تیوال گردشگری
T1:21:43:31
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری رویترز
» بازسازی آثار تاریخی تخریب شده عراق توسط جوان عراقی
... دیدن متن »

یک جوان هنرمند عراقی تلاش می‌کند آثار باستانی که توسط گروه تروریستی داعش تخریب شده‌اند را بازسازی کند. به گزارش  «رویترز»، در حالی که نیروهای عراقی در حال جنگ برای بازپس‌گیری شمال شهر موصل از دست تروریست‌های داعش هستند، یک هنرمند جوان در نزدیکی شهر اربیل در کارگاه کوچک و محقر خود با شکل دادن به خاک رس آثار تاریخی تخریب شده متعلق به آشوری‌ها را مجددا در مقیاس کوچک خلق می‌کند.

«نینوس ثابت» یک جوان ۱۸ ساله مسیحی است که در دانشگاه موصل در رشته هنر تحصیل کرده، مشغول ساخت نمونه‌ای کوچک از مجسمه‌هایی است که با تهاجم داعش به شهر ۳۰۰۰ ساله نمرود در جنوب موصل تخریب شدند. نمرود که روزی پایتخت یک امپراطوری باستانی در منطقه کهن خاورمیانه بوده است، تنها یکی از چند شهری است که با اشغال بخشی از عراق و سوریه در سال ۲۰۱۴ توسط نیروهای تکفیری‌ تخریب و غارت شد.

این هنرمند جوان در گفتگو با رویترز گفت: این که آثار تاریخی کشورتان و تمدنی که هزار سال قدمت دارد در مقابل چشمان شما و در چند دقیقه تخریب می‌شوند بسیار دردناک است و دیدن این پس‌روی در فرهنگ و تاریخ‌ بسیار دشوار بود. داعشی‌ها که معتقدند آثار تاریخی پیش از اسلام نمادی از بت‌پرستی است، سال گذشته ویدئوهایی منتشر کردند که در آن با بولدوزر و دریل و مواد منفجره اقدام به تخریب دیوارنماها و مجسمه‌های شهر نمرود می‌کردند. «نینوس ثابت» که به همراه خانواده‌اش از روستایی در شرق موصل به سمت شهر اربیل فرار کرده است گفت با این کار می‌خواستم پیامی به جهان برسانم که ما می‌خواهیم تمدن خود را از نو بسازیم و دوباره از لحاظ هنری رشد کنیم.

هنر وسیله‌ای است که به من در دوری از زادگاه و دوستانم آرامش می‌دهد. وی از زمانی که روستایش را ترک کرده بیش از ۵۰ مجسمه و آثر تاریخی را بازسازی کرده که برخی از آنها در نمایشگاه‌ها و موزه‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند و برخی دیگر نیز به مجموعه‌داران فروخته شده است. شهر نمرود اولین بار در قرن ۱۹ میلادی توسط باستان‌شناس بریتانیایی به نام «آستن لایارد» کاوش شد و پس از آن نیز «مکس والاوان» و همسرش و همچنین «آگاتا کریستی» نویسنده معروف آثار جنایی نیز در دهه ۱۹۵۰ میلادی در نمرود به تحقیق و کاوش پرداختند.

تجربه «آگاتا کریستی» در عراق پس‌زمینه چندین رمان از نوشته‌های او را شکل داد. شهر تاریخی نمرود که از آن به عنوان "نگین تمدن آشوری" یاد می‌شود، در قرن ۱۳ پیش از میلاد و در حاشیه رود دجله، حدود ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرقی موصل بنیان گذاشته شد.

 

منبع: ایسنا

 

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افتتاح ۳هتل تا دو ماه دیگر
»  افزودن ۹۰۰ تخت به ظرفیت‌های اقامتی سمنان
... دیدن متن »

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از برنامه‌ریزی برای افزودن ۹۰۰ تخت اقامتی بر ظرفیت زیرساخت‌های گردشگری در این استان خبر داد.

محمد طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از افتتاح سه هتل در این استان تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: این هتل‌ها به‌تنهایی ۱۲۰ تخت به ظرفیت‌های اقامتی در این استان اضافه می‌کنند. وی با بیان این‌که دولت یازدهم در این چند سال توجه بسیار ویژه‌ای به حوزه گردشگری داشته است، افزود: استان سمنان نیز به تبع این سیاست‌های کلان برنامه‌ریزی جامعی برای افزایش و توسعه زیرساخت‌های گردشگری داشته که راه‌اندازی چندین هتل، مرکز اقامتی و مراکز بوم‌گردی از این جمله‌اند.

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با اذعان به این‌که توجه به صنعت گردشگری در سطح استان سمنان به عنوان یک نیروی محرک اقتصادی تا حد بسیاری مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: توجه به این صنعت پردرآمد در استان سمنان به گونه‌ای است که گردشگری از محورهای اصلی در سند ششم توسعه این استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در حوزه گردشگری، گفت: با توجه به افزایش حجم گردشگر عبوری از استان سمنان که در کمترین ارزیابی‌ها رقمی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر در سال برآورد شده؛ نیاز جدی به تاسیسات اقامتی در راستای جذب گردشگران و توسعه فضاهای گردشگری امری ضروری و حیاتی است که می‌تواند ضریب توفیق استان در این حوزه را تا حد زیادی افزایش دهد.

این مقام مسئول با اظهار خرسندی از فرصت‌های ایجاد شده در دوران پسابرجام و ترغیب بیش از پیش بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان، اضافه کرد: با این تغییرات به لطف خداوند تاکنون در استان سمنان با افزایش دو برابری سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه ایجاد زیرساخت‌های اقامتی روبرو بودیم. احداث ۱۹ واحد بزرگ گردشگری سرمایه‌گذاری ۳۶۰۰میلیاردی در استان معاون میراث فرهنگی استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ واحد بزرگ گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در سراسر این استان در حال احداث است.

وی از افتتاح سه هتل در این استان با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد و افزود: این هتل‌های سه‌گانه که ۱۲۰ تخت ظرفیت دارند تا پایان سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری نهایی می‌رسند. طاهریان با بیان این‌که پروژه‌های در حال احداث این استان به همین چند هتل محدود نمی‌شوند، اظهارامیدواری کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از ۱۷ پروژه دیگر بیش از ۹۰۰ تخت به ظرفیت‌های اقامتی در این استان تاریخی و چهار اقلیم اضافه شود.

 

منبع: ایسنا

۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، دوشنبه
آرشی ، وحید هوبخت ، سین.میم ، مسعود عطری و زینب.ج این را دوست دارند
مرسی مسعود جان خیلی خیلی عالی بود
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاهش ۳۱ درصدی گردشگران و ۴۰ درصدی درآمدها
» احیای گردشگری ترکیه چقدر زمان نیاز دارد؟
... دیدن متن »

 کارشناسان معتقدند صنعت گردشگری بحران‌زده ترکیه برای بهبود و بازگشت به شرایط عادی، حداقل به ۴ سال زمان نیاز دارد.

 به گزارش حریت دیلی، «تیمور باییندر»، رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه با اشاره به این که شرایط در شش ماه آینده بسیار اهمیت دارد گفت: صنعت گردشگری ترکیه که آسیب جدی را به سبب حملات تروریستی متحمل شده، برای بهبود به ۴ سال زمان نیاز دارد و البته این مدت زمان در صورتی کافی خواهد بود که همه شرایط به خوبی پیش برود.

این فعال عرصه گردشگری اظهار کرد: به سبب حملات تروریستی، بحران روابط با روسیه و همچنین کودتای نافرجام در جولای سال گذشته، صنعت گردشگری ترکیه تاریک‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند. ترکی در ۱۱ ماه نخست ۲۰۱۶ میزبان۲۴ میلیون گردشگر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن کاهش چشمگیر ۳۱ درصد را نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود کاهش درآمدهای حاصل از گردشگری ترکیه به بیش از ۴۰ درصد برسد، صنعتی که سهم ۱۲.۹ درصدی در تولید ناخالص ملی ترکیه و همچنین مشارکت ۸.۳ درصدی در اشتغالزایی دارد.

رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه همچنین اظهار کرد: ما روزهای بسیار سختی را دیده‌ایم و مشکل ایجاد شده در بخش گردشگری، فعالیت ۵۴ بخش دیگر را نیز تحت تاثیر قرار داده است و بعد از یک سال سخت، سال جدید را نیز با شرایط بدی آغاز کرده‌ایم. وی گفت: علی‌رغم تمامی این نکات منفی، استانبول شهر فوق‌العاده‌ای است که سرمایه‌های فراوانی را در گردشگری جذب می‌کند و این موضوع برای بیشتر مناطق ترکیه نیز صدق می‌کند. ما باید یک برنامه تبلیغاتی بزرگ با همکاری کمپانی‌های مهم بین‌المللی ایجاد کنیم. چهره ترکیه برای گردشگران تا پنج سال پیش فوق‌العاده خوب بود.

با این وجود نمی‌دانم چه کسی قرار است هزینه این کمپین تبلیغاتی گسترده را پرداخت کند؟ چرا که بخش هتلداری در شرایط بسیار بدی قرار دارد و حتی خطوط هوایی نیز بودجه‌های خود را کاهش دادند.

در سال ۲۰۱۴ ترکیه پس از ایتالیا در جایگاه ششم پربازدیدترین کشورهای جهان جای داشت که سالانه میزان حضور ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان بود، اما شمار توریست‌ها پس از کودتای نافرجام در این کشور و مجموعه‌ای از حملات تروریستی سقوط قابل ملاحظه‌ای داشت و بر اساس ارزیابی کمپانی بازاریابی گردشگری «ForwardKeys»، ترکیه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۱ درصد از گردشگران خود را که از طریق هوایی به این کشور سفر می‌کردند را از دست داده است.

 

 

منبع: ایسنا

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتلی در ماکائو
» هتل ۱۳؛ لوکس ترین هتل جهان
... دیدن متن »

این هتل مانند کاخ های فرانسوی ساخته شده و در "ماکائو"-چین- قرار دارد. "ماکائو" تا سالهای پیش مستعمره پرتغال بود اما اکنون متعلق به جمهوری خلق چین است.

این هتل دارای ۲۰۰سوئیت در فضای ۳۰ هزار مترمربعی است که برای ساخت و طراحی داخلی هر اتاق به طور جداگانه ۷ میلیون دلار هزینه شده و سرمایه کلی ساخت آن نیز ۱.۴ بیلیون دلار تخمین زده شده است.

هزینه هر شب اقامت در کوچکترین ویلا-سوئیت هتل ۱۰۰ هزار دلار هزینه دارد. ۳۰ "رولز رویس فانتوم" سفارشی از انگلستان برای حمل و نقل مهمانان هتل در نظرگرفته شده است.

در این هتل از برترین طراحان برای انتخاب و ساخت مبلمان کمک گرفته شده و برترین رستوران های دنیا در قلب هتل ساخته شده اند تا همگی هتل ۱۳ را برای به دست آوردن عنوان "لوکس ترین هتل دنیا" آماده کنند.

 

سوئیت سلطنتی به سبک باروک با پرده های مخمل و وسایلی با روکش طلا 

حمامی با سقفی از نقاشی های هنرمندان 

اتاق های نشیمن با آثار هنری عجیب و مبلمانی خاص، طراحی شده توسط ا«ستفان آویزان» و هنرمندان برجسته تزئین شده 

حمام رومی، با ظرفیت هشت نفر، با سقف های طاقی به سبک رومی 

مهمانان این هتل، توسط سی رولزرویزی این هتل جابه جا می شوند که رانندگان آن در انگستان آموزش دیده اند. هزینه سفارش این ماشین ها بالغ بر چهارده میلیون دلار هزینه داشته است.

آسانسور های مجهز که همه قسمت های هتل و لابی در دسترس هستند.

 

 

منبع: دیلی میل

۵ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۶ روز پیش، شنبه
وحید هوبخت و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایرنا
» ثبت رکورد تازه در گردشگری ژاپن
... دیدن متن »

 کشور ژاپن با میزبانی از ۲۴ میلیون و ۴۰ هزار گردشگر در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶)، رکورد تازه‌ای در صنعت گردشگری خود به ثبت رساند.

این رقم بر اساس آمار وزارت گردشگری ژاپن، در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی نشانگر ۲۲ درصد رشد است که رکورد بی‌سابقه‌ای برای این کشور به شمار می‌رود. شبکه تلویزیونی فوجی از ژاپن روز چهارشنبه گزارش کرده که این برای اولین بار است که شمار گردشگران خارجی در این کشور از مرز ۲۰ میلیون نفر فرا‌تر می‌رود.

«کیچی ایشی» وزیر گردشگری ژاپن به این رسانه ژاپنی گفته است، کاهش مقررات صدور روادید باعث افزایش شمار مسافران شده است. وی افزود: همچنین نرخ بلیت هواپیما برای سفر به ژاپن کاهش یافته و شمار بیشتری از کشتی‌های مسافربری به این کشور سفر می‌کنند. افزون بر این وزیر گردشگری ژاپن خاطر نشان کرد که در زمان حاضر بیشترین گردشگران در ژاپن از کشورهای آسیای شرقی بخصوص از کره جنوبی و چین هستند.

گزارش‌ها حاکی است که اگر به دلیل وقوع زمین لرزه کوماموتو در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) و کاهش رشد اقتصادی چین نبود، ‌ انتظار می‌رفت شمار بیشتری گردشگر از ژاپن دیدن کنند. دولت ژاپن راهبردی را برای صنعت توریسم این کشور تنظیم کرده است که بر اساس آن با ارائه تسهیلات بیشتر و ساخت امکانات گردشگری شمار توریست‌ها در این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۴۰ میلیون نفر در سال برسد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرند محمدی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» فعالیت «خلاف قانون» چینی‌ها در بازار گردشگری ایران
... دیدن متن »

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری گفت: تا کنون گزارشی از اقامتگاه‌های غیرمجاز مشابه آن‌چه چینی‌ها در شهر تهران اداره می‌کنند، دریافت نکرده‌ایم اما در صورت صحت، فعلی غیرقانونی است. 

ولی تیموری درحالی دربارهٔ فعالیت غیرمجاز اقامتگاه‌های اتباع خارجی از جمله چینی‌ها در ایران، ابراز بی‌اطلاعی کرده که چند وقتی از رسانه‌ای شدن این جریان می‌گذرد و اتباع چینی هم مدت‌هاست بی‌سر و صدا مشغول خدمات‌دهی به شهروندانی از کشورشان هستند که برای گردش به ایران می‌آیند، فعالیتی که متولیان گردشگری آن را غیرمجاز اعلام کرده‌اند و معاون گردشگری استان تهران هم پروندهٔ آن را برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی فرستاده، هرچند او از نوعی برخورد همراه با رعایت احتیاط سخن گفته و تاکید کرده به خاطر حساسیت‌ها نمی‌خواهند برخورد قهری با این قضیه داشته باشند. 

با این حال مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری به ایسنا صراحتا گفت: طبق قوانین و ضوابط موجود، ایجاد اقامتگاه غیرمجاز، فعلی غیرقانونی است که باید طبق ضابطه با آن برخورد شود. 

تیموری افزود: اگر گردشگری وارد کشور شود و در یکی از این مراکز اقامتی غیرمجاز که خارج از «آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن‌ها» تاسیس شده، اقامت کند، عملی غیرقانونی رخ داده است و باید به موضوع آن رسیدگی شود. 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری اظهار کرد: اگر گزارشی در این‌باره برسد که حاکی از اقامت گردشگران در مراکز غیرمجاز باشد، حتما باید پیگیری شود، اما مساله این است که تا کنون چنین گزارشی به دست ما نرسیده است. 

وی تاکید کرد: اتباع خارجی که مشغول تحصیل و یا کار در ایران هستند، مجاز نیستند از محل اقامتشان برای پذیرش گردشگران آن هم به قصد کسب درآمد استفاده کنند، این کار غیرمجاز است و باید اطلاع داده شود تا طبق قانون و ضوابط رسیدگی شود. 

تیموری با بیان این‌که اداره کل نظارت و ارزیابی معاونت گردشگری تا کنون گزارش مکتوبی از این اقامتگاه‌ها و فعالیت غیرمجاز اتباع خارجی دریافت نکرده است، یادآور شد: قانون اشتغال اتباع بیگانه در ایران صریح و مشخص است، آن‌ها نمی‌توانند بدون داشتن شرایط و پروانهٔ کار چنین فعالیت‌هایی را انجام دهند و این عمل مغایر قوانین است.

 

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مصطفی آذرکمان و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آمار سه ماه سوم سال
» ثبت ۳۰۰هزار بازدید پاییزی از مجموعه سعدآباد
... دیدن متن »

 در سه ماهه سوم سالجاری، حدود سیصد هزارنفر از ۱۷ کاخ موزه مجموعه سعدآباد بازدید کردند. مسئول روابط عمومی مجموعه سعدآباد گفت: در کاخ موزه ملت با حدود ۷۰ هزارنفر بازدید، کاخ سبز با ۶۰ هزارنفر بازدید و موزه اتوموبیل‌های سلطنتی با ۳۰ هزارنفر بازدید به ترتیب پرمخاطب‌ترین موزه‌های این مجموعه در ایام مذکور بوده‌اند.

محمد حیدری در خصوص استقبال گردشگران خارجی از مجموعه سعدآباد گفت: حدود ۲۳ هزارنفر ازگردشگران خارجی از این مجموعه بازدید کرده‌اند و شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی، وب سایت‌های گردشگری، مجلات و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی زیادی نیز در این ایام سعدآباد را برای بازدید، تهیه گزارش و ضبط برنامه خود انتخاب نموده‌اند.

وی ادامه داد: در سه ماهه سوم سالجاری مجموعه سعدآباد با برپایی ۵ نمایشگاه تخصصی شامل نمایشگاه عکاسی معماری تاریخی، نقاشی آثار سقاخانه‌ای، نقاشی «پنجره خاص» نمایانگر آثار کودکان مبتلا به اوتیسم، قطعات خوشنویسی، نگارگری و جلدسازی مربوط به دوره‌های ایلخانی، تیموری، صفوی و قاجار، و گروهی عکاسی با عنوان بازار تبریز برپا شده است.

همچنین برپایی نشست‌های متناوب تخصصی خوشنویسی، تهران‌شناسی، پرنده نگری و کارگاه‌های آموزشی ویژه دانش آموزان در موزه‌های این مجموعه برگزار شده است. مجموعه سعدآباد با باغ موزه‌ای به وسعت ۱۱۰ هکتار و ۱۷ موزه و کاخ موزه مربوط به بناهایی از دوره قاجار تا پهلوی است که در نیمه دوم سال همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لیلی شجاعى ، سین.میم و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 کساد گردشگری ترکیه
» کاهش ۲۱ درصدی گردشکران ترکیه در سال ۲۰۱۶
... دیدن متن »

 گردشگری ترکیه پس از حمله تروریستی اخیر به یک کلوپ شبانه با یک چالش بسیار جدی دیگر رو به رو شده است. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌ان، صنعت گردشگری ترکیه که به سبب ناامنی و حملات تروریستی در چند سال اخیر حال و روز خوشی را سپری نمی‌کرد با وقوع تروریستی اخیر در یک کلوپ شبانه که به کشته شده ۳۹ نفر از ۱۴ ملیت گوناگون منجر شد بار دیگر در بحرانی عمیق فرورفت.

در سال ۲۰۱۴ ترکیه پس از ایتالیا در جایگاه ششم پربازدیدترین کشورهای جهان جای داشت که سالانه میزان حضور ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان بود اما شمار توریست‌ها پس از کودتای نافرجام در این کشور و مجموعه‌ای از حملات تروریستی سقوط قایل ملاحظه‌ای داشت و بر اساس کمپانی بازاریابی گردشگری «ForwardKeys» ترکیه در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۱ درصد از گردشگران خود را که از طریق هوایی به این کشور سفر می‌کردند را از دست داده است.

حتی پیش از حملات تروریستی اخیر در استانبول نیز پیش‌بینی می‌شد شمار گردشگران ترکیه در چند ماه نخست سال ۲۰۱۷ تا ۲۲ درصد کاهش داشته باشد. «ForwardKeys»، رئیس کمپانی «فورواردکی» معتقد است متاسفانه حمله تروریستی در شب سال نو در ترکیه همچنان موجب افزایش نگرانی‌ها نسبت به امنیت ترکیه خواهد شد. تعداد رزروهای گردشگران در استانبول در هفته بعد از حمله تروریستی شب سال نوی میلادی ۶۷ درصد ریزش داشته است و برای تعیین میزان تاثیر جملات بر گردشگری داخلی نیز باید یک با چمند هفته صبر کرد. همچنین بر اساس شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری ۵ ردصد از اقتصاد و ۲ میلیون شغل (۸ درصد اشتغال) را در ترکیه به خود اختصاص می‌دهد و بیشتر گردشگران نیز از کشورهای آلمان، روسیه و انگلیس هستند.

تعداد گردشگران روس در ترکیه پس از انهدام یک فروند هواپیمای جنگی روسی در مناطق مرزی در سال ۲۰۱۵ و تیره شدن روابط دو کشور کاهش چشمگیری داشت وحدود ۸ ماه ورود گردشگران روس به ترکیه ممنوع بود. ترکیه تنها کشوری نیست که از تاثیرات منفی تروریسم رنج می‌برد و کشور فرانسه پربازدترین مقصد گردشگری جهان نیز پس از چند رویداد تروریستی و بمب‌گذاری آمار گردشگری ضعیفی را در مقایسه با گذشته ثبت کرده است. گردشگران بین‌المللی این روزها ترجیح می‌دهند به مقاصدی امن چون اسپانیا، پرتغال و ایرلند سفر کنند.

 

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ثبت رکورد جدید در صنعت گردشگری
»   ۱۰میلیارد دلار درآمد گردشگری چین طی۳روز
... دیدن متن »

تازه ترین گزارش های آماری نشان می دهد که صنعت گردشگری چین فقط در خلال سه روز اول سال ۲۰۱۷ میلادی موفق به کسب درآمد ۱۰ میلیارد دلاری شده است که این رقم رکوردی جدید در صنعت گردشگری دنیا محسوب می شود.

به گزارش تارنمای سازمان گردشگری ملی چین، در این مدت میلیون ها نفر در داخل و خارج از کشور چین سفر کرده اند که درآمد حاصله برای این صنعت کم سابقه بوده است. این سازمان در گزارش آماری خود آورده است که به دلیل کوتاه بودن زمان تعطیلات سال ۲۰۱۷ میلادی، فقط ۱۱۲ میلیون سفر کوتاه مدت به ثبت رسیده است. در این میان ارقام نشان می دهد که نزدیک به ۲۷ میلیون نفر در سه روز اول سال نو میلادی در چین با قطار سفر کرده اند.

در همین حال میلیون ها نفر از خودرو و ناوگان اتوبوسرانی برای سفرهای زمان کوتاه استفاده کرده اند و سهم شرکت های هواپیمایی در این میان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است. دولت چین پیشتر از تبدیل کردن صنعت گردشگری به عنوان یکی از اصلی ترین موتورهای محرکه اقتصاد کشور خبر داده بود و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۲ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی این کشور از طریق صنعت گردشگری تامین شود.

در شرایطی که سال نو چین به تقویم کشاورزی موسوم به «عید بهار» نیز از روز ۲۷ ژانویه آغاز می شود، پیش بینی می شود میلیاردها سفر در کشور به ثبت برسد که در این بین برنامه سفر شش میلیون شهروند چینی به خارج از کشور ثبت شده است. همزمان دولت پکن تصریح کرده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در صنعت گردشگری انتظار می رود درآمد این صنعت تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از یک هزار میلیارد دلار باشد.

شهروندان چینی اواسط مهر ماه سالجاری نیز در تعطیلات یک هفته ای به مناسبت روز ملی در این کشور، ۶۸ میلیارد دلار هزینه گردشگری خود کرده بودند که به گفته مسئولان صنعت توریسم چین خرج کردن این مبلغ فقط ظرف یک هفته یک رکورد محسوب می شود. گزارش ها همچنین از هزینه کردن ۲۱۵ میلیارد دلار توسط گردشگران و توریست های چینی در سال ۲۰۱۵ حکایت دارد. چین در زمان حاضر اصلی ترین منبع اعزام گردشگر به کشورهای دیگر و چهارمین مقصد بزرگ گردشگری دنیاست و ممکن است تا سال ۲۰۲۰ میلادی در رده نخست قرار گیرد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروغ یعقوبی و لیلی شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید