تیوال گروه نمایش موج | دیوار
T1:10:19:37
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
چهارمین شب اجرای ویولن تایتانیک با حضور پرشور و پر انرژی حمید پورآذری عزیز گذشت.
از همه عزیزانی که نظرات شان را در این صفحه می نویسند صمیمانه سپاسگزاریم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار خوشحالیم که ویولن تایتانیک با استقبال مخاطبان عزیز مواجه شده و از همه دوستان تیوالی دعوت می کنیم در مدت کوتاه باقی مانده با ما همراه شوند.
با سپاس
Tin.Tim این را خواند
با سلام. آیا اجرا روزهای پنجشنبه و جمعه هم ادامه دارد؟
چه روزی امکان خرید پنجشنبه و جمعه در تیوال فراهم می شود؟
با تشکر
۱۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان خرید بلیت روزهای جدید نمایش ویولن تایتانیک هم اکنون در تیوال
سارا یزدانی این را خواند
امکان تمدید این نمایش وجود دارد؟
دیروز
ما هم امیدواریم.اما باید تا پایان اجرا صبر کنیم.
۲۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویولن تایتانیک امروز شنبه 25 دی هم اجرا می شود.

فقط امروز و فردا فرصت دارید تا از بلیت های تخفیف دار این نمایش استفاده کنید.
کیمیا کاوند و بهراد سلاح ورزی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

یادداشت کارگردان ایتالیایی «ویولن تایتانیک»
عشق بازیگران تئاتر ایران و افغانستان تحت تأثیرم قرار داد


پیترو فلوریدیا نمایشنامه نویس و کارگردان ایتالیایی نمایش «ویولن تایتانیک» به مناسب آغاز این اجرا یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیترو فلوریدیا نمایشنامه نویس و کارگردان ایتالیایی که با بازیگران ایرانی و افغانستانی نمایش «ویولن تایتانیک» را در کارگاه دکور بنیاد روی صحنه برده است به مناسب آغاز این اجرا یادداشتی نوشته و در اختیار گروه هنر خبرگزاری مهر قرار داده است.

متن یادداشت بدین شرح است: «ویولن تایتانیک» تلاش می کند تا برای تماشاگرش تجربه ای نو در فضایی نو بسازد؛ تجربه ای که با آن مستقیما ارتباط می گیرد و در آن دخالت می کند. در این اجرا نه تنها چهار دیواری وجود ندارد بلکه صحنه نمایش هم وجود ندارد. تماشاگر در این مورد خاص در مرکز و در درون نمایش قرار می گیرد.

با این روش قصد داریم تا به مفهوم نگاه کردن تلنگری بزنیم. اغلب تماشاگران و ما به عنوان شهروندان یک جامعه، نظاره گر صحنه ای هستیم که در آن بازیگران شخصیت های کلیدی آن هستند، اما در اینجا گویی همگی سوار بر یک قایق هستیم. در زبان ایتالیایی این جمله به این معناست که انگار همگی یک سرنوشت مشخص رابا هم تقسیم می کنیم، باز به این معنا که اگر جریانی برای کسی خوب پیش نمی رود- مثلاً برای یک طبقه اجتماعی مشخص یا برای یک گروه دیر یا زود به باقی بدنه آن جامعه ضرر خواهد زد. هرگز نمی شود به تنهایی نجات پیدا کرد و یا خود را در طبقه بندی ها و مرزبندی های اجتماعی قرار داد. نمی شود برای همیشه درچارچوب ثروتمندان یا فقرا باقی ماند.

بنابراین ما تماشاگر را در مرکز صحنه قرار می دهیم و تلاش می کنیم تا در برابر آنچه در جلو چشمانش اتفاق می افتد در خود احساس مسئولیت کند. معمولا وقتی در صحنه نمایش اتفاقی می افتد، تماشاگر حرکتی نمی کند، فقط شاهد آن تصاویر است و حضورش فقط در نگاه کردن خلاصه می شود بی آنکه بخواهد یا بتواند دخل و تصرفی در روند آن جریان ایجاد کند. اما در نمایش ما، تماشاگر در مرکز صحنه قرار می گیرد، و تلاش می شود تا تجربه ای برایش ساخته شود که در آن بتوانید دخیل باشد، درست مثل زمانی که در بحران هستیم و امکانات برای همه به یک اندازه فراهم نیست. واژه از دست دادن را رفته رفته به طور واقعی تجربه می کنیم. از دست دادن چیزها، مکان، بودن ... بحرانی که اروپای کنونی و یا جهان کنونی ما در حال گذر کردن از آن است.

نمایش ... دیدن ادامه » «ویولن تایتانیک» از پایان کشتی تایتانیک حرف می زند. از کوه یخی حرف می زند که کشتی غول آسا با آن برخورد می کند و سرنوشتش را تغییر می دهد.

این اجرا دنبال چیزهای تازه و ارتباطات تازه می گردد. حتی بازیگران نیز در این اجرا به تجربه ای جدید در برخورد با تماشاگر می رسند. برای این اجرا بازیگران خاصی به کار می آیند، بازیگران فوق العاده ای که باید توان شکستن فاصله خود با تماشاگر را داشته باشند.

تئاتر اغلب از خود فاصله ایجاد می کند، حداقل در غرب به این روش بوده و هست اما ما قصد داریم تا تجربه و ارتباطی زنده ایجاد کنیم.

در تجربه ایرانی این نمایش آن چیزی که بیشتر از همه مرا تحت تاثیر خود قرار داد قدرت بازی بازیگران نبود، آنچه که در آن ها می دیدم علاقه و عشق آن ها برای آموختن بود و سخاوت و تشنگی برای یاد گرفتن و کیفیت بخشیدن به آنچه که در درون داشتند. این به نظر من شرط اول برای ساختن و حفظ یک گروه است و تلاش ما دقیقاً در این راستاست؛ ایجاد گروهی مستقل از جوانان بازیگر در ایران و ایجاد ارتباط بین آنها با گروه ایتالیایی خودمان. فقط به این واسطه است که می شود یاد گرفت، فرهنگسازی کرد و به تعاملی که همواره از آن حرف می زنیم رسید. از بازیگرانم تشکر می کنم بابت تلاش هر روزه خود و برای تک تک آنها آروزی موفقیت می کنم.

باید در اینجا از صنم نادری تشکر کنم که با تلاش فراوان خود توانست گروه یک دستی را گرد هم جمع کند.

تشکر می کنم از مسئولان بنیاد رودکی که میزبان ما بودند و همچنین از آرش عباسی تهیه کننده این نمایش و از او می خواهم که زمینه همکاری و برقراری دیالوگ با گروه جدید ما در تهران را هموار سازد.»

نمایش «ویولن تایتانیک» به کارگردانی پیترو فلوریدیا از پنجشنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۹ در کارگاه دکور رودکی به صحنه رفت. این نمایش شنبه ها هم اجرا می شود.
reza heidari ، کیمیا کاوند و این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویولن تایتانیک در شب دوم اجرا میزبان خیل تماشاگران و دو هنرمند عزیز؛ لادن مستوفی و امیر حسین آرمان بود.
این نمایش فردا، شنبه هم اجرا خواهد شد.
خرید بلیت دو اجرای دیگر ویولن تایتانیک با تخفیف ویژه در تیوال
Tin.Tim و این را خواندند
کیمیا کاوند این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
استقبال از اولین اجرای ویولن تایتانیک

شب گذشته اولین اجرای ویولن تایتانیک با حضور حداکثر مخاطبان به صحنه رفت.
این نمایش شنبه هم اجرا خواهد شد.

ساعت 19 کارگاه دکور رودکی روبروی تالار وحدت
Tin.Tim ، کیمیا کاوند و این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویولن تایتانیک شنبه هم اجرا می شود.
خرید بلیت چهار اجرای اول با تخفیف 30 در صد در تیوال
کیمیا کاوند این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


اگر هنوز مفهوم تئاتر برای تان در سالن های تاریک و صندلی های راحت خلاصه نشده است، اگر می توانید در طول یک اجرا تماشاگر منفعلی نباشید، اگر ایمان دارید که به عنوان یک انسان باید دست هایی که از دل آب ها به سوی شما دراز شده است را بگیرید، دل به دریا بزنید و مسافر تایتانیک بشوید.اما بدانید اگر سفر را انتخاب کردید شما دیگر تنها یک تماشاگر نیستید، شما مسافرید و موج دریا ممکن است هر کاری با شما بکند.

ویولن تایتانیک

از پنجشنبه بیست و سوم دی ماه ساعت نوزده کارگاه دکور رودکی روبروی تالار وحدت

تخفیف ویژه برای چهار روز اول اجرا در تیوال
این را خواند
کیمیا کاوند این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای «ویلن تایتانیک» لباس گرم بپوشید

نمایش «ویلن تایتانیک» با بازیگران ایرانی و افغانستانی در کارگاه دکور رودکی اجرا می‌شود.

آرش عباسی، تهیه‌کننده این نمایش که محصول مشترک سه کشور ایران، ایتالیا و افغانستان است به ایسنا گفت: «ویلن تایتانیک» از 23 دی‌ماه با حضور ۳۰ بازیگر جوان ایرانی و افغانستانی به کارگردانی پیترو فلوریدیا از ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود و اجرای آن تا شروع جشنواره تئاتر فجر ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه بلیت این نمایش در چهار اجرای اول با تخفیف ویژه در سایت تیوال به فروش می‌رسد، اظهار کرد: حدود پنج سال قبل این نمایش را در ایتالیا دیدم و برنامه‌ریزی برای اجرای آن در ایران از همان زمان صورت گرفت تا با حضور کارگردان ایتالیایی در اینجا اجرا شود.

البته این کارگردان تاکنون نمایش خود را در کشورهایی همچون لهستان، برزیل و فرانسه ... دیدن ادامه » هم با بازیگران آن کشورها کار کرده و اجراهای موفقی در دنیا داشته است.
وی ادامه داد: پیترو فلوریدیا تمایل زیادی داشت که در کنار بازیگران ایرانی از تعدادی مهاجر ساکن در ایران هم در کار استفاده شود که پس از رایزنی‌هایی چند بازیگر با ملیت افغانستانی برای این نمایش پیدا کردیم.

عباسی گفت: داستان این نمایش اگرچه «ویلن تایتانیک» نام دارد و درباره غرق شدن کشتی تایتانیک است اما از نگاه دیگری روایت می‌شود که تاکنون به آن پرداخته نشده است.
او همچنین بیان کرد: با توجه به شکل طراحی صحنه این نمایش، کارگردان به دنبال یک سوله می‌گشت و به هیچ وجه امکان اجرا در سالن تئاتری نبود. بر این اساس تماشاگر جزئی از نمایش می‌شود چون دکور به شدت متغیر است و تماشاگران جای ثابتی ندارند، به همین دلیل با توجه به زمان ۶۰ دقیقه‌ای نمایش و بزرگ بودن مکان اجرا توصیه می‌شود تماشاگران لباس گرم همراه خود داشته باشند، هر چند سیستم گرمایشی سالن هم فعال است.

http://isna.ir/news/95101912142/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D9%84%D9%86-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D9%BE%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF
محمدرضا دانش زاده ، عبداله جعفری و الهام اناری این را خواندند
کیمیا کاوند این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پس از ایتالیا، آلمان، لهستان، فرانسه و برزیل

تایتانیک در ایران لنگر می اندازد

از دوشنبه 20 دی ماه ساعت 19

کارگاه دکور رودکی روبروی تالار وحدت

ظرفیت هر اجرا 96 نفر

تخبفیف ویژه برای چهار روز اول اجرا هم اکنون در سایت تیوال
این را خواند
Serenita و کیمیا کاوند این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیش فروش بلیت های چهار روز نخست نمایش تایتانیک از امروز پنجشنبه ساعت 12 در تیوال

محصول مشترک ایران ایتالیا افغانستان

کارگردان: پیترو فلوریدیا
Serenita و کیمیا کاوند این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در مدل کار من نیازی به "حرفه ای " بودن بازیگر نیست. "حرفه ای" بودن چیزیست که آماتورها هم به آن تبدیل می شوند. بازیگران من، نه باید بداهه پردازان خوبی باشند و نه خلاقیت های ناگهانی از خود نشان دهند. در آنها سه عنصر وجود دارد که سعی می کنم آن سه عنصر را تبدیل به بازیگر کنم: "روح" آنها، "چهره" اشان و "بدن" شان. اما بدن بازیگر کوتاه ترین و ساده ترین شکل ارتباط او با مخاطب است. حتا یک حیوان هم می تواند بدن بازیگر را درک کند. چون هم می تواند آن را ببیند هم می تواند حس اش کند.( رومئو کاستللوچی)

نخستین مرکز تخصصی مشاوره تئاتر با مشارکت گروه موج برگزار می کند:
کارگاه_مشاوره ۵ روزه بین الملل
"بدن،صدا،آکوستیک "
با تکیه بر تکنیک های صوتی_بصری آثار رومئو کاستلوچی و گروه ژاپنی دُمپ
با حضور :
انریکو پیتوتزی
میرلا مستروناردی
از کشور ایتالیا
مهلت ثبت نام:١٣ دی
برگزاری کارگاه: ١٤ تا ١٨ دی
هزینه کارگاه ۳۰۰ هزار تومان
:white_check_mark:تلفن تماس:
66979746
09105601324
ساعت ... دیدن ادامه » تماس و مراجع حضوری: ١٣ الی ٢١
:white_check_mark:آدرس: ضلع شرقی پارک دانشجو(تئاترشهر)،خیابان رازی، نبش بن بست زندوکیل،پلاک ،50، تئاتر مستقل تهران، دفتر نخستین مرکز تخصصی مشاوره تئاتر

telegram.me/scctheater
instagram.com/scctheater

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«ویولن تایتانیک» نواخته می‌شود/ کار مشترک ایران و ایتالیا


نمایش «ویولن تایتانیک» کار مشترک گروه تئاتر «موج» از ایران و کمپانی «متی چی» از ایتالیا، از ۱۲ دی ماه در کارگاه دکور بنیاد فرهنگی و هنری رودکی به صحنه می رود.

آرش عباسی سرپرست گروه تئاتر «موج» درباره اجرای مشترک با ایتالیا به خبرنگار مهر گفت: چندی پیش کارگاهی را در خلال پروژه «ساختن از هیچ» در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی برگزار کردیم که این کارگاه طی مدت ۱۰ روز و هر روز ۸ ساعت با حضور پیترو فلوریدیا مدیر کمپانی تئاتر «متی چی» ایتالیا اجرا شد.

وی ادامه داد: خروجی این کارگاه نمایش «ویولن تایتانیک» است و به موضوع مهاجرت می پردازد. در این نمایش به دلیل موضوعی که دارد در کنار بازیگران ایرانی، بازیگرانی از کشور افغانستان هم حضور دارند و به ایفای نقش می پردازند.

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه نمایش «ویولن تایتانیک» کار مشترک گروه تئاتر «موج» و کمپانی تئاتر «متی چی» است، اظهار کرد: نمایش «ویولن تایتانیک» پیش از این در کشورهای برزیل، فرانسه، ایتالیا و آلمان اجرا شده است. نکته قابل توجه درباره این نمایش این است که در هر کشور، با توجه به زبان و فرهنگ آن کشور تولید و اجرا می شود.

عباسی با بیان اینکه تهیه کنندگی نمایش «ویولن تایتانیک» را بر عهده دارد، افزود: پیترو فلوریدیا به دلیل اینکه باید به ایتالیا باز می گشت، هدایت گروه در زمان اجرا را به صنم نادری دستیار خود سپرده است.

وی درباره مکان اجرای نمایش «ویولن تایتانیک»، توضیح داد: کارگاه آموزشی پیترو فلوریدیا در کارگاه دکور بنیاد فرهنگی و هنری رودکی برگزار شد و او نمایش را برای اجرا در این فضا طراحی و تنظیم کرده است از این رو ما از ۱۲ دی ماه نمایش را به صحنه می بریم و تا جشنواره تئاتر فجر و همچنین در خلال جشنواره به اجرای خود ادامه خواهیم داد.

عباسی ... دیدن ادامه » در پایان تأکید کرد: نمایش «ویولن تایتانیک» تماشاگر را درگیر اجرا خواهد کرد و تماشاگر در طول اجرا منفعل نیست. فکر می کنم این نمایش، شکل تازه ای برای تئاتر ما دارد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آرش عباسی: «خانم» شرایط زنان تنها را بررسی می‌کندآرش عباسی که قرار است نمایش «خانم» را در مرکز تئاتر قشقایی روی صحنه ببرد، گفت: «نمایش خانم اثری اجتماعی است که شرایط زن تنها در جامعه ما را بررسی می‌کند.»

آرش عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا گفت: «نمایش «خانم» مونولوگی است که سالها پیش آن را به نگارش در آورده‌ام. این اثر به دلیل فراهم نشدن امکان اجرا در ایران به روی صحنه نرفت، بنابراین زمانی که به ایتالیا رفتم با ایجاد تغییراتی در آن، این اثر را در ایتالیا اجرا کردم که با استقبال مخاطبان اجراهای چندین باره داشت.»

وی بیان کرد: «با بازگشت به ایران و اختصاص مرکز مطالعات قشقایی احساس کردم می‌توانم نمایش «خانم» را نیز به زبان ایتالیایی با بالانویس فارسی اجراکنم.»

وی در خصوص دلایل اجرای نمایش «خانم» به زبان ایتالیایی گفت: «تبدیل نمایشنامه به فارسی کار بسیار مشکلی بود، چراکه این نمایش برای اجرا در کشور ایتالیا به ورژن تازه‌تری ارتقا یافت و بیشتر برای اجرای صحنه‌ای مناسب شد. با توجه به تغییراتی که در این اثر بوجود آمده می توانم بگویم که «خانم» نسبت به متن اصلی و اولیه تفاوت‌های زیادی دارد.»

عباسی در اشاره به مضمون نمایشش نیز بیان کرد: «این اثر قصه زنی است که قرار است با بچه‌ای که در شکم دارد سفری را آغاز کند. این زن در لحظات آخری که برای سفر آماده می‌شود دچار تردید می‌شود و به خطراتی که ممکن است این سفر برایش به دنبال داشته باشد می‌اندیشد و...»

وی افزود: «برای اجرای این اثر نمایشی شیوه اجرایی خاصی را مدنظر نداشتم، اما آنچه برایم حائز اهمیت بوده است موضوع آن است که کاملا ایرانی است که البته با تجربه‌ای که به واسطه اجرا در ایتالیا کسب کردم متوجه شدم مضمون این اثر برای مخاطب خارجی نیز جذاب است.»

این ... دیدن ادامه » کارگردان و نویسنده در خصوص طرحی که در مرکز تئاتر قشقایی در حال اجرا است، تشریح کرد: «طرحی که ارائه داده شد «ساختن از هیچ» است چراکه ما برای تمام نمایش‌هایی که در قالب این طرح ارائه کردیم، تنها یک ایده صرف داشتیم، بنابراین برای ارائه در قشقایی آن را در زمان کوتاهی تمرین و اجرا کردیم. پیش از این با ورود کارگردانی ایتالیایی با هریک از هنرمندان بر حسب توانایی‌اش تمرین شد که خروجی آن نیز نمایش «ویولن تایتانیک» است که در ماه بعد روی صحنه خواهد رفت.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر نیز با ورود گروه لهستانی قرار است نمایش جدید آماده اجرا شود.»

نمایش «خانم» از 25 تا 29 آذرماه، هر روز ساعت 19:30 در تالار قشقایی و با بازی صنم نادری اجرا می‌شود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازتاب بین المللی نمایش la signora در رسانه های خارجی:

http://www.teatrokoreja.it/koreja/rassegne.php?actionToDo=showEventSheet&eventID=917
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید