تیوال گردشگری
T1:18:12:33
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا
» سفر آمریکایی‌ها به ایران از سر لجبازی با «ترامپ»
... دیدن متن »

 رییس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به افزایش درخواست آمریکایی‌ها برای سفر به ایران گفت: به استناد اظهارات آژانس‌های آمریکایی، بسیاری از شهروندان آن کشور از سر لجبازی با ترامپ می‌خواهند به ایران سفر کنند.

ابراهیم پور فرج در گردهمایی جمعی از راهنمایان تور که به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری در موزه دوران اسلامی برگزار شد، درباره تکلیف تورهای گردشگران آمریکایی با توجه به اوضاع سیاسی موجود اظهار کرد: ما خیلی جدی پیگیری این مسئله هستیم و با مسئولان در سطح بالا گفتگو می‌کنیم و در پایان هفته نیز نشستی داریم که مطمئنم نتیجه مطلوبی خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: جالب است بدانیم شرکت‌های گردشگری آمریکایی فشار زیادی می‌آورند که تورهای این کشور را در ایران اجرا کنیم. آنها گفته‌اند که گروه‌های ۲۰ نفره ما ۴۰ نفره شده‌اند که این افزایش به خاطر لجبازی با ترامپ است، حتی قطار "عقاب طلایی" که از مجارستان به ایران می‌آید، تعداد گردشگران آمریکایی آن از ۵۰ نفر به ۹۸ نفر رسیده است؛ همه از سر لج با ترامپ می‌خواهند به ایران بیایند.

رییس جامعه تورگردانان افزود: خیلی از اروپایی‌ها با آمدن آمریکایی‌ها به ایران ترغیب می‌شوند به ایران سفر کنند، گروه‌های آمریکایی تاثیر زیادی روی گردشگران دارند. این قشر برای صنعت گردشگری ما مهم است، چون درآمدشان قابل مقایسه با سایر گردشگران نیست. پورفرج بیان کرد: نظر کشور ما نیز بر آن است که آسیبی به گردشگری کشور وارد نشود.

 

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل آلکاتراز، زندانی که هتل شده است... دیدن متن »

در شهر «کایزرسلاترن» آلمان، هتلی غیر معمول به نام آلکاتراز قرار دارد کهدر حقیقت این مجموعه در ساختمان باز سازی شده زندان قدیم شهر برپا شده است و به مهمانان خدماتی همچون یک زندانی ارائه می دهند.

به عنوان مثال صبحانه خود را بر حسب درخواست می توانید از دریچه ای روی در اتاق تحویل بگیرید و یا از شلوغی شهر به سلول خود پناه ببرید. همچنین با کاهش تعداد زندانیان در کشور هلند در سالهای اخیر و خالی ماندن زندان ها، احتمالا در آینده در این کشور نیز شاهد چنین هتل هایی خواهیم بود.

هزینه اقامت در این هتل در اتاقهای مختلف متفاوت است اما شروع قیمت آن حدودا از شبی سیصد هزار تومان است.

در ادامه تصاویری از این هتل را مشاهده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از یک درگیری نوزده ساله
» سرخپوستان مرد ۸۴۰۰ ساله را به خاک سپردند
... دیدن متن »

 بومیان آمریکا بقایای ۸۴۰۰ ساله مردی معروف به «کنویکی» را پس از گرفتن از دولت دفن کردند.  به نقل از «سیتی هرالد»، روز یکشنبه (۱ اسفند) ۲۰۰ نفر از اعضای پنج قبیله بومی در آمریکا در مکانی نامعلوم گردهم آمدند و استخوان‌های باستانی معروف به «مرد کنویکی» را دفن کردند.

متخصصان معتقدند بقایای این اسکلت انسانی که در سال ۱۹۹۶ در نزدیکی رودخانه کلمبیا در واشنگتن کشف شده، حداقل دارای قدمتی ۸۴۰۰ ساله است، کشفی که موجب یک دعوای حقوقی طولانی و دنباله‌دار و ۹ ساله پیرامون دفن فوری اسکلت و یا مطالعه بر روی آن بین بومیان آمریکا و دانشمندان شد.

در سال ۲۰۰۴ دادگاه عالی ایالات متحده رای بر رد رابطهٔ فرهنگی میان «مرد کنویکی» و قبیله‌های سرخپوست داد و به همین دلیل دانشمندان اجازه یافتند به تحقیقات خود روی این اسکلت ادامه دهند اما در سال ۲۰۱۵ شواهد ژنتیکی جدید نشان داد که این اسکلت که یکی از کامل‌ترین اسکلت‌های یافت شده از انسان‌های ماقبل تاریخ می‌باشد، متعلق به بومیان مدرن آمریکا بوده است.

«باراک اوباما» در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۶ با امضاکردن فرمانی مجوز بازگردانان این اسکلت باستانی را به بومیان آمریکای شمالی صادر کرد و آنها توانستند پس از یک تلاش ۱۹ ساله «مرد کنویکی» را از دولت آمریکا پس بگیرند.

مرتضی و نیلوفر ثانی این را خواندند
از کجا میدونستن اسمش «کنویکی» بوده؟
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اتفاقی تازه در گردشگری؛
» کاروان پارسی روی ریل ایران
... دیدن متن »

تاکنون تبلیغات برون مرزی ما برای بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کشورمان، عمدتاً بر جذابیت سایت‌های گردشگری متمرکز بوده، فارغ از اینکه امروزه گردشگری، در مکان و بازدید از یک سایت خلاصه نمی‌شود.
گردشگر امروز به مجموعه‌ای از عوامل اعم از مقصد، مسیر، تجربه جدید و چگونگی حضورش در یک سفر می نگرد. در همین راستا چند سالی است که چرخ قطارهای گردشگری اروپایی به ریل‌های ایران رسیده و با پشتیبانی شایسته‌ی تقدیرِ شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، فصل جدیدی در گردشگری ایران آغاز شده است و گردشگری ریلی را که قدمت قابل توجهی در کشورهای توسعه یافته داشته، در کشورمان فعال کرده.

نکته‌ای که نباید از نظر دور داشت این است که برنامه‌ریزان و فروشندگان همه این قطارها، آژانس‌های خارجی بوده و نقش دفاتر خدمات مسافرتی داخلی در این میان، انجام هماهنگی‌های داخل کشور برای اجرای این برنامه‌ها است. این موضوع فی‌نفسه محل اشکال نیست، اما باید توجه داشت که بخش اصلی ارزشِ افزوده‌ی حاصل از اجرای این برنامه‌ها عاید آژانس‌های اروپاییِ برگزارکننده این تورها می‌شود.

خوشبختانه این روال اکنون دست‌خوش تغییر شده و برای نخستین‌بار در ایران گروهی به عنوان برنامه‌ریز و مجری (اپراتور) تور ریلی، آستین همّت بالا زده و دست به کار اجرای اولین تور ریلی با عنوان کاروان پارسی (The Persian Caravan) شده‌اند .

شرکت خانه سفر پارس که مجری تخصصی تورهای ورودی است و شرکت پارسیاد که طی چند سال گذشته گردشگری مرتبط با راه آهن را به عنوان فعالیت خود برگزیده، در یک همکاری نزدیک با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت قطارهای مسافری رجا، این قطار را راه اندازی کرده اند.

قطار کاروان پارسی با نگاه به تجربیات این دو شرکت در زمینه تورهای ورودی و گردشگری راه آهن بگونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا اولاً ضمن برخورداری از مزایای سفر با قطار، از محسنات سفر و اقامت در هتل‌های شهری بهره‌مند باشد و ثانیاً با برنامه‌ریزی دقیق از اشغال بی‌مورد زمان تخصیص لوکوموتیو که بخش مهمی از هزینه یک قطار را به خود اختصاص می‌دهد کاسته و از این کاهش هزینه به نفع مشتریان تور بهره برده است. به این ترتیب امکان سفر با قطار لوکس را برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان تورهای ورودی فراهم آورده است.

کاروان پارسی به مسافران خود تور فرهنگی ایران را ارائه می دهد که طی آن شهرهای تهران، کاشان، اصفهان، یزد، میبد، کرمان، بم و شیراز مورد بازدید قرار می‌گیرند و خاطره‌ای به یاد ماندنی از کشور ایران و همچنین سرویس‌های جدید در سیستم حمل و نقل ریلی ایران را برای مسافران خود به یادگار می گذارد.

نکته مهم در برنامه‌های پیش‌بینی شده گروه خانه سفر پارس و پارسیاد، توجه به مجموعه‌ای از خدمات تورهای مرتبط با راه آهن است که تاکنون در کشور سابقه نداشته است.

از نظر مدیران این گروه، یکی از پتانسیل‌های بالقوه گردشگری کشور ما خط راه‌آهن سراسری است که از شمال تا به جنوب کشیده شده و از طبیعت و فرهنگ متنوعی گذر می‌کند.

راه آهن نه فقط به جهت حمل و نقل ریلی، بلکه به واسطه‌‌ی مجموعه‌ای از سیستم، امکانات، تاریخ و جاذبه های ابنیه حائز اهمیت ویژه‌ای برای گردشگری است و این امرانگیزه اصلی خانه سفر و پارسیاد برای تشکیل این گروه و جذب گردشگران داخلی و خارجی بوده است.
مسیر راه آهن از شمال تا به جنوب از مناظر بکر و کمتر دیده شده‌ای عبور می‌کند که به خودی خود می‌تواند عامل تحریک کننده‌ای برای طبیعت‌گردان یا گردشگری ماجراجو باشد .
خود موضوع راه آهن قابل پیگیری به لحاظ نقش قابل توجه صنعت‌گران و کشورهای خارجی در پروژه ساخت سراسری آن از شمال تا جنوب است که می‌تواند گردشگران با تاریخ مشترک در ساخت  راه آهن را جذب کند .

به همین دلایل همزمان با قطار کاروان پارسی، این گروه بسته های جذاب دیگری را در حوزه راه آهن برای مخاطبان با علائق خاص ارائه نموده است که از جمله آنها می‌توان به تورهای مسیر شمال، لرستان و زاگرس اشاره نمود.

قطار «کاروان پارسی» در تاریخ ۱۲ مهرماه به مدت ۱۲ روز ۸۰ گردشگر خارجی را به دیدن جاذبه های فرهنگی و تاریخی ایران خواهد برد.

مجریان تور «کاروان پارسی» از آژانس های مسافرتی داخلی و دفاتر خدمات مسافرتی علاقه مند به مشارکت در زمینه بازاریابی یا ایده های نو دعوت بعمل می‌آورند تا طرح‌های خود را از طریق وب‌سایت این رویداد به نشانی www.iranrailtours.com  و یا شماره های  ۷۷۶۱۶۲۱۰ و ۱۱ در تهران در میان گذارند.

مهدی اشراقی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
گزارش اسپوتنیک روسیه از استان گلستان... دیدن متن »

باستان شناسان معتقدند استان گلستان ایران یکی از مهمترین مناطق ایران از نظر فرهنگی و تاریخی بوده است. عکاس خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی زیبایی های طبیعی و مردم شناسی این استان را به تصویر کشده است.

عکس: وبسایت sputniknewsگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احیای نخستین کافه ایران پس از یک قرن
»  آغاز جشنواره «کافه‌، مقصد گردشگری شهری»
... دیدن متن »

 ۳ اسفند در تهران جشنواره کافه‌ها نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی «کافه، مقصد گردشگری شهری» از سوم اسفندماه در باغ موزه قصر تهران افتتاح می‌شود تا روز جمعه ششم اسفندماه با رقابت کافه‌داران برای کسب "فنجان طلایی" ادامه خواهد داشت.

این جشنواره که همزمان با بازآفرینی نخستین کافه ایران برگزار می‌شود، هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در باغ موزه قصر میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود. حمید شاهین‌پور، مالک معنوی نخستین کافه ایران که همزمان با یکصدو دهمین سال تاسیس آن، این جشنواره ملی را برگزار کرده است، در توضیحاتی درباره‌ی علت برپایی این رویداد در نشست خبری که بعدازظهر روز یکشنبه (اول اسفندماه) با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مدیر باغ موزه قصر برگزار شد، گفت: درحال حاضر حدود ۴ هزار کافه در تهران فعال‌اند، درحالیکه هنوز صنف مستقلی ندارند و همچنان زیرمجموعه صنف آب‌میوه و بستنی فروشی‌ها هستند.

این جشنواره می‌تواند آغازی باشد برای تثبیت فعالیت و جایگاه آن‌ها. وی اضافه کرد: کافه‌ها زمانی نقش بنگاه‌های کاریابی و حتی کاربری مشابه فیسبوک داشته‌اند و محلی برای برگزاری رویدادها و نشست‌های فرهنگی و ادبی بوده‌اند، بخشی از رمان‌ها و ادبیات ما از کافه‌ها بیرون آمده‌اند و زمانی محل تلاقی رویدادهای اجتماعی و سیاسی بوده‌اند، درحالیکه امروزه به این نقش‌ها کمتر توجه می‌شود.

او درباره‌ی «جشنواره کافه، مقصد گردشگری شهری» توضیح داد: این جشنواره بخش‌های مختلفی دارد که ضمن رقابت کافه‌دارها برای کسب نشان فنجان طلایی، کارگاه‌های آموزشی با موضوع سینما، تئاتر، ادبیات، معماری و موسیقی توسط اساتید پیشکسوتی همچون شمس لنگرودی، مجید میرفخرایی، احمد محیط طباطبایی، اردشیر صالح‌پور و ساسان فاطمی برگزار می‌شود که حضور در آن‌ها رایگان است.

علاوه‌بر این مسابقه ملی «شیر و قهره» (لته آرت) برپا می‌شود که برگزیدگان آن وارد مسابقه جهانی خواهند شد، عملا تیم ملی شیر و قهوه ایران از این جشنواره خارج می‌شود. وی اضافه کرد: احیای موسیقی کافه‌ای نیز از برنامه‌های دیگری است که همزمان با این جشنواره اتفاق می‌افتد. همچنین قرار است چالشی برای باریستاها برگزار شود و این جشنواره فرصتی است برای حضور کافه‌های سیار و ماشینی. رجبعلی خسروآبادی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ـ نیز این جشنواره را در راستای خدمات پذیرایی در گردشگری دانست و افزود: گردشگری بخش‌های مختلفی را در حوزه پذیرایی در برمی‌گیرد از قهوه‌خانه‌های سنتی تا مجتمع‌های بین‌راهی که کافه‌ها نیز بخشی از آن به شمار می‌آید و یکی از مقاصد گردشگری شهری است.

وی همچنین گفت: خاطره‌ی شهری جزئی از جاذبه‌ی گردشگری است که با احیای کافه‌های قدیمی مانند «لقانطه» می‌توان این سابقه‌ی ذهنی را تداعی کرد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز جشنواره کافه، مقصد گردشضگری شهری را به بورس تشبیه کرد که خدمات پذیرایی را در کالبدی از فضای تاریخی عرضه می‌کند و در ادامه اظهار کرد: ما انجام هر اقدامی در بناهای تاریخی را خوب نمی‌دانیم، اما از هر نوع اقدامی که به جذاب شدن بنای تاریخی کمک کند، استقبال می‌کنیم.

حسین هوشیار - مدیر باغ موزه قصر - نیز اظهار کرد: پیشینه‌ی تاریخی این مکان ما را بر آن داشت تا نقش جدیدی را برای مکانی که زمانی زندان بود و محلی تاریک و تداعی‌کننده ناقوس مرگ بود، تعریف کنیم. او ادامه داد: پیشنهاد برگزاری این جشنواره و همچنین احیای قدیمی‌ترین کافه‌ی ایران، شش‌ماه پیش توسط بخش خصوصی ارائه شد که پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم بهترین فرصت برای باغ موزه قصر با توجه به معماری خاص‌اش پیش آمده است.

هوشیار معتقد است؛ با افتتاح این کافه موزه که معماری آن احیاگر یکصد سال پیش است، گردشگری شب در تهران نیز احیا می‌شود. او اضافه کرد: گردشگری تاریخی در شب‌های تهران وجود ندارد، مثلا منطقه ۱۲ تهران که بافت تاریخی را در برگرفته پس از تعطیلی بازار تهران، رسما قابل بازدید نیست و از آن ساعت به بعد گرد مُرده در این منطقه می‌پاشند. درحالی‌که باغ موزه قصر این چالش را ندارد و برای گردشگر جذابیت لازم را دارد.

مدیر باغ موزه قصر درباره‌ی محدودیت‌هایی که برای اجرای برنامه‌های شبانه در این مکان تاریخی وجود دارد با توجه به ساعت محدودی که برای این جشنوازه اعلام شده است، به مزاح گفت: تا وقتی اداره اماکن گیر ندهد ما گردشگری شبانه را خواهیم داشت.

او سپس اظهار کرد: با توجه به بسته بودن فضای باغ موزه قصر و قابل کنترل بودن محیط آن، امکان برگزاری برنامه‌ها تا ساعت طولانی‌تر وجود دارد و محدودیتی از این نظر نداریم. خسروآبادی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران ـ‌ نیز در توضیحاتی تکمیلی‌تر گفت: تا وقتی خدمات پذیرایی و جانبی وجود داشته باشد، مکانی برای قدم زدن و یا بازدید باشد، رویدادی اتفاق افتد و دسترسی به آن مکان آسان باشد، می‌توان گردشگری شبانه داشت و بهترین حالت برای این مورد، مکان‌های بسته و تحت کنترل است، چرا که مثلا در فضایی مثل بافت تاریخی تهران تا زمانی که ساختمان‌های اداری به هتل موزه و یا موزه تبدیل نشود، امکان ایجاد گردشگری شبانه وجود ندارد.

جشنواره کافه، مقصد گردشگری شهری از روز سه‌شنبه سوم اسفندماه از ساعت ۱۴ در باغ موزه قصر تهران آغاز می‌شود و تا روز جمعه ششم اسفندماه که همزمان کهن‌ترین کافه ایران به شکلی موزه‌ای افتتاح خواهد شد، ادامه دارد. حضور در این جشنواره رایگان است که هر روز تا ساعت ۲۱ ادامه دارد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به
همه چیز برای یک سور اساسی آماده است
افسوس که به دلیل نقصان مایه نمی شود که نمی شود...
کاش در آینده باز از این کارها بکنید...کاش!
پوریا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همکاری تیوال با پین تا پین
» تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی رزرو هتل برای تیوالی‌ها
... دیدن متن »

طی همکاری دو جانبه تیوال و پین تا پین، اعضای خانواده محترم تیوال می‌توانند تا ۱۳۹۶/۱/۳۰ از خدمات این سایت با تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی بهره‌مند شوند. برای بهره‌مندی از این تخفیف نخست باید در سایت پین‌ تا پین ثبت نام نموده و پس از انتخاب هتل مورد نظر خود کد تخفیف pintapinhotels را وارد نمایید.

*
توجه داشته باشید که برای بهره‌مندی از تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی مبلغ خدمات مورد نظر شما باید دست کم به میزان ۲۰۰.۰۰۰ تومان باشد.

معرفی وب سایت پین تا پین
ساده اش می‌شود از مبدا تا مقصد. منظور از پین، نقطه‌ای است که روی نقشه علامت گذاری شده. که معمولاً دو جایی است که سفری شروع و تمام می‌شود. پس یعنی از "الف" تا "ی" سفر. ما در سال ۹۴ و به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه اینترنتی ایران شروع به کار کردیم. اسم مان را گذاشتیم پین تا پین، تا هدف نهایی مان همیشه جلوی چشم‌مان باشد: اینکه باید از الف تا ی سفر را به صورت کاملاً آنلاین پوشش دهیم. یعنی از لحظه ای که به فکر سفر می افتید، تا لحظه ای که سفرتان تمام می شود، پین تا پین کنار شماست. ما ماجراجویی را دوست داریم، اما فکر می کنیم اقامت بخش اساسی هر سفر است و هر کسی با هر توان مالی، باید بتواند در کمترین زمان برای سفرش برنامه بریزد و اقامتگاه مناسبش را رزرو کند.

چرا پین تا پین:

  •  گستردگی هتلها و اقامتگاهها
  • تضمین پایین ترین قیمت
  • امکان مقایسه و بررسی دقیق هتلها
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل
۲ روز پیش، يكشنبه
فریماه رضی پور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عید کجا بریم(۲)؟ راهنمای سفر در نوروز ۹۶
این روزها وقتی سخن از خوزستان و اهواز به میان می آید به دنبال آن گرد و خاک و بی آبی شنیده می شود و کمتر کسی است که برای سفر عید و نوروز به آنجا فکر کند؛ در دل این استان اما جاهایی وجود دارد که کمتر کسی از آن با خبر است و به تازگی مقصد گردشگران ماجراجو شده است. با «تریپ باما» همراه باشید تا یکی از این مقاصد بی نظیر را به شما معرفی کنیم. برای دیدن اطلاعات و عکس این نوشته لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/rLnPbe
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد سفر یک روزه به قم
سفر یکی دو روزه یکی از انواع سفرهایی است که به تازگی خیلی باب شده و بسیاری از مردم بخصوص پایتخت نشینان ترجیح می دهند آخر هفته ها از شهر بیرون بزنند و به دور از روزمرگی و دنیای مدرن چند ساعتی را با هم خوش بگذرانند. قم یکی از این مقاصد است؛ شاید بگوید مگر این شهر غیر از حرم هم چیزی برای دیدن دارد؟ با «تریپ باما» همراه شوید تا با نادیده های این شهر آشنا شوید. برای دیدن مکان ها و عکس های این پست لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/UVvUNI
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رییس اتحادیه هتل‌داران خبر داد
» تخفیف ۴۰ درصدی هتل‌های تهران در ایام نوروز
... دیدن متن »

رییس اتحادیه هتل‌داران و هتل آپارتمان تهران گفت: در طول ایام عید نوروز هتل های تهران تخفیف ۴۰ درصدی را در اقامت مسافران اعمال خواهند کرد.

محمد علی فرخ مهر با اشاره به تخفیف هتل ها در تهران در ایام عید، گفت: از روز اول عید تا روز سیزدهم، هتل های تهران به مسافران تخفیف ۴۰ درصدی در اقامت خواهند داد. با توجه به اینکه تهران در ایام عید خلوت می شود، مسافران می توانند از پتانسیل های گردشگری تهران در این ایام استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هتل غیرمجاز و بدون مجوز در تهران نداریم، ادامه داد: در حال حاضر تمام هتل های تهران دارای مجوز از اتحادیه و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی هستند، بعضی از محل های اسکانی که با عنوان خانه مسافر و به صورت آپارتمان مبله در اختیار بعضی مسافران قرار می گیرند، ممکن است بدن مجوز باشند که در حال شناسایی و پلمب این گونه واحدها هستیم.

رییس اتحادیه هتل داران و هتل آپارتمان تهران با اشاره به اینکه نرخ نامه باید در معرض دید مشتری قرار گیرد، افزود: نرخ نامه مصوب اتحادیه و سازمان گردشگری و صنایع دستی با توجه به تعداد ستاره و نوع هتل تعیین می شود و این نرخ نامه علاوه بر اینکه در معرض دید مشتری قرار می گیردف در سایت هتل داران تهران و سازمان گردشگری نیز موجود است. فرخ مهر درباره جریمه واحدهای متخلف خاطر نشان کرد: در صورتی که تخلف محرز شود علاوه بر برگشتن پول مسافر، سازمان تعزیرات حکومتی واحد متخلف را متناسب با نوع تخلف جریمه خواهد کرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برترین عکس های زیر آب در سال ۲۰۱۷ ... دیدن متن »

مسابقه برترین عکس های زیر آب در سال ۲۰۱۷ برندگان خود را معرفی کرد.

«گابریل باراتئو» با عکس کلوزآپی که از یک هشت پا در آبهای جزیره «مایوت» در شرق قاره آفریقا و در کنار مجمع الجزایر «کومور» برداشت موفق شد عکاسان شرکت کننده از ۶۷ کشور جهان را شکست دهد و جایزه اول برترین عکس زیرآب امسال را بدست آورد.

جدا از جایزه اول جوایز و تقدیرهای دیگری نیز به عکاسان شرکت کننده در مسابقه امسال تعلق گرفت. در زیر برگزیدگان این مسابقه را مشاهده می کنید.

منبع: وبسایت upvگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۳ روز پیش، شنبه
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش خبرگزاری ایسنا
» اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری پیش از عید در تهران
... دیدن متن »

نخستین اتوبوس دو طبقه گردشگری که چند ماهی در گمرک معطل بود تا موافقت ورود به ایران را دریافت کند، سرانجام به تهران رسید تا پس از صدور مجوزهای مربوطه و گرفتن پلاک، اجرای تورهای «HOP-ON HOP-OFF» را آغاز کند.

امین غلامعلی، یکی از مجریان خصوصی این تورها گفت: علاوه‌بر این اتوبوس دو طبقه رو باز که از چین وارد شده، سفارش چهار دستگاه دیگر داده شده است که به محض انجام امور اداری مربوطه، آن اتوبوس‌ها نیز وارد می شوند. به گفته او، در صورت انجام استعلام‌ها، صدور مجوزها و پلاک، حرکت این اتوبوس در مسیری که مشخص شده از اول مارس، دهه دوم اسفندماه ۹۵ آغاز می‌شود.

رجبعلی خسروآبادی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران - درباره اجرای Sightseeing با این اتوبوس‌های دو طبقه بدون سقف در تهران، به ایسنا، گفت: این اتوبوس منتظر شماره‌گذاری و استعلام‌ها بوده که لازم است مراحل مربوطه را پشت سر بگذارد تا اجازه حرکت در خیابان‌های شهر را پیدا کند. در هر حال قرار است طرح جدیدی اجرا شود که در چنین شرایطی حتما مشکلاتی پیش می‌آید.

او با بیان این که برای حرکت این اتوبوس دو رینگ گردشگری تعریف شده، درباره جانمایی ایستگاه‌های این اتوبوس و همچنین هماهنگی با سایر نهادها، توضیح داد: این طرح نه تنها در کمیسیون امنیت گردشگران استان تهران مطرح شده، بلکه به همه دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره راهنمایی و رانندگی، شهرداری، نیروی انتظامی و حتی راه و شهرسازی و محیط‌زیست فرستاده شده تا نظرات‌شان را بدهند که مثلا با ایستگاه‌های محل توقف این اتوبوس موافق‌اند و یا پیشنهاد دیگری دارند و اگر مخالف‌اند علت آن را پیش از اجرای طرح اعلام کنند که البته ما هنوز مخالفتی روی این طرح دریافت نکرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران بیان کرد: امیدواریم تا دهه دوم اسفندماه، هماهنگی ها برای اجرای تور HOP-ON HOP-OFF انجام شود. ما فکر می‌کنیم چون تا به حال مخالفت جدی با این طرح نشده، پس می‌توان این کار را شروع کنیم.

حرکت این اتوبوس‌ها در دو مسیر تهران قدیم و بزرگ از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر خواهد بود. نخستین ایستگاه در مسیر «بافت تاریخی تهران»، میدان امام‌خمینی (ره) است که حرکت اتوبوس در این مسیر از میدان حسن‌آباد، چهارراه سپه، چهارراه ولیعصر(عج)، چهارراه کالج، چهارراه قوام (سی‌تیر)، چهارراه استانبول، بهارستان تا سرپولک، چهارراه مولوی، میدان اعدام و چهارراه گلوبندک خواهد بود. مسیر دوم با عنوان «تور تهران بزرگ» نیز از میدان تجریش آغاز می‌شود و تا میدان دربند (قدس)، پارک‌وی، اراضی عباس آباد، هفت تیر، سفارت قدیم آمریکا، میدان فردوسی، تئاتر شهر، میدان و برج آزادی، برج میلاد، نمایشگاه بین‌المللی تهران و باغ فردوس ادامه دارد.

بلیت‌های این اتوبوس با اعتبار زمانیِ از ۲۴ تا ۷۲ ساعت، از ۱۴۰ هزار تومان (۴۰ دلار) تا ۲۱۰ هزار تومان (۶۰ دلار) قیمت گذاشته شده که طبق اظهارات مجری خصوصی این تور، امکان کاهش آن برای گردشگر ایرانی وجود دارد. اتوبوس مجهز به راهنمای زنده و شنیداری است که به دو زبان فارسی و انگلیسی درباره جاذبه‌هایی که در این مسیرها وجود دارد اطلاعات ارائه می‌کند.

 

منبع: ایسنا

لیلى شجاعى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
ببخشید واسع ده ونک ثبت نام کردم اما خب هنوز نمیدونم از کجا حرکت شروع میشه . گروه تلگرامی هم عضو نشدم که مطلع بشم
» تا ۲ پاسخ


۵ روز پیش، پنجشنبه
درود بر شما
تا امروز عصر، شما در یک گروه تلگرامی عضو خواهید شد.
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
فینالیست های مسابقه عکاسی نشنال جغرافیک‎ ... دیدن متن »

بالاخره فینالیست های مسابقه عکاسی سالانه مجله نشنال جئوگرافیک اعلام شدند. در ادامه این عکس ها را مشاهده می کنید.

منبع: نشنال جئوگرافی گردشگریگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۶ روز پیش، چهارشنبه
لیلى شجاعى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دهکده هابیت ها؛ نیوزلند... دیدن متن »

اگر فیلم های ارباب حلقه ها و هابیت را دیده باشید حتما روستای Hobbiton را می شناسید. هابیتون، دهکده‌ای است که منزلگاه گروهی از هابیت‌های ناحیه‌ی شایر و به ویژه خانواده معروف بگینز بود. مکانی که در هر دو داستان «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» به آن اشاره شده است.

پیتر جکسون کارگردان مطرح این دو تریلوژی، در لوکیشن اصلی و در کشور نیوزیلند، دهکده‌ای واقعی را بنا نهاد که امروزه به مقصد گردشگری پرطرفداری بدل شده است. عوامل کار تصمیم گرفتند این دهکده و سوراخ‌های هابیتی آن را به عنوان یک گردشگاه حفظ و آن را برای بازدید عموم نگهداری کنند، حتی در این محل تابلویی نصب شده که روی آن نوشته «به هابیتون خوش آمدید»، استقبالی گرم برای بازدیدکنندگانی که به تماشای این مکان خاطره انگیز آمده‌اند.

مهمانخانه اژدهای سبز، هابیتون نیزدر محل دهکده هابیتون و در خلال فیلمبرداری ارباب حلقه‌ها ساخته شده، اکنون میزبان بازدید کنندگان بیشماری از گوشه و کنار جهان است. اگر چه این سازه در اصل برای هابیت‌ها ساخته شده است، اما انسان‌های معمولی نیز از وقت گذرانی در آن لذت خواهند برد. در هنگام نمایش فیلم و با کمک یک سری جلوه‌های بصری، این مهمانسرا برای هابیت‌های کوچک اندام مناسب جلوه داده شد.

عکس: Crystal Eganگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۶ روز پیش، چهارشنبه
لیلى شجاعى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آن شب نیز من خود را بر روی بام خانه گذاشته بودم و به نظاره آسمان رفته بودم؛ گرم تماشا و غرق در این دریای سبز معلقی که بر آن، مرغان الماس‌پر ستارگان زیبا و خاموش، تک‌تک از غیب سر می‌زنند و دسته‌دسته به بازی افسونکاری شنا می‌کنند. آن شب نیز ماه با تلالو پرشکوهش که تنها لبخند نوازشی است که طبیعت بر چهره نفرین‌شدگان کویر می‌نوازد از راه رسید و گلهای الماس شکفتند و قندیل زیبای پروین ـ که هر شب، دست ناپیدای الهه‌ای آنرا از گوشه آسمان، آرام‌آرام، به گوشه‌ای دیگر می‌برد ـ سر زد و آن جاده روشن و خیال‌انگیزی که گویی، یک راست، به ابدیت می‌پیوندد...

دکتر شریعتی

همراه ما باشید با سفری به آسمان...
آرشی این را دوست دارد
ممکنه لطفا تاریخ این سفر را به تاریخ 12 و 13 اسنفد موکول فرمایید که تعطیل رسمی است و امکان خضور برای علاقه مندان وجود دارد . با سپاس
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای علاقه مندان به غواصی
» رستوران منحصر به فرد زیرآب در بلژیک
... دیدن متن »

رستورانی با نام مروارید برای علاقه مندان به غواصی در بروکسل آغاز به کار کرد.این رستوران در عمق پنج متری زیر آب قرار دارد و فضای آن از یک گوی معلق با قطر دو متر ساخته شده است.

مشتریان این رستوران باید به فنون غواصی آشنا باشند و پس از ورود به داخل رستوران پیشخدمت که خود نیز غواص است منوی غذایی سفارشی را در محفظه‌ای ضد آب به آنها تحویل می‌دهد.

این رستوران زیرآبی می‌تواند به چهار نفر در یک زمان سرویس دهد و منوی غذای آن شامل جگر چرب، سالاد با خرچنگ و نوشیدنی است که هزینه آن برای هر نفر ۹۹ یورو است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نخستین نشست باشگاه سفرنامه‌گویی و گردشگری اتراق روز جمعه برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

در این رویداد دکتر محمدرضا نوروزی طبیعت‌گرد و مروج علم، محسن پوررمضانی نویسنده کتاب فروش ادوارد براون، مرتضی اسلامی مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی و امیر شاهچراغیان عکاس نجومی به سخنرانی برای مدعوین می پردازند.
گفتنی است در این رویداد موضوعاتی با سر فصل‌های سفرنامه تتلی تمک یلدایی، پروتاریاها در سرزمین تزارها، چرایی تاسیس انجمن یوزپلنگ ایرانی، سفرهای یک عکاس نجومی به بحث گذاشته می‌شوند.
نخستین نشست باشگاه سفرنامه‌گویی و گردشگری اتراق روز جمعه (۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۵) در کافه سیم به آدرس بلوار کشاورز، تقاطع خیابان عبدالله زاده، انتهای مجتمع تجاری سامان، پلاک ۸ برگزار می‌شود. ضمنا علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این رویداد با مراجعه به سایت otraq.com برای ثبت نام اقدام کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایرانگردی را از تهران آغاز کنیم؛
» موزه هنرهای ملی ایران؛ قلب تپنده آثار مینیاتوری کشور
... دیدن متن »

 قدمت چند هزار ساله فرهنگ ایرانی را می توان در یک مجموعه گردآوری شده کوچک به نام موزه «هنرهای ملی ایران» بازیابی کرد که هویت فرهنگی این دیار را در قالب نقاشی های مینیاتور به تصویر کشیده است.

موزه هنرهای ملی ایران؛ قلب تپنده آثار مینیاتوری کشور به گزارش خبرنگار ایرنا، موزه هنرهای ملی ایران در سال ۱۳۰۹با تلاش و کوشش مرحوم حسین طاهر زاده بهزاد که خود از هنرمندان برجسته رشته نقاشی و طراحی نقشه های قالی و مینیاتور کشور بود، تاسیس شد.

ساختمان موزه به نام (حوضخانه باغ نگارستان)از بناهای متعلق به دوره قاجار است که در عهد فتحعلی شاه در جنوبی ترین قسمت قصر باغ نگارستان ساخته شده و مجموعه قصر و کاخ باغ نگارستان به دست دو تن از معماران زبده آن دوران استاد عبدالله خان و استاد آقاجانی اصفهانی بنا شده است. ساختمان حوضخانه (محل فعلی موزه) بخشی از آن مجموعه محسوب می شود که حوضخانه با طرح «+» ساخته شده و چهار شاه نشین اطراف آن بی هیچ در و پنجره ای به درون باغ راه داشته و سقف گنبدی آن ایستاده برشانه چهار ستون سنگی همواره شکوه و ایستادگی بنا را تداعی می کند.

در داخل موزه هنرهای ملی تا نیم قرن پیش، حوض دایره شکل بزرگی از سنگ مرمر، میان ستون ها قرار داشت که از دل این ستون ها آب به داخل حوض فواره می کرد که این صحنه چشم انداز زیبایی را به وجود می آورد. همچنین در سال ۱۳۰۹ شمسی حسین طاهرزاده بهزاد موزه هنرهای ملی و اداره هنرهای ملی را تحت عنوان مدرسه صنایع قدیمه به انگیزه احیا و تجدید حیات هنرهای ملی و سنتی ایرانی بنیاد نهاد که بدین ترتیب مدرسه صنایع قدیمه (موزه هنرهای ملی) کانون حفظ و احیای ارزش اصیل هنرهای ملی و سنتی ایران شد.

شادروان استاد هادی تجویدی که خود معلم آب رنگ در مدرسه کمال الملک بود نیز در آزمونی که میان چند تن از هنرمندان از زمان جمله استاد حسین بهزاد و استاد نائب در رشته مینیاتور ایران به عمل آمد، به عنوان نخستین معلم مینیاتور مدرسه انتخاب شد. در حال حاضر موزه هنرهای ملی به عنوان اولین موزه تخصصی کشور، در حال حاضر ۲۷۱ آثار ارزشمند هنری را از قرن ۱۲ هجری شمسی تا به کنون در رشته های نگارگری، میناتور، زریبافی، گبه و فرش، معرق و منبت، خاتم کاری و کاشی کاری را در خود جای داده است.

موزه هنرهای ملی در میدان بهارستان خیابان کمال الملک و در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع شده، این مجموعه فرهنگی در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۶۹ به‌عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید. * برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.

 

منبع و تهیه گزارش: خبرگزاری ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ولنتاین کجا بریم:
» مکانهای برای ولنتاین به پیشنهاد CNN
... دیدن متن »

 خبرگزاری CNN در گزارشی، مکان های جذاب و رمانتیکی که می‌توان در ولنتاین سفر کرد را معرفی کرده است، مکان‌هایی که ممکن است مقصدهای مرسوم گردشگری نباشد، در ادامه تعدادی از این مکان ها را مشاده می‌کنید:  

 

منطقه Cornwall در انگلستان،

ترکیبی از ماجراجویی و فضایی رمانتیک، در نزدیگی رودخانه ای زیبا و اقامت در کلبه ای در آن نزدیکی در بین طبیعت زیبا و درختان بلوط. محلی که «دافنه دوموریه» رمان نویس رمانتیک انگلیسی از آن الهام گرفته است. دو شب اقامت همراه با غذا ۴۹۰ دلار هزینه دارد.

موناکو،

اگر هزینه برای شما اهمیتی نداشته باشد ، هتل Metropole در موناکو مکان مناسبی است با چشم اندازی پاناروما به دریای مدیترانه و تجربه، همراه با تورهایی برای بازدید از مونت کارلو و صرف نهار در رستوران ژاپنی و تجربه سوار شدن هلیکوپتر، فضا و هتلی که در فیلم های جیمزباند دیده اید. هزینه این سفر از ۱۲هزار دلار شروع می‌شود.

کوهستان Abruzzo  ایتالیا ،

یک ولنتاین رمانتیک و ارگانیک در ایتالیا، حتی اگر ولنتاین نباشد اقامت در این کوهستان همراه با غذاهای ایتالیایی به اندازه کافی جذاب است.

منطقه Abruzzo در شرق رم و خط ساحلی دریای آدریاتیک قرار دارد مهمانان در این سفر می‌توانند پخت غذاهای محلی را یاد بگیرند و بعد از بازگشت به منزل تجربه ای نو از غذا داشته باشند. هزینه اقامت در این محل از ۳۴۰۰ دلار است.

سفر با کشتی های کروز لوکس به ویتنام

سفری رویای در کروزی با امکانات رفاهی و تفریحی رفت و برگشت از  ویتنام به هنگ کنگ. همراه با توقف‌هایی در شهر های سنتی ویتنام و بازدید از معابد قدیمی. هزینه این سفر برای هر نفر از ۵۸۰ دلار است.

هتل Volcano-gazing در گواتمالا 

یک بوتیک هتل در گواتمالا که فقط ۷ اتاق دارد و به خاطر خلوتی و رفت و آمد کم، فضایی صمیمی دارد، این هتل در ابتدا منزل شخصی بوده که به هتل تبدیل شده است.

اقامت در این هتل همراه با استخر و جکوزی خصوصی است همراه با چشم اندازی به کوه آتشفشان. هزینه اقامت در این هتل ۳۰۰ دلار برای هر شب است.

 

منبع: خبرگزاری CNN

Positron این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره ویرجین آو کاندلاریا در پرو‎ ... دیدن متن »

مردم پرو همزمان با جشنواره ویرجین آو کاندلاریا با پوشیدن لباس های رنگارنگ به جشن و پایکوبی می پردازند.

منبع: خبرگزاری مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم کنوانسیون ۲۰۱۷ از کاندیداتوری تا بیان تجربه میهمانان
همین دو سال پیش بود که خبر موفقیت ایران در میزبانی کنوانسیون بر تیتر روزنامه ها نقش بست و لبخند شادی را بر لبان عاشقان ایران و فعالان صنعت گردشگری نشاند. امسال اما این میزبانی به بار نشست و ایران شاهد حضور بیش از ۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۰ کشور دنیا به مدت ۱۵ روز در استان های مختلف بود.
اکنون که این عزیزان خاک وطن را با کوله باری از خاطرات خوش ترک کرده اند شما را به دیدن تجربه این گردشگران از ایران دعوت می کنیم. لطفا لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/5Hs3wJ
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حربه‌ای که لو رفت؛
» استفاده لیتوانی از تصاویر کشورهای دیگر برای جذب توریست
... دیدن متن »

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رییس بخش گردشگری لیتوانی پس از این که مجبور شد اعتراف کند برای حمایت از کشورهای بالتیک و جلب توریست مجبور شده تا تصاویری از کشورهای دیگر اروپایی را در تبلیغ‌های خود به کار برد، از سمتش برکنار شد.

این در حالی است که با استفاده از همین تصاویر تبلیغات گردشگری، این کشور به‌عنوان «واقعا زیبا» معرفی شده بود. دپارتمان توریسم لیتوانی در روز جمعه تایید کرد از تصاویری برای تبلیغات کشور خود استفاده کرده‌است که متعلق به کشورهای فنلاند و اسلوواکی بوده‌اند.

با استفاده از این تصاویر کمپینی تبلیغی در فیس‌بوک با عنوان «واقعا زیبا» در حمایت از جاذبه‌های گردشگری این کشور به راه افتاده بود و هم زمان در توییتر نیز از ماه اکتبر تلاش‌هایی برای جلب توجه به صنعت گردشگری این کشور ایجاد شده بود.

با حمایت این کمپین که ۱۴۰ هزار یورو (۱۴۹ هزار دلار آمریکا) صرف راه‌اندازی‌اش شده بود، صدها تن در رسانه‌های اجتماعی جاذبه‌های گردشگری لیتوانی را دنبال کردند.

دپارتمان توریسم و آژانس‌های رسانه‌ای داخلی که این کمپین تبلیغاتی را برای جذب گردشگران به راه انداخته بودند از کار خود دفاع کردند و گفتند کشورهای دیگر در این زمینه به حد کافی موفقیت کسب کرده‌اند.

ماجرا پس از آن لو رفت که ساختمانی که متعلق به اتحادیه اروپا بود به عنوان دفاتر جدید دولت لیتوانی در این سایت معرفی شد.

لیتوانی برای سواحل دریای بالتیک و جنگل‌هایش که یک سوم این کشور را اشغال کرده، با اقبال گردشگران روبه رو است.

منبع: مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عید کجا بریم؟ راهنمای سفر در نوروز ۹۶
عید کجا بریم؟ کدوم شهر ایران برای عید بهتره؟ عید کجا بریم بهتره؟ بهترین مقصد سفر برای نوروز ۹۶ کجاست؟ و از این دست سوالات، سوالاییه که الان خیلی ها از خودمون می پرسیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در «تریپ باما» با چند پست دنباله دار، مقاصدی بکر رو به شما معرفی کنیم تا شاید از بین اونها پاسخ پرسشتون رو پیدا کنید.
راهنمای سفر به بندر کنگ:
برای خواندن ادامه مطلب لطفا لینک زیر را دنبال کنید:
https://goo.gl/Zk5KzD

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
نجات نهنگ های به ساحل نشسته در نیوزلند... دیدن متن »

داوطلبان در نیوزیلند موفق شده‌اند حدود ۱۰۰ نهنگ از ۴۰۰ نهنگ پایلوت که روز گذشته (جمعه) در یک نقطه دورافتاده به ساحل افتاده بودند را به آب برگردانند.

بسیاری از نهنگ‌ها در طول شب در "فیر ول اسپیت" در دماغه "سات آیلند" تلف شدند اما نهنگ‌هایی که نجات یافتند اکنون مشغول شنا در خلیج کنار ساحل هستند.

صدها نفر از مردم محل با تشکیل یک زنجیره انسانی نهنگ‌ها را شناور کردند. این اتفاق یکی از بدترین موارد به گل نشستن نهنگ‌ها در جهان توصیف می‌شود.

عکس: Anthony Phelps / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
آن‌جا برای نهنگ‌های به ساحل نشسته تلاش می‌کنند و اینجا.........!!!
۲۵ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رایزن گردشگری سفارت اسپانیا عنوان کرد:
» ۲۰ هزار گردشگر ایرانی هر سال به اسپانیا می روند
... دیدن متن »

Miguel Nieto Sandoval رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی براینکه گردشگران ایرانی برای ورود به اسپانیا مشکلاتی از جمله ترجمه مدارک به زبان اسپانیولی دارند گفت: این مشکل ناشی از کمبود مترجم اسپانیایی است. باید مذاکره ای شود که مترجم زیاد شود. اینکه سفارت مدارک را به زبان کشورش می خواهد قانون است اما اینکه چرا زمان صدور ویزا طول می کشد به خاطر همان نبود مترجم است.

وی ادامه داد: این مشکل فقط برای سفارت اسپانیا نیست بلکه پروسه صدور ویزا و سخت گیری های آن در همه سفارت خانه ها به ویژه سفارت خانه هایی که در محدوده شینگن هستند، وجود دارد.

اما سفارت اسپانیا در صدد این است که ظرفیت خود را در این رابطه بالا ببرد و این مشکل را برطرف کند و یا زمانش را به حداقل برساند. رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران درباره آمار گردشگران ایرانی و اسپانیایی نیز گفت: آماری ندارم که چقدر گردشگر اسپانیایی به ایران می آید چون در اسپانیا این آمار ثبت نمی شود . اما چیزی حدود ۲۰ هزار نفر ایرانی طبق آماری که ما داریم هر سال به اسپانیا می آیند. ممکن هست که بیشتر از این هم باشد چون افرادی هم در ایران هستند که پاسپورت اسپانیایی دارند و به عنوان گردشگر ایرانی در اسپانیا ثبت نمی شوند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۰ پل معروف ایران را بشناسیم
ایران عزیزمان چندین و چند پل زیبا و معروف را در جای جای خود قرار داده است که برخی از آنها دارای موقعیت استراتژیکی مهمی در زمان خود بوده و متعلق به سال هایی بسیار دور می باشند.با تریپ باما همراه شوید تا از نزدیک با پل های معروف ایران آشنا شوید.
پل ۱۷۰۰ ساله
اگر بین همه پل های منحصر به فرد ایران به دنبال قدیمی ترین پل می گردید باید به دزفول بروید، منطقه ای که در آن روی رودخانه دز، پلی ساخته شد که قدمت آن به دوران ساسانیان باز می‌گردد، یعنی چیزی در حدود برای دیدن عکس های پل ها و ادامه مطلب لطفا لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/HYecAY
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان
شرکت کنندگان در دوره آموزش عکاسی "ودینگ" در کشور گرجستان 2 تا سورپرایز ویژه خواهند داشت
یکی از این سورپراز ها برگزاری نمایشگاه عکس رایگان در یکی از بهنرین گالری های شهر تفلیس در پایان دوره خواهد بود.
این نمایشگاه کاملا رسمی و با بروشور اینترنشنال ودرج در سوابق و رزومه شرکت کنندگان می باشد.
سورپرایز دوم رو هم در زمان برگزایر اعلام می کنیم .
برای ثبت نام در دوره زمان زیادی فرصت ندارید. زودتر اقدام کنید.
سلام در کلاس های بازیگری جمهوری چک مترجم وجود داره؟
۲۱ بهمن
دوست عزیز
برای دوره های بازیگری به جهت نیاز ارتباط مستقیم استاد و هنرجویان و انتقال درست حس و مفاهیم ، مترجم وجود نداره و به زبان انگلیسی برگزار میشه
۲۴ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زمستان در کابل... دیدن متن »

زمستان و بارش برف جلوه های زیبای بسیاری دارد، اما همیشه اسباب تفریحات و ورزشهای زمستانی را رقم نمیزند، گاهی مصائبی با خود دارد.

بارش برف در کابل خسارت های زیادی داشته است و مسیر خیلی از روستا ها بسته شده است.

در ادامه عکس هایی از زمستان در کابل را مشاهده می کنید.

عکس: محمد اسمعیل / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
چه عکس‌های زیبایی.... کاش مشکلات حل بشه
۲۵ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش آسوشیتدپرس
» پالرمو پایتخت فرهنگی ایتالیا در سال ۲۰۱۸ شد
... دیدن متن »

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت فرهنگ ایتالیا شهر پالرمو را به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. این شهر پس از آن که نوامبر پیش به عنوان میزبان «مانیفستا ۱۲» دوسالانه اروپایی هنر معاصر انتخاب شد این جایگاه را کسب کرد.

با این انتخاب پالرمو یک جایزه تشویقی یک میلیون یورویی دریافت می‌کند تا بتواند شروع به فعالیت و خود را برای این میزبانی آماده کند. با این انتخاب شهر پالرمو از نظر توریستی با رشد قابل توجهی روبه رو خواهد شد. این شهر که از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار اهمیت دارد از میان ۱۱ شهر ایتالیایی انتخاب شد. الگرو، آکویلیا، کاماچیو، ارکوانو، مونته‌بلونا، رساناتی، ستیمو، تورینزه، ترنتو و الیما-اریسه دیگ مدعیان دریافت این عنوان بودند.

پالرمو دارای دانشگاهی است که قدمت آن به سال ۱۸۰۵ بازمی‌گردد. بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و بندرگاه از دیگر مراکز فرهنگی این شهر است. پالرمو از مراکز مهم سیر و سفر و دارای نمایشگاه بین‌المللی نیز هست. ساختمان‌های تاریخی و آثار باستانی متعدد که در دوره حکومت نورمان‌ها در سده یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده هیجدهم ساخته شده‌اند، وجهه تاریخی خاصی به آن بخشیده‌اند.

این میراث عرب-نورمانی که از سوی یونسکو به عنوان میراث بشری شناخته شده از امتیازهای مهم پالرمو بوده است. پیتویا پایتخت فرهنگی ۲۰۱۷ ایتالیا و مانتوآ پایتخت فرهنگی سال ۲۰۱۶ این کشور تاریخی بودند .

 

منبع: خبرگزاری مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هدیه ای غافلگیرانه، برای روز ولنتاین
وقتی پای هدیه دادن به کسی که تو دنیا براتون از عزیزترین هاست به میون می یاد احتمالا دلتون می خواد بهترین چیزی رو که در توانتون هست بهش هدیه بدین؛ بخصوص اگه این هدیه، هدیه روز ولنتاین باشه. ولی شاید به این موضوع فکر نکرده با شید که این هدیه می تونه گذروندن یه اوقات خوش و خاطره انگیز باهمدیگه باشه. با «تریپ باما» همراه شوید تا امسال هدیه ای خاص و منحصربفرد را به عشقتان پیش‌کش کنید.
https://goo.gl/5wicDQ
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در دهمین نمایشگاه گردشگری
» تقدیر ترکیه‌ای‌ها از ناظری، صابری و سبحانی
... دیدن متن »

تقدیر ترکیه‌ای‌ها از ناظری، صابری و سبحانی مسئولان فرهنگی ترکیه از شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی به خاطر خلق آثار هنری و فرهنگی درباره مولانا تقدیر کردند. به گزارش ایسنا، شهرام ناظری با حضور در غرفه مرکز فرهنگ و توریسم قونیه که همزمان با دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران برگزار شده است با عبدالستار یارار شهردار و مدیر این مرکز دیدار و درباره مولانا و آثاری که در این‌باره تولید کرده است، گفت‌وگو کرد. در این دیدار پری صابری که تئاتر «شمس پرنده» را کارگردانی کرده و توفیق سبحانی پژوهشگر و مولاناشناس نیز حضور داشتند. حضور شهرام ناظری در نمایشگاه گردشگری بخشی از فضای آن را تحت تأثیر قرار داد به طوری که برخی از مردم برای گرفتن امضا و عکس یادگاری به غرفه ترکیه آمدند و در شرایطی که ناظری در حال گفت‌وگو با مدیر فرهنگ و توریسم قونیه بود با او عکس یادگاری می‌گرفتند. عبدالستار یارار، شهردار و مدیر مرکز فرهنگ و توریسم قونیه در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور ناظری در ماکت آرامگاه قونیه که در این نمایشگاه برپا شده است، بیان کرد:‌ خیلی خوشحالیم که دوستان حضرت مولانا را این‌جا می‌بینیم و افتخار میزبانی از آن‌ها را در این ماکت و در سرزمین ایران داریم. او خطاب به ناظری گفت: می‌دانید که در قونیه شیفتگان صدای شما و حتی خود شما بسیار هستند. او همچنین خطاب به پری صابری اظهار کرد:‌ آرزو می‌کنم آثارتان در قونیه به صحنه برود.

شهردار و مدیر مرکز فرهنگ و گردشگری قونیه در ادامه بیان کرد: ما فقط از شهر جناب مولانا سلام آورده‌ایم. استادانی امروز این‌جا هستند که در برابر آن‌ها نمی‌توانیم حرف بزنیم. البته هدایای معنوی آورده‌ایم که شاید اندکی از زحمات آن‌ها را جبران کند.

او سپس برای استقبال از حضور  این سه شخصیت فرهنگی و هنری این جمله را به زبان فارسی گفت: دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی!

یارار شال متبرکی از مقبره مولانا را به پری صابری و کاشی‌های قدمت‌دار مقبره حضرت مولانا را به شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی به رسم یادگار اهدا کرد. همچنین دیوان کبیر و اصل مولانا که به تازگی چاپ شده به شهرام ناظری اهدا شد.

او در ادامه از شهرام ناظری برای اجرای کنسرت و همچنین از پری صابری برای اجرای تئاتر «شمس پرنده» همزمان با بزرگداشت مولانا در شهر قونیه دعوت کرد.

شهرام ناظری نیز متقابلا گفت: همین که کشور ترکیه به عنوان مقر مولانا در راستای گرامیداشت و بزرگداشت این شخصیت بزرگ اقدام کرده و به ایران آمده اتفاق خوبی محسوب می‌شود که فارغ از دخالت‌های سیاسی باعث تقویت وجه اشتراک دو کشور خواهد شد و همچنین باعث می‌شود مردم ایران و ترکیه بیش‌تر با دریای افکار حضرت مولانا آشنا شوند.

استاد آواز ایران همچنین درباره احساسات خود از دیدن نمایش «شمس پرنده» که به مولانا می‌پردازد اظهار کرد:‌در این شرایط نامطلوب هیچ وقت کار مطلوب را نمی‌توان دید چون همه کسانی که در این عرصه هستند با دست خالی و تحت فشار کار می‌کنند. ما در یک فضای راحت که فرهنگ و هنر از سوی ارگان‌های مسئول و دانشگاه‌ها حمایت و کمک شود قرار نداریم و هر کسی با دست خالی و با عشق کار می‌کند.

او ادامه داد: کار خانم صابری باارزش بود و تئاتر موزیکالی را با موضوع مولانا اجرا کرده که بزرگ است و سخت‌کوشی و خستگی‌ناپذیری ایشان را نشان می‌دهد، البته ایرادهایی را به کار ایشان وارد کرده‌ام که قبلا هم گفته‌ام ولی این باعث نمی‌شود که نگویم خانم صابری خستگی‌ناپذیر هستند.

ناظری همچنین درباره تصویری که از مولانا ارائه کرده است، بیان کرد: مولانا تصویر جهان را نشان داده و چیزهایی که ما دریافت کرده‌ایم باطنی بوده که من اگر بخواهیم حرف بزنم هر چه بگویم کوچک است. خود ایشان گفته‌اند در عشق دو عالم را زیر و رو کرده‌ام؛ دیگر من چه می‌توانم بگویم، همه چیز در این مصرع گفته شده است.  

پری صابری نیز گفت: خوشحالم با کسانی حرف می‌زنم که برای مولانا کار کرده‌اند. ما سال‌هاست تحت تأثیر مولانا هستیم و نمایشنامه‌ای را (شمس پرنده) روی صحنه آورده‌ایم. این اثر که تا همین یک ماه هر شب نمایش داده می‌شد از سوی جمعیت زیادی از مردم ایران مورد استقبال قرار گرفت.

توفیق سبحانی مولاناشناس نیز با اشاره به فضاسازی آرامگاه قونیه در این نمایشگاه گردشگری گفت: به قونیه خوش آمدید چون این‌جا تهران نیست و شما تصویری از قونیه را زنده کرده‌اید.

بیژن شکرریز کارگردان و مستندساز که در حال ساخت مستندی درباره پری صابری است در همراهی این چهره‌ها درباره مستندی که قرار است ساخته شود توضیحاتی داد و گفت:‌ این فیلم مستند درباره شخصیت خانم صابری با نوشته‌های استاد سبحانی و صدای شهرام ناظری است.

او همچنین به علاقه پری صابری به صدای شهرام ناظری که انگیزه فعالیتش درباره مولانا بوده اشاره کرد که صابری با تأیید این سخنان به ناظری گفت: بارها به شما گفته‌ام که صدای خوش شما باعث شد که به سمت مولانا بروم و «شمس پرنده» را بسازم.

در ادامه این دیدار معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه که برای دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ایران سفر کرده است به دیدار شهرام ناظری آمد و به شخصیت او ابراز عشق و علاقه کرد و گفت: از این‌که شما را در مقام حضرت مولانا می‌بینم بسیار خوشحالم. حضرت مولانا چه خوب فرمودند همدلی و همزبانی از هر چیز بهتر است. ما با شما احساس و ادراک مشترک داریم و از نظر میراث فرهنگی دارای نزدیکی‌هایی هستیم. حتی فرهنگ جغرافیایی، تاریخی، میراث فرهنگی و حضرت مولانا میان ما مشترک است.

فروزنده اربابی نماینده بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران در عین حالی که سخنان این مقام مسئول در ترکیه را برای ناظری ترجمه می‌کرد گفت، استادان ما به نمایشگاه‌های این‌چنینی نمی‌آیند اما چون اسم مولانا به میان بود آمدند، که ناظری نیز این سخنان را تأیید کرد. در ادامه مدیر مرکز فرهنگی و گردشگری قونیه از شهرام ناظری درخواست کرد قطعاتی از آواز «بشنو از نی» را بخواند که ناظری گفت: نمی‌خواهم مردم جمع شوند و فقط می‌خواهم مصرعی از آن را برای شما زمزمه کنم. او در ادامه این مصرع را بسیار آهسته خواند. همچنین توفیق سبحانی خطاب به مدیر مرکز فرهنگ و گردشگری قونیه گفت: استاد خیلی لطف کردند که این مصرع را خواندند. حتی در خانه استاد موحد با همه اصرارها آوازی نخواندند. ناظری در تأیید این سخنان گفت: چون شما نماینده مولانا هستید نمی‌شود نخواند که البته آن را درگوشی خواندم. در پایان این دیدار، شهرام ناظری، پری صابری و توفیق سبحانی متنی را به یادگار نوشتند. ناظری هنگام خروج از این غرفه که مجبور بود از میان غرفه‌های خارجی آژانس‌های توریستی عبور کند توقف‌های طولانی برای گرفتن عکس یادگاری با بازدیدکنندگان نمایشگاه داشت.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صبح امروز
» دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته افتتاح شد
... دیدن متن »

دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام و وزرای گردشگری چند کشور خارجی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.  

در این مراسم سیدرضا صالحی امیری، همچنین وزرای گردشگری کشورهای لبنان و آفریقای جنوبی و زهرا احمدی پور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور داشتند.

نمایشگاه بین المللی گردشگری تنها رویداد رسمی کشور در حوزه گردشگری است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری/WTO نیز به ثبت رسیده است. این نمایشگاه با هدف شناسایی زمینه ها و ظرفیت ها با حضور سازمان ها و نهادهای داخلی و خارجی فعال با حضور سازمان ها و نهادهای داخلی و خارجی فعال در زمینه گردشگری در محل دائم نمایشگاه های بین المللی تهران از ۱۸ تا ۲۱ بهمن برپاست.

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم با ابراز امیدواری برای گسترش صلح و دوستی در جهان گفت: نمایشگاه امسال در ۴۰ هزار متر مربع فضا، ۱۱ سالن و ۹ طبقه بندی و گروه فعالیت طی ۴ روز برگزار می شود.

فائقه معتمدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معروفترین صبحانه هتل های دنیا
اگر اهل سفر اونم تو هتل های چهار و پنج ستاره باشید وعده صبحانه یکی از اصلی ترین وعده هاست که اگه مفصل باشه می تونه تا عصر سیر نگهتون داره. جالبه بدونید که این صبحانه ها عموما بین المللی هستند و چند نوع ثابت دارند که در زیر به چهارنوعشون اشاره می کنیم. با تریپ باما همراه باشید تا بدانید در سفر بعدی کدام هتل گزینه بهتری برای صرف صبحانه ای لذیذ خواهد بود!
https://goo.gl/lj88v9
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت برفی ارتفاعات رودبار گیلان... دیدن متن »

بارش سنگین برف در روزهای اخیر ارتفاعات رودبار در استان گیلان را سفید پوش کرده است. شهرستان رودبار جنوبی‌ترین و وسیع‌ترین شهرستان استان گیلان است.

عکس: ابوذر حمیدی جیرنده / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
مصطفی آذرکمان و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در ادامه ایرانگردی راهنمایان گردشگری
» تور راهنمایان گردشگری ۳۹ کشور در اصفهان
... دیدن متن »

 تور راهنمایان گردشگری ۳۹ کشور با عنوان کنوانسیون ۲۰۱۷ روز یکشنبه در اصفهان آغاز شد.  این تور با حضور ۲۴۰ نفر از راهنمایان گردشگری کشورهایی از جمله اتریش، فرانسه، یونان، تایلند، انگلستان و آمریکا به مدت ۲ روز برگزار می شود.

در این مدت اعضای کنوانسیون ۲۰۱۷ گردشگری جهان از جاذبه های فرهنگی، مکان های تاریخی دیدن می کنند و با آداب و رسوم مردم شهر تاریخی اصفهان آشنا می شوند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در مراسم آغاز به کار این تور گردشگری که شنبه شب در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، گفت: برگزاری این تور فرصتی مغتنم برای راهنمایان گردشگری جهان است تا بیشتر با جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی اصفهان به عنوان سرزمین رویایی مشرق زمین آشنا شوند.

فریدون اله یاری افزود: حضور راهنمایان گردشگران جهان در اصفهان فرصت بهتری را برای معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی همچنین آداب و رسوم و صنایع دستی این استان را برای بهره گیری جهانیان برای لذت بردن از این ظرفیت ها بوجود می آورد. وی افزود: اصفهان در قلب جغرافیای ایران همواره نقشی تعیین کننده بر فرهنگ و تمدن ایران بزرگ و جهان داشته و در نزد جهانیان شهری مهم، تاریخی و قابل احترام است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به اینکه ۲۲ هزاراثر تاریخی و فرهنگی ارزشمند در این استان وجود دارد، اضافه کرد: از این تعداد یک هزار و ۸۵۰ اثر در فهرست آثار ملی و هفت اثر در فهرست سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد ( یونسکو ) به ثبت رسیده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه صنایع دستی این استان مورد استقبال مردم جهان قرار دارد، گفت: شورای جهانی صنایع دستی در سال ۲۰۱۵ میلادی اصفهان را به عنوان شهر جهانی صنایع دستی برگزید و این شهر در سال ۲۰۱۶ میزبان شورای صنایع دستی جهان بود. در این مراسم که به میزبانی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد،

جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی و صنایع دستی همچنین فعالیت های انجام شده در استان اصفهان برای توسعه صنعت گردشگری در قالب کلیپی به تصویر کشیده شد. همچنین با اشاره به اینکه برند گردشگری اصفهان از سوی اتاق بازرگانی این شهر در دست تهیه است از اعضای کنوانسیون گردشگری ۲۰۱۷ خواسته شد پس از بازید از اصفهان، پیشنهادهای خود را برای طراحی این برند ارائه دهند.

میزبان تور کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان همه ساله پس از رای گیری در مجمع جهانی این کنوانسیون با حضور همه اعضای آن در شهر 'پراگ' کشور 'چک' تعیین می شود. جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته توانست با معرفی ظرفیت های تاریخی و فرهنگی خود میزبانی این تور بین المللی را به دست آورد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمی از شگفتی های قنات قصبه گناباد
مدتی است خبر جشن ثبت قنات قصبه گناباد را از گوشه و کنار می شنویم، قناتی که یکی از شاهکارهای سازه های کویری عصر هخامنشیان است. با «تریپ باما» همراه باشید تا بشنوید از این قنات و ببینید از نادیده هایش.
قنات گناباد، عمیق ترین و قدیمی ترین قنات جهان است که انسان های پیشین آن را با دست خود در دل خاک کویری گناباد حفاری کرده اند. اینکه چگونه در زمان هخامنشیان چنین قناتی به طول ۳۳ کیلومتر با ۵۰۰ حلقه برای دیدن این فیلم لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/xUwmn4
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آیین پیر شالیار... دیدن متن »

عروسی پیرشالیار آئین کهن جشن عروسی پیرشالیار، امسال نیز هم همانند سالهای گذشته در منطقه اورامان تخت از توابع شهرستان سروآباد برگزار شد. این در حالی بود که بارش شدید برف در روزهای گذشته، حال و هوای خاصی به این مراسم بخشیده بود.

مراسم پیر شالیار هر سال دو مرتبه و هر مرتبه به مدت سه روز برگزار می شود. یک بار در نیمه بهار و مرتبه دیگر در نیمه زمستان. ذبح دام و تقسیم گوشت آن به عنوان تبرکی، دف نوازی و رقص های محلی، منقبت خوانی در رثای حضرت رسول الله (ص)، پخت آش جو که محلی ها به آن «هولوشینه تشی» می گویند از مراسمات روزهای اول و دوم این آیین کهن است.

این مراسم در روز سوم با رقص و دف نوازی به همراه مجالس ذکر و طرح مباحث عرفانی و قصیده خوانی و دعا کردن به پایان می رسد.

عکس:آریان نصراللهی / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
مصطفی آذرکمان و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در یک هفته سال نو چینی
» درآمد۶۱ میلیاردی چین از گردشگری در یک هفته
... دیدن متن »

  آمار سازمان گردشگری ملی چین نشان می دهد که در جریان تعطیلات یک هفته‌ای عید بهار (سال نو به تقویم کشاورزی چین) درآمد گردشگری حاصله برای این کشور به ۶۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است

به گزارش ایرنا و بر اساس آمار ارائه شده، شمار کسانی که در این مدت به مسافرت رفته‌اند به مراتب بیش از سال گذشته بوده و درآمد بدست آمده صنعت گردشگری کشور چین هم در مقایسه با تعطیلات طلایی (عبد بهار) قبلی ۱۵.۹ درصد فزونی یافته است. بر اساس گزارش ها، در طول این یک هفته ۳۴۴ میلیون سفر گردشی توسط گردشگران چینی صورت گرفته که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل نشان دهنده رشد ۱۳.۸ درصدی است. این در شرایطی است که تنها در همین مدت شش میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از مردم چین سفر خارجی رفته اند که هفت درصد بیشتر از تعطیلات عید بهار قبلی بود.

تنها در روز اول تعطیلات مصادف با ۲۷ ژانویه (۸ بهمن ماه) ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار سفر گردشی در چین به ثبت رسید که نزدیک به ۱۰ و نیم درصد بیشتر از سال قبل بود. همچنین درآمد صنعت گردشگری چین در سال ۲۰۱۶ میلادی به سه هزار ۹۰۰ میلیارد یوان (هر دلار معادل شش ممیز ۸۵ یوان) رسید که پیش بینی مسئولان گردشگری چین برای سال ۲۰۲۰ میلادی، نزدیک به هفت هزار میلیارد یوان است.

بر اساس برنامه پنج ساله دولت مرکزی چین، صنعت گردشگری در آینده یکی از اصلی ترین محرکه های اقتصادی چین به جای صادرات و سرمایه گذاری خواهد بود. پیش بینی شده است که میزان سرمایه گذاری برای رشد این صنعت تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲ هزار میلیارد یوان برسد و ۱۲ درصد از رشد تولید ناخالص داخلی چین از صنعت گردشگری خواهد بود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راهنمای جامع سفر به کرمان
اگر در حال خواندن این نوشته هستید بی شک خیال سفر به کرمان را در ذهن خود می پرورانید پس با «تریپ باما» همراه باشید تا با ارائه راهنمای سفر به کرمان خیال شما را از انتخاب مقصدتان راحت کنیم..
از آنجایی که کرمان در دوره زندیه یکی از پایتخت های ایران بوده، آثار تاریخی متعددی را در کنار شگفتی های طبیعت در دل خود جای داده است. از طرفی کرمان بزرگترین استان ایران بوده و تقریبا سه مدل آب و هوای برای خواندن ادامه مطلب لطفا لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/4bhdWk
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با حضور رئیس میراث فرهنگی
» افتتاح موزه دائمی گوهرسنگ‌ها در مشهد
... دیدن متن »

 نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری در موزه بزرگ خراسان افتتاح شد. به‌گزارش ایسنا، شب گذشته (چهارشنبه ۱۳ بهمن) موزه- نمایشگاه و فروشگاه دائمی گوهر سنگ‌ها در موزه بزرگ خراسان توسط زهرا احمدی‌پور، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با اشاره به اهمیت صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها بر لزوم حمایت‌های همه‌جانبه از گوهرسنگ‌ها به‌عنوان یکی از ارزشمندترین انواع صنایع‌دستی که نقش مهمی در صادرات تولید ثروت دارد، تأکید کرد. نمایشگاه و فروشگاه صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها با همکاری بخش خصوصی و به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی راه‌اندازی شده است و در آن مجموعه کاملی از انواع گوهرسنگ‌ها و صنایع دستی ساخته شده از آن‌ها به نمایش در آمده است. محوریت این نمایشگاه فیروزه و سنگ‌های قیمتی در استان خراسان رضوی است. احمدی‌پور در ادامه حضور خود در موزه بزرگ خراسان، از نمایشگاه ۱۴ قرن هنر و تمدن اسلامی نیز بازدید کرد.

در این نمایشگاه ۲۰۰ شیء تاریخی متعلق به دوره اسلامی که معرفی‌کننده هنر و تمدن اسلامی است به‌نمایش درآمده است. این نمایشگاه به‌مناسبت رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ در موزه بزرگ خراسان افتتاح شده است. اشیای به‌نمایش‌درآمده در این نمایشگاه از موزه ملی، موزه رضا عباسی و موزه آبگینه جمع‌آوری و به موزه بزرگ خراسان منتقل شده‌اند. نمایشگاه ۱۴ قرن هنر و تمدن اسلامی به‌مدت شش ماه در موزه بزرگ خراسان برپاست.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتل ۵ ستاره موصل بعد از داعش... دیدن متن »

نیروهای عراقی در ادامۀ عملیات آزادسازی موصل با عقب راندن گروه تروریستی داعش، دانشگاه موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

بخش های زیادی از این شهر توسط داعشی و در جنگ و درگیری ها ویران شده. در ادامه نگاهی داریم به هتل ۵ ستاره موصل که روزی رونقی داشته است و حالا غیرقابل استفاده است.

عکس:Ahmed Jadallah / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت و مصطفی آذرکمان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اطلاعات کلیه اقامتگاه های بوم گردی سراسر کشور:
اگر به دنبال تجربه ای متفاوت و اقامتی به یادماندنی در اقامتگاه های بوم گردی و سنتی سراسر کشور هستید لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/sRaxng
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم
سالهای سال است که قشم در کنار کیش از مقاصد پرطرفدار جنوبی است و در فصول سرد پذیرای تعداد زیادی از گردشگران مشتاق است. قدیمها قشم به واسطه بازارهای ارزان و البته جاذبه های طبیعی رنگارنگش شناخته میشد، اما حالا چند سالی است که سرزمین عجایب هفتگانه برگ برنده ی جدیدی را رو کرده است- اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم. با «تریپ باما» همراه باشید تا بشنوید از این برگ برنده.
https://goo.gl/sRaxng
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به مناسبت دهه فجر
» آثار اهدایی «تزارهای روس به شاهان قاجار» در کاخ گلستان
... دیدن متن »

آثار اهدایی «تزارهای روس به شاهان قاجار» در کاخ گلستان آثار اهدایی تزار روسیه به شاهان قاجار رئیس مجموعه جهانی کاخ گلستان از رونمایی آثار اهدایی «تزارهای روس به شاهان قاجار» به مناسبت پانصد و پانزدهمین سالگرد روابط ایران و روس در مجموعه کاخ جهانی گلستان خبر داد.

مسعود نصرتی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه این آثار شامل ۶۰ عدد از اسناد و مدارک، تابلوها، آلبوم‌های عکس و برخی از اشیای تاریخی هستند، بیان کرد: این نمایشگاه به مناسبت دهه فجر و به مدت ۱۰ روز در سالن نمایش موزه مردم‌شناسی کاخ جهانی گلستان برپا می‌شود.

او با بیان این‌که تعداد قابل توجهی از آثار اهداییِ سوی تزارهای روس در موزه‌های مختلف کاخ جهانی گلستان به نمایش درآمده‌اند، توضیح داد: به دلیل حجیم بودن برخی از آثار و این‌که امکان افزودن «نمایشگاه آثار اهدایی تزارهای روسیه به شاهان قاجار»جابه‌جایی‌ آن‌ها وجود نداشت، چون در حال حاضر در موزه‌های مختلف مجموعه کاخ جهانی گلستان نیز به نمایش درآمده‌اند، مهمانانی که برای بازدید از این آثار اهدایی به گلستان می‌آیند، را به دیدن این آثار در دیگر کاخ موزه‌های مجموعه گلستان نیز راهنمایی می‌کنیم.

به گفته نصرتی، آثار اهدایی تزارهای روسیه به شاهان قاجار از پادشاهانی مانند کاترین که هم دوره‌ی فتحعلی‌شاه قاجار بوده است، الکساندر دوم و الکساندر سوم، از دوره محمدشاه تا ناصرالدین‌شاه و نیکلای دوم، آخرین تزار روس؛ به شاهان ایران هدیه داده شده بود. او همچنین آلبوم عکس اهدایی تزارهای روس را شاخص‌ترین اثر قرار گرفته در این نمایشگاه دانست و گفت: این مجموعه عکس در سنت‌پترزبورگ به مظفرالدین‌شاه هدیه شده است.

رئیس مجموعه‌ی جهانی کاخ گلستان؛ درباره‌ی قدمت این آثار ارزشمند و تاریخی در زمان اهدا شدن به شاهان ایرانی نیز بیان کرد: آثار مالاکیت از قدیمی‌ترین آثاری است که در زمان خود یعنی دوره کاترین دارای قدمت بوده‌اند، این آثار شامل رومیزی، لوازم‌التحریر و برخی از مجسمه‌ها از سنگ مالاکیت هستند که در همان دوران نیز از آثار باارزش و دارای قدمت روس‌ها بوده‌اند.

براساس این گزارش، «آثار اهدایی تزارهای روسیه به شاهان قاجار» از امروز سه‌شنبه -۱۲ بهمن- در موزه مردم‌شناسی مجموعه‌ی جهانی کاخ گلستان رونمائی می‌شود و تا پایان دهه فجر –۲۲ بهمن – نمایش این آثار ادامه دارد.

 

منبع: ایسنا

 

وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگران دنیا میهمان ضیافت باشکوه شام رشت شدند
مراسم اختتامیه کنوانسیون ۲۰۱۷ راهنمایان گردشگری دنیا در تهران دیشب با ضیافتی شامی به پایان رسید که رشت “شهر خلاق خوراک”میزبانی آن را بعهده داشت. اهدای گل نرگس به میهمانان در هنگام ورود و خوش آمد گویی با موسیقی زیبای گیلانی شروع داستانی بود که پایانی خوش و خاطره انگیز را در تهران برای راهنمایان همراه داشت. با «تریپ باما» باشید تا بشنوید و ببینید از عکس ها و ناگفته های ضیافت شام اختتامیه. برای دیدن عکس ها لطفا لینک زیر را دنبال کنید.
https://goo.gl/eeFvba
Prudence این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوست دارم در این برنامه شرکت کنم اما به دلیل همزمانیش با جشن 22 بهمن احتمالا در همون ساعات من به همراه دیگر دوستانم در حال راهپیمایی به سمت میدان آزادی هستیم و در طول مسیر هم درباره ی مکان های فرهنگی و تاریخی صحبت می کنیم که در امتداد خیابان انقلاب تا میدان آزادی قد کشیده اند اونی که بیش از همه ممکنه پاش وایسیم هم میدان آزادیه!!!!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جنگل های کانادا... دیدن متن »

کانادا منطقه سردسیری است و تفریحات و ورزشهای زمستانی در آن رواج و گستردگی فراروان دارد.

در ادامه عکسهایی از جنگل های منطقهMONT-CARMEL را مشاهده می کنید.

عکس: Christinne Muschi / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
مصطفی آذرکمان ، وحید هوبخت و لیلی شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در انتخابات هیات مدیره فدراسیون
» نماینده ایران به هیات مدیره فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری راه یافت
... دیدن متن »

همزمان با برگزاری کنوانسیون ۲۰۱۷ راهنمایان گردشگری که با میزبانی ایران همراه است، امروز انتخابات هیات مدیره فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری برگزار شد. در این انتخابات که با حضور اعضای فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری برگزار شد با وجود آنکه انتخابات ریاست با سه نامزد شروع شد، اما به دور دوم کشیده شد.

در نهایت نیز خانم آلوشکا ریچه از آفریقای جنوبی به عنوان رییس انتخاب شد. طبق آرای اعضا، محسن حاجی سعید نیز به عنوان نماینده ایران برای دو سال آینده در هیات مدیره فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری حضور خواهد داشت.

بدین ترتیب، ایران عضو هیات مدیره فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری شد. همچنین گرجستان از میان سه کاندیدای برگزار کننده کنوانسیون ۲۰۱۹ به عنوان میزبان دور بعد انتخاب شد. این رویداد دوسالانه و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (دبلیو اف تی جی ای) - WFTGA - در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود.

در پانزدهمین فدارسیون جهانی راهنمایان گردشگری که بهمن سال ۱۳۹۳ در جمهوری چک برگزار شد، از میان ۱۱ کشور نامزد، سه کشور ایران، سنگاپور و دانمارک به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب و در نهایت ایران برای اولین بار، با ۱۸ رای موافق میزبانی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد.

هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به میزبانی ایران با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و طالب‌ الرفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی و بیش از ۳۲۰ راهنمای برتر دنیا از ۴۳ کشور جهان، ۹ بهمن ماه در سالن اجلاس سران تهران گشایش یافت و ۱۳ بهمن ماه پایان می یابد.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دوست داشتم برنامه تور خوب بود همسفرها خوب بودن هوا خوب بود غار خوب بود شهر زیر زمین خیس بود وخوب فقط کم بود یعنی گفتن از 15 اسفند به بد خوبتر میشه غار دریاچه داره شهر زیر زمین ورودی 2 داره
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جلسه فوق‌العاده در سازمان هواپیمایی برگزار می‌شود
» ضرر مالی ترامپ به مسافران ایرانی
... دیدن متن »

ضرر مالی ترامپ به مسافران ایرانی اجرای قانون جدیدی که ترامپ آن را امضا کرده، باعث شده از حضور ایرانی‌ها در پروازهایی که به سوی آمریکا می‌پرند جلوگیری شود. از سوی دیگر، شرکت‌های هواپیمایی نیز از مسافران ایرانی که سفر به آمریکا را لغو کرده‌اند جریمه دریافت می‌کند؛ مساله‌ای که اعتراضات گسترده‌ای را به دنبال داشته است.این اتفاق اما در حالی رخ می‌دهد که به گفته رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، این وضعیت فورس ماژور است و از آنجا که به مسافر ربطی ندارد، مشمول جریمه کنسلی نمی‌شود.

محمدحسن کرمانی به «ایسنا» توضیح داده است: «ظاهرا شرکت‌های هواپیمایی نظیر اتحاد، قطر، امارات، ترکیش و... که به آمریکا پرواز دارند از مسافرانی که قصد لغو کردن بلیت خود را داشته‌اند، تقاضای جریمه کرده‌اند؛ حتی برخی، این جریمه‌ها را از مسافران گرفته‌اند و این در شرایطی رخ می‌دهد که تصمیم دولت آمریکا به مسافران ارتباطی ندارد که حالا مجبور به پرداخت جریمه باشند.»

وی ضمن این توضیح، تاکید کرده که به این منظور قرار است امروز جلسه فوق‌العاده‌ای در سازمان هواپیمایی با حضور شرکت‌های هواپیمایی که به آمریکا سفر دارند، برگزار شود.  رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران در همین حال، درباره تکلیف تورها و مسافرانی که تحت‌تاثیر سیاست تحدید ویزا برای اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله ایران، از سفرشان بازمانده‌اند، تصریح کرده است: «با توجه به اینکه چند سال پیش دستوری برای ممنوعیت برگزاری تور به مقصد آمریکا از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر شد، قاعدتا هیچ آژانسی نباید تور آمریکا داشته باشد؛ با این وجود اگر توری هم وجود دارد باید براساس قرارداد بسته شده با طرف خدماتی در آمریکا، قضاوت و رفتار کرد.» کرمانی البته نسبت به ممنوعیت اجرای تور به مقصد آمریکا که چند سال پیش دستورش صادر شده، انتقاد و ابراز مخالفت کرده و گفته است: «وقتی مسافر به این مقصد وجود دارد، سفر انفرادی با گروهی چه فرقی می‌کند؟ چرا باید ممنوعیتی برای آن قائل شویم تا عمل خلافی صورت گیرد؟» به گفته وی، همین شرایط باعث شده اکنون مساله تورها و سفر آمریکا که تحت تاثیر سیاست دولت این کشور قرار گرفته، مبهم باشد. به باور این فعال بخش خصوصی، این ممنوعیت به نوعی خیانت و کاری اشتباه بوده است.

کرمانی در این‌باره افزوده است: «این ممنوعیت باعث شده، همان تعداد اندکی که تور آمریکا را اجرا می‌کردند اکنون از طریق دبی یا سایر کشورها، آن تور را اجرا ‌کنند و کسب و کار و جریان اقتصادی که در کشور خودمان می‌توانست جریان داشته باشد، به کشورهای دیگری هدایت شد؛ اتفاقی که برای آنتالیا هم رخ داد.» رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران در پایان اعلام کرده است: «تنها توصیه‌ای که در این شرایط می‌توان داشت تا حقوقی از مسافران ضایع نشود این است که مجریان تورها بر اساس قرارداد با طرف خدمات‌دهنده در کشور مقصد، رفتار کنند.»

 در همین حال اما برخی از فعالان جهانی گردشگری نیز به چنین اقدامی واکنش نشان دادند. یکی از آنها دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بود که در جمع راهنمایان بین‌المللی تور در تهران اعلام کرد نیروهایی که می‏خواهند مردم را منزوی کنند و از سفر آنها ممانعت به عمل آورند، شکست خواهیم داد و این جواب خوبی به چالش‏های دنیا است. طالب ریفاعی همچنین در یک نشست خبری در روز شنبه نیز تصریح کرد گرچه سازمان ملل مرجع قانون‌گذار نیست و در موضعی نیست که قوانین را برای اصلاح نظم بخشد، اما ما به دنبال مرام‏نامه‏ای اخلاقی هستیم که می‏تواند از مرزهایی که باعث جدایی ملت‏ها می‏شود جلوگیری کند. به اعتقاد وی، موضوع مرزبندی نباید اتفاق بیفتد و جداسازی، سیاستی است که باعث آسیب می‏شود و آینده‏ای مناسب را رقم نمی‏زند. سیاست ترامپ در ممانعت از ورود ایرانی‌ها و چند کشور دیگر به آمریکا، درحالی که برای ایرانیان مقیم این کشور چالش‌های جدی را به وجود آورده، گردشگرانی را هم که قصد سفر به آمریکا داشته‌اند با مشکل روبه‌رو کرده؛ گردشگرانی که هزینه‌هایی را برای سفر خود متقبل شده‌اند و حالا تکلیف این هزینه‌ها نامعلوم است.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آرامگاه حضرت یونس پس از جنایت داعش... دیدن متن »

پس از آزادسازی آرامگاه حضرت یونس در موصل، حجم ویرانی هایی که داعش در این مکان به وجود آورده است، روشن شد.

به گزازش العالم، صباح نعمان، سخنگوی یگان مبارزه با تروریسم در ارتش عراق، اعلام کرد که نیروهای عراقی منطقه ای را که آرامگاه حضرت یونس در آنست آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز این آرامگاه برافراشته اند.

داعش پس از اشغال موصل در خرداد ماه سال 1393، آرامگاه حضرت یونس را منفجر کرد.

منبع: وبسایت فرادیدگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار سپاسگزارم از سایت تیوال و لیدرهای گروه گردشگری آقای مهدوی و خانم مومن زاد عزیز.
سفر بسیار منظمی بود با برنامه زمانبندی عالی. اسکان و پذیرایی و بازدید از مکانهای اعلام شده طبق برنامه و با کیفیت قابل قبول انجام شد. فضای بوجود آمده بین همسفران گردشگر ... دیدن ادامه » از ابتدا بسیار دوستانه و صمیمی بود. حضور آقای ضابطیان وزنه ی مثبت و هدفمندی برای این تیم گردشگری بود.
مطمئنم این برنامه با همین کیفیت در شش ماهه اول سال در منطقه ی نراق بسیار خاطره انگیزتز خواهد شد.
به امید سفری دیگر و تجربه ای دیگر با تیم گردشگری تیوال و هسفران تازه یافته که یکایکشان دوست اند و ناب.
با مهر
شهاب سلیمیان
۱۰ بهمن
با تشکر بسیار از زحمات تیوال و لیدرهای گرامی
کیفیت سفر از لحاظ اسکان و پذیرایی و برنامه‌ریزی‌ها بسیار عالی بود. در کنار آقای ضابطیان و دیگر همسفران مهربان و خوش‌برخورد، دو روز بسیار شاد و مفرح و پربار رو گذروندیم.
به نظرم این سفر فوق‌العاده نتیجه‌ی ... دیدن ادامه » انتخاب‌های خوب و برنامه‌ریزی عالی گروه تیوال و لیدرهای محترم و همچنین پذیرایی بسیار عالی دوستان در خانه‌ی نخجیر بود. البته که آرامش و سکوت و زیبایی‌های نراق هم قطعا تاثیر بسزایی در لذت این سفر داشت.
به امید سفرهای دوباره‌ی این‌چنینی
۱۰ بهمن
با سلام
ممنون از لیدرهای محترم و بسیار خوب این سفر بابت این سفر عالی و باکیفیت....
و ممنون از همسفرهای خوب و شاد و پرانرژی که سفر عالی رو رقم زدن
و البته ممنون از جناب ضابطیان که سفر رو خاص و متفاوت کردند... و مطالب مفیدی در باب کیفیت سفر و سفرنامه نویسی ... دیدن ادامه » آموختیم .
خیلی خوش گذشت و خاطرات ناب و شاد این سفر رو هرگز فراموش نخواهیم کرد و امیدوارم این گونه اقدامات فرهنگی و با کیفیت مستدام باشد.
با آرزوی توفیق و ادامه این روند عالی از سوی شما
۱۰ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بارش برف در همدان... دیدن متن »

در چند روز گذشته، بارش برف نقاط مختلف کشور را سفیدپوش کرده است.
در ادامه تصاویری از بارش برف در همدان را مشاهده می کنید.

عکس: سجاد وثاق / خبرنگاران جوانگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از شیراز چه چیزی را در کوله بار سفر خود جای دهیم؟
شیراز شهر گلهای رنگارنگ، شهر باغهای بزرگ و باشکوه و شهری است که نامش علم، فرهنگ، شعر و عاشقی را با خود به همراه دارد .این شهر از آن شهرهایی است که باید یک چمدان اضافه با خود ببرید تا بتوانید سوغاتی های جورواجورش در کوله بارتان جای دهید. با «تریپ باما» همراه باشید تا اگر به شیراز سفر کردید بدانید چه چیزی را بعنوان تحفه شیراز به شهر خود بیاورید.
شیراز شهری پررمز و راز است که برای بیش از ۲۰۰۰ سال قلب فرهنگ و تمدن ایرانیان بشمار می رفت. این شهر در کنار آثار تاریخی بیشمارش سوغات هایی دارد که برای دیدن ادامه مطلب لینک زیر را دنبال کنید
https://goo.gl/0uGFhy
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری:
»  هیچ مرزی را قبول نمی‌کنیم
... دیدن متن »

رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری تأکید کرد:‌ فدراسیون جهانی هیچ مرزی را قبول نمی‌کند و ما همه کار می‌کنیم که تبعیض‌ها را از بین ببریم. «فلیسیتاس رسینگ» در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در تهران ضمن دادن این تذکر که راهنما توراپراتور نیست و نباید آن را این‌گونه ترجمه کرد، گفت: ما راهنمای گردشگری هستیم. او همچنین خطاب به دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که ۲۰۱۷ را سال «توسعه پایدار گردشگری نامیده است، گفت: بی‌خودی آب را هدر ندهید و حوله‌های هتل‌ها را عوض نکنید؛ اجازه دهید راهنمای بومی بیشتر از گردشگری سود ببرد. با این کارها توسعه پایدار اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: ما دوستانی از سراسر دنیا داریم که همه کار می‌کنیم که تبعیض‌ها را از بین ببریم و سعی می‌کنیم از نظر دانش همگرایی داشته باشیم. چیزی بهتر از این نیست که راهنمایی کاردان داشته باشیم. ما تلاش می‌کنیم آدم‌ها را در سفر درست راهنمایی کنیم.

 «آرش نورآقایی»، رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری ایران نیز که سخنانش را به زبان انگلیسی و با شعار این کنوانسیون آغاز کرد، به تلاش‌های صورت گرفته برای کسب این میزبانی اشاره کرد و افزود: دو سال پیش فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری میزبانی هفدهمین کنوانسیون را به ایران واگذار کرد و در این دو سال ما داوطلبانه خیلی سخت کار کردیم، البته دولت و مخصوصا سازمان میراث فرهنگی و گرشگری خیلی حمایت کرد.

وی ادامه داد: امروز ۳۲۰ چهره گشاده از ۴۴ ملیت در کنارمان در ایران حضور دارند تا داستان کشور ما را بیاموزند و آن را برای دیگران بازگو کنند. در افسانه ایران باستان پهلوانی به نام آرش وجود دارد که تیری را پرتاب می‌کند تا مرزهای این سرزمین را تعیین کند، اما ما امروز هیچ رقیب و هیچ مرزی نداریم، ما راهنماها سفیران صلح هستیم که به عنوان تیر عمل می‌کنیم تا این پیغام را به دیگران بفرستیم.

او تأکید کرد: مسئولیت ما ایجاد تفاهم فرهنگی از طریق گردشگری و ایجاد زیرساخت است. همه ما آماده هستیم چیزهای بیشتری را در اختیار راهنمایانی که امروز در ایران حضور دارند قرار دهیم، نه تنها در کنوانسیون بلکه پس از آن. نورآقایی همچنین گفت: این کنوانسیون فرصتی است که هموطنان‌مان را با این حرفه بیشتر آشنا کنیم. به گزارش ایسنا در ادامه این اجلاس پروفسور جعفری درباره نقش راهنمایان گردشگری سخن گفت و بعدازظهر امروز (شنبه) نیز قرار است مراسم تعیین میزبان دوسال آینده کنوانسیون با حضور کاندیداها برگزار شود. این راهنمایان گردشگری پس از گشت چند روزه در تهران به کاشان، اصفهان و شیراز سفر خواهند کرد.

 

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سال نو چینی ... دیدن متن »

سال نوی چینی از مهم‌ترین تعطیلات سنتی مردم چین است. گاهشماری چینی، گاهشماری ترکیبی شمسی-قمری است و حرکت خورشید، ماه و ستارگان، تعیین کننده روزها، ماه‌ها و سال‌ها هستند. هر سال ، در ماه بهمن ، سال چینی نو می شود. سال نو ، با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود. جشن سال نو، عموماً پانزده روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد.

در بیشتر کشورهایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.

امروز ۲۸ ژانویه مصادف با شروع سال نو چینی است.

همه چینی ها سعی میکنند در این روز کنار خانواده هایشان باشند. در ادامه گزارش رویترز از سفر یک میلیارد چینی در این کشور را مشاده می کنید.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا سفر خوبی بود. برنامه ها مرتب و بی کم و کاست اجرا شد. غذا و محل اقامت عالی بود.از تیوال و لیدرهای محترم برای به وجود آوردن چنین خاطره ی خوبی سپاسگذارم. امیدوارم در سفرهای بعدی تیوال هم بتوانم حضور داشته باشم.
سین.میم و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید