاید این تصویر در ذهن باشد که تفکرات هنری، جوایز هنری، نقد‌های هنرمندان، دنیایی کاملا مجزا از مسائل روز اجتماعی و سیاسی یک جامعه دارند و بین آن‌ها فاصله‌هایی نامحدود است. برای من جالب بود که بازیگران از سویی نگران بخش هنری، شاعرانه کار بودند و از سویی دیگر دغدغه بیان موضوعات و مشکلات روز جامعه‌شان را نیز داشتند. و به این واسطه به دو دنیایی که شاید متمایز به نظر بیایند، هم‌بستگی ایجاد کردند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان خرید بلیت روزهای جدید هم اکنون در تیوال
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تنها فردا را فرصت دارید تا با تخفیف ویژه نمایش ویولن تایتانیک را ببینید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تایتانیک در تهران لنگر انداخت
نمایش ویولن تایتانیک از یکشنبه اول اسفند ماه برای دومین بار در تهران به صحنه رفت

به گزارش روابط عمومی گروه موج، نمایش «ویولن تایتانیک» به کارگردانی پیترو فلوریدیا محصول مشترک ایران، ایتالیا و افغانستان است و نگاه دیگری به ماجرای غرق شدن کشتی عظیم تایتانیک از زاویه دید مهاجرانی که در این کشتی بوده‌اند دارد.
فلوریدیا پیش تر این نمایش را در کشورهای ا ایتالیا، آلمان، فرانسه ، لهستان و برزیل با بازیگرانی از آن کشورها به صحنه برده است . عوامل نمایش ویولن تایتانیک عبارتند از: کارگردان: پیترو فلوریدیا کارگردان دوم: صنم نادری
تهیه کننده: آرش عباسی مدیر تولید: هادی عزیزی،عکسا: دیهیم خان بیگی، گرافیک: محمد شمش امور بین الملل: حامد شفیعی روابط عمومی: ندا ایزدی
بازیگران( به ترتیب حروف الفبا) :علی آذرشین ، امیرباباشهابی، ... دیدن ادامه » سارا باقری ، علی بنی عامر، یاسمن بیگلری، تینا تیماج چی، نرگس پویا، رها تفکری، علی اصغر حسینی، حواخلیلی، پریسا رجبی، بهار رضی زاده، مسعود روستا، فائزه رمضانی، علی زمانی، امین زیبنده، بهراد سلاح ورزی، سید مازیار سیدین، سمیه علیزاده، فرهاد قطبی، کیمیا کاوند، موسی محمدی، رضا مهدی زاده، شهرزاد نظرپور، مختار نوری، هانیه هاشمی، غزال مهرانفر، میلاد خان احمدی

این نمایش هر روز ساعت 19 در کارگاه دکور رودکی، روبروی تالار وحدت به صحنه می رود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت www.tiwall.com مراجعه فرمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تهیه بلیت های سه روز اول اجرا با 30 درصد تخفیف، هم اکنون در تیوال
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویولن تایتانیک دوباره اجرا می شود

نمایش ویولن تایتانیک به کارگردانی پیترو فلوریدیا ،کارگردان ایتالیایی که پیش از جشنواره تئاتر فجر اجرا شده بود دوباره به صحنه می رود.

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر موج، نمایش ویولن تایتانیک کار مشترک گروه تئاتر موج و کمپانی متیچی ایتالیا با حضور بازیگران ایرانی و افغانستانی از یکشنبه اول اسفندماه سال جاری اجرای خود را در کارگاه دکور رودکی از سر می گیرد.
این نمایش که نگاه تازه ای به ماجرای غرق شدن کشتی تایتانیک دارد ، پیش از این با استقبال کم نظیر مخاطبان روبرو شده بود اما به علت همزمانی با جشنواره تئاتر فجر و اجرای گروه لهستان در پارکینگ تالار حافظ، موقتا به اجرای خود پایان داده بود.
ویولن تایتانیک به تهیه کنندگی آرش عباسی از روز یکشنبه اول اسفندماه ساعت 19 در کارگاه دکور رودکی به صحنه خواهد رفت و پیش ... دیدن ادامه » فروش بلیت های آن از ساعت 12 روز پنجشنبه 28 بهمن در سایت تیوال آغاز خواهد شد.
علاقه مندان می توانند بلیت های سه اجرای نخست این نمایش را با تخفیف ویژه در سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com تهیه کنند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست گپ و گفت با گروه نمایش ( ویولن تایتانیک) به کارگردانی پیترو فلوریدیا و تهیه کنندگی آرش عباسی, در نقدهای شبانه کافه آرته توسط کانون ملی منتقدان تئاتر ایران با حضور علی جعفری فوتمی، منوچهر اکبرلو، امید طاهری، مهدی نصیری و گروه اجرایی نمایش مذکور برگزار شد.

صنم نادری ( دستیار کارگردان و برنامه ریز) :
این نمایش نسبت نزدیکی دارد با شرایط اجتماعی و رکود اقتصادی که اکنون دامنگیر ایتالیا و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی و حتی آمریکا دارند. از سوی وضعیتی که مهاجران دارند و شرایطی که زنان در تمام دنیا با آن مواجه هستند مضامینی است که ویولن تایتانیک را به اثری جهان شمول تبدیل کرده است.

علی جعفری ( منتقد ) : در ابتدا باید حتمن تاکید کنم که من یک نمایش جذاب ،موثر و انسانی دیدم و امیدوارم اجراهای نمایش بعد از جشنواره دوباره از سر گرفته بشود و نه فقط در تهران که در شهرهای دیگر هم به اجرا در بیاید. وقتی نمایش را می دیدم یاد این مثل افتادم که دنیا را دارد آب می بردو ما را خواب. شایدمفهوم نمایش اشاره مستقیمی دارد به سندرم باکستر یا همان سندرم تایتانیک.اینکه گاهی طبقه به اصطلاح ممتاز و متخصص و روشنفکرجامعه در تشخیص اولویت ها دچار اشتباه می شود. آنقدر این مسئله کلی است که من در حین تماشا حتی به ساختمان پلاسکو هم فکر کردم و اینکه در شرایط فعلی مثلا شاید حتی برگزاری جشنواره فجر هم چیز متناقضی با اولویت های فعلی جامعه باشد.

آرش عباسی ( تهیه کننده ) : پیترو معتقد است اساس ویولن تایتانیک بر این است که تماشاگر داخل صحنه باشد و این مساله اشاره دارد به این محتوا که در حوادث دنیا هیچ تماشاگری نداریم و همه ى ما به نوعی در حوادث پیرامون خود دخیل هستیم. به همین خاطر ما نمی خواستیم تماشاگر منفعل داشته باشیم. می خواستیم آدمهایی داشته باشیم که خودشان بخشی از اثر ما باشند.

علی جعفری: فرهنگ ما دور گود ایستادن و تماشا کردن است. در تئاتر ما همراهی تماشاگر با اجرا چندان تعریف نشده و به همین خاطر در ویولن تایتانیک برخی جاها آن ارتباط و آمیختگی که شما دنبالش بودید ایجاد نمی شود.اما این مسئله هم خللی در روند نمایش ایجاد نمی کند.

صنم نادری: جالب اینجاست که تماشاگر عادی بیشتر از تماشاگر تئاتری واکنش نشان میداد.

علی جعفری: یک نکته اینکه در بخش هایی از نمایش که تعدادش هم کم نیست بیانیه صادر می شود. این شعارها و بیانیه ها باعث فاصله گرفتن تماشاگر با اجرا می شود و تمام تلاش شما برای آمیخته کردن مخاطب با اثر را تحت شعاع قرار می دهد.

آرش ... دیدن ادامه » عباسی: بخشی از دلیل این اتفاق به دراماتورژی و ترجمه بر می گردد. در زبان ایتالیایی و در آن اجرا هیچ کدام از اینها حالت بیانیه پیدا نمی کرد اما در ترجمه این اتفاق افتاد.

منوچهر اکبرلو : مضمون نمایش ویولن تایتانیک امروز در تئاتر فراگیر شده. در همین جشنواره من چند نمایش ایرانی و خارجی دیدم که به مساله مهاجرت پرداخته بودند. اما چیزی که اهمیت دارد ارایه راهکار یا اندیشه راهبردی است. اگر در این مضمون تماشاگر را صرفا در وضعیت ترهم و ابراز احساسات این شکلی قرار بدهیم چندان درست نیست. در ویولن تایتانیک گاهی تلاش می شود تا حس ترحم ما نسبت به برخی کاراکترها برانگیخته شود. فکر می کنم ترحم کردن یک نوع خیانت است. ما باید به فکر حل مساله باشیم. ای کاش همان محتوایی که اشاره کردید در کار برجسته می شد. اینکه تایتانیک با وجود اینکه طبقات مختلف اجتماعی داشت اما وقتی غرق شد، همه ى آن طبقات زیر آب رفتند و نابود شدند.

علی جعفری: هر ایده اجرایی تا یک مدت زمان مشخصی جذاب است و کشش دارد. اگر ایده بیش از حد کش بیاید همراهی تماشاگر را از دست می دهد. در اجرای ویولن تایتانیک ایده ها به خوبی خرج می شود. کارگردان و گروه اجرایی مشخص است به مدت زمان جذابیت ایده ها به درستی فکر کرده اند و هوشمندانه ایده ها را خرج کرده اند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آخرین اجرای ویولن تایتانیک جمعه ساعت ۱۹
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست گپ و گفت "دورهمی های نقد" نمایش "ویولن تایتانیک"


نشست گپ و گفت "دورهمی های نقد" نمایش "ویولن تایتانیک" با حضور اعضای کانون ملی منتقدان تئاتر ایران و گروه اجرایی نمایش برگزار می شود.
,

علی جعفری فوتمی، عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران در کنار امید طاهری به عنوان منتقد مدیریت این نشست را بر عهده دارد.

این جلسه پنج شنبه شب ساعت21 با حضور برخی از اعضا کانون ملی منتقدان تئاتر ایران و گروه اجرایی در محل کافه آرته برگزار خواهد شد.

آدرس: ضلع شرقی پارک دانشجو. خیابان رازی. ده متر پایین تر از نوفل لوشاتو, جنب تاکسی سرویس رازی
تینا تیماج چی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعدادی از بلیت های دو اجرای پایانی ویولن تایتانیک هنوز باقی مانده است.
تنها امروز پنجشنبه و فردا جمعه میزبان شما هستیم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفت‌وگو با پیترو فلوریدیا، کارگردان نمایش ویولن تایتانیک
جایی این مرزها شکسته می‌شوند

رضا آشفته: نمایش «ویولن تایتانیک» این روزها در کارگاه دکور رودکی در حال اجراست؛ نمایشی که برخلاف رسم معمول تئاتر ایران در یک سالن غیرتئاتری اجرا می‌شود. پیترو فلوریدیا، کارگردان ایتالیایی این نمایش، مدتی را در ایران گذراند تا این اثر را با بازیگران ایرانی و افغانستانی آماده کند. فلوریدیا، نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و مؤسس تئاتر متیچی است. او از سال ١٩٩٣ مدیرمسئول تئاتر شهرداری «سنلدزرو» در «بلونیا»ی ایتالیاست. وی از سال ٢٠٠٣ پروژه‌های تئاتری را پیش می‌برد که به‌نوعی می‌شود اسمش را تئاتر پژوهشی نامید که به تلاقی فرهنگ‌های دور و متفاوت مربوط است. کارهای نمایشی او از یک جهت همکاری با خارجی‌های مقیم ایتالیا و بلونیاست و از طرف دیگر همکاری با کشورهای ... دیدن ادامه » دیگر از جمله بولیویا، برزیل، نیکاراگوئه، مراکش، سنگال، فرانسه، لهستان، فلسطین و... . گروه او اغلب اجراهای موفقی در ایتالیا داشته و جوایز مختلفی هم دریافت کرده‌ است. تاکنون چهار کتاب رمان، نمایش‌نامه و تئوری‌های تئاتری از وی چاپ شده که از این میان نمایش‌نامه «باغچه‌ای برای اوفلیا» به سه زبان سوئدی، پرتغالی و آلمانی، ترجمه و منتشر شده است.

http://www.sharghdaily.ir/News/113471/%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%B2%D9%87%D8%A7-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تنها دو اجرا تا پایان ویولن تایتانیک

پنجشنبه و جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شکلی برای استقرار مفاهیم حاکم بر جهان / نگاهی به نمایش "ویولن تایتانیک" نوشته و کار پیترو فلوریدیا، محصول مشترک ایتالیا، ایران و افغانستان

این کارگردان ایتالیایی که شیوه کارش هم بی‌شباهت با حمید پورآذری نیست، دارد در فضایی خلاقه و پر از تصویر و هیجان و انرژی کاری را ارائه می‌کند که در آن، سهیم شدن و مشارکت تماشاگر جزیی از بدنه اجراست و این گونه است که از همان آغاز مشاهده و کشف مسیر خلاقه را سمت و سوی بهتری می‌دهد. چون اول اینکه، مخاطب از آغاز در بطن ماجراهاست و دوم اینکه در ایجاد شرایط ساختاری اجرا مداخله دارد و حتی می‌تواند در آن دخل و تصرف کند. سوم اینکه این ساختار هر شب بنابر نوع مشارکت می‌تواند متفاوت باشد با آنچه در شب‌های دیگر اجرا اتفاق می‌افتد. چهارم اینکه تکنیک‌های اجرایی در این مسیر غالب است بر آنچه قرار است فحوای کلی اثر ... دیدن ادامه » باشد بنابراین نسخه‌ای پیچیده نمی‌شود با آنکه زمینه اجتماعی و سیاسی در آن غالب است و به صراحت از نظام سرمایه‌داری انتقاد می‌شود اما این انتقاد توام با شعار و ایجاد مانیفست سیاسی نیست. بلکه باید در این تصاویر و رویدادهای پیش رو کشف و مشاهده‌ای قابل تامل اتفاق بیفتد که بنا بر ذوق مخاطب می‌توان به آن جهت‌دهی کرد
نقد رضا آشفته بر ویولن تایتانیک

http://www.honaronline.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-3/93836-%D8%B4%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%81%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%AD%D8%A7%DA%A9%D9%85-%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%84%D9%86-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پایان اجرای ویولن تایتانیک

نمایش ویولن تایتانیک که از ۲۳ دی در کارگاه دکور رودکی اجرای خود را آغاز کرده بود روز جمعه ۸ بهمن ماه به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش موج، نمایش ویولن تایتانیک به کارگردانی پیترو فلوریدیا که قرار بود تا ۱۲ بهمن اجرا شود به دلیل همزمانی با اجرای گروه لهستان و استفاده این گروه از کارگاه دکور، اجرای خود را روز جمعه ۸ بهمن به پایان می رساند.
در این نمایش که تولید مشترک ایران ، ایتالیا و افغانستان است ۳۰ بازیگر ایرانی و افغانستانی حضور دارند.
علاق مندان برای تهیه بلیت سه روز پایانی این نمایش می توانند به سایت صwww.tiwall.com مراجعه فرمایند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز هم از صفحه اینستاگرام آرش عباسی عزیز:

چون کارگردان این کار نیستم و اندیشه بکر این نمایش هیچ ربطی به من نداره یا خیال راحت می تونم بگم اگر ویولن تایتانیک رو از دست بدید تجربه مهمی در تئاتر ایران رو از دست دادید.... کاری از پیترو فلوریدیا کارگردان آوانگارد تئاتر ایتالیا.
تینا تیماج چی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وقتی قرار باشد بحرانی همه ی انسان ها را با هم ببلعد … چه فرقی می کند که ما در کدامین طبقه از این کشتی ایستاده ایم …!؟


http://www.cinemahouse.ir/1395/11/05/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%84%D9%86-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%8C-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84-%D9%85/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان خرید بلیت روزهای پنجشنبه و جمعه نمایش ویولن تایتانیک هم اکنون در تیوال
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

آرش عباسی در گفتگو با مهر:
«ویولن تایتانیک» از تئاتر فجر نترسید/ تجربه بازیگری برای مخاطب

تهیه کننده نمایش «ویولن تایتانیک» با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: با وجود برگزاری این رویداد بزرگ تئاتری «ویولن تایتانیک» مخاطبان را به سوله کارگاه دکور بناید رودکی می آورد.

آرش عباسی درباره وضعیت اجرای نمایش «ویولن تایتانیک» که پیش از شروع سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرای عمومی خود را در سوله کارگاه دکور بنیاد رودکی آغاز کرد و بازخورد مخاطبان، به خبرنگار مهر گفت: طبیعی است که وقتی جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار می شود، نگاه مطبوعات و منتقدان به سمت آثار این رویداد تئاتری جلب می شود ولی نمایش «ویولن تایتانیک» که تا قبل از آغاز جشنواره با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد، همچنان به اجرای خود ادامه می دهد و مخاطب دارد.

وی اظهار کرد: ما از اجرای نمایش در کنار برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر نترسیدیم و با وجود اینکه مخاطب حق انتخاب دارد و می تواند در سالن های تئاتری به تماشای نمایش بنشیند، سوله کارگاه دکور بنیاد رودکی را برای تماشای نمایش «ویولن تایتانیک» انتخاب می کند.

تهیه کننده «ویولن تایتانیک» افزود: ما قرار است تا ۱۲ بهمن ماه به اجرای عمومی این نمایش ادامه دهیم اما اگر استقبال مخاطبان همچنان ادامه داشته باشد، سعی می کنیم تا مدت زمان اجرای عمومی اثر را افزایش دهیم. حتی اگر حمایتی وجود داشته باشد تمایل داریم تا «ویولن تایتانیک» را در دیگر نقاط شهر تهران هم اجرا کنیم.

عباسی با بیان اینکه نمایش «ویولن تایتانیک» برای اجرا نیاز به سالن تئاتر ندارد، یادآور شد: این مزیت نمایش «ویولن تایتانیک» است و بدون اینکه برای تئاتر ایران مزاحمتی ایجاد کند، قادر است با حداقل امکانات در مکان های مختلف اجرا شود.

وی ادامه داد: خیلی تمایل داریم که نمایش «ویولن تایتانیک» را در نقاط مختلف اجرا کنیم ولی چون هزینه های تولید و اجرای این نمایش را به صورت خصوصی تأمین کرده ایم، بدون وجود حمایت این کار خیلی سخت است. به دلیل اینکه در این نمایش بازیگران افغانستانی هم حضور دارند با سفارت افغانستان رایزنی هایی را کرده ایم که در صورت وجود حمایت، «ویولن تایتانیک» را در این کشور به صحنه ببریم.

این ... دیدن ادامه » نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر با اشاره به جذابیت هایی که «ویولن تایتانیک» برای مخاطبان و علاقه مندان تئاتر دارد، گفت: در این نمایش مخاطبان، بازیگری را تجربه می کنند زیرا باید با بازیگران تعامل و همکاری داشته باشند.

نمایش «ویولن تایتانیک» به کارگردانی پیترو فلوریدیا و با حضور ۳۰ بازیگر تئاتر ایران و افغانستان، ساعت ۱۹ اجرا می شود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از صفحه اینستاگرام آرش عباسی:

تاریخ تکرار میشه...ویولن تایتانیک هر شب از مردمی حرف می زنه که بیش از صد سال پیش دچار حادثه ای تلخ میشن . اونها دست و پا می زدند فریاد می زدند و خودشون رو به در و دیوار می کوبیدند که : بذارید بیایم بیرون.داریم خفه میشیم... اما بیرون برای همه قایق نجات نبود. بیرون کسانی بودند که به واسطه پول مقام و شهرت حتا از بلاهای طبیعی هم در امان بودند. هر شب نوای غم انگیز ویولن تایتانیک به تماشاگرانش یادآوری می کنه حتا مرگ هم اول به سراغ طبقه سوم میره و دست آخر گذرش به طبقه اولی ها می افته.
شب های جشنواره فجر اگر تونستید به کارگاه دکور رودکی سر بزنید.
زهرا پوررضا این را خواند
تینا تیماج چی و یاسمن پورمهران این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان خرید بلیت روزهای جدید ویولن تایتانیک هم اکنون در تیوال
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید