تیوال عمومی
T1:18:12:45
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به گزارش روابط عمومی
» رئیس تالار وحدت منصوب شد
... دیدن متن »

علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد رودکی طی حکمی غلامحسین شاه علی را بعنوان رئیس تالار وحدت منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در حکم شاه علی آمده است:
جناب آقای غلامحسین شاه علی
با تقدیر فراوان از جنابعالی به پاس زحمات ارزشمند در مدیریت مجموعه فرهنگی و هنری آزادی،  به موجب این ابلاغ شما را به عنوان رئیس تالار وحدت منصوب می‌نمایم. برنامه ریزی مناسب برای مرمت و نگهداری مجموعه،  ارتقای توانمندیهای نیروی انسانی، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی با رویکرداقتصاد هنر در فعالیت ها، تکریم ارباب رجوع و تعامل سازنده با سازمان‌ها و مؤسسات مرتبط و جلب مشارکت‌های مردمی و مؤسسات از اولویت های مجموعه فوق می باشد که انتظار است با مشارکت همکاران عزیز شاهد ارتقای شاخص‌های ارائه خدمات به اصحاب با فضیلت فرهنگ وهنر باشیم.
موفقیت شما را از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
شاه علی دارای مدرک کارشناسی سینما، گرایش کارگردانی و دارای مدرک درجه دو هنری در زمینه تئاتر است و  از جمله سوابق وی می توان به مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درود ،  مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان لرستان، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرج ، مشاور مدیر کل ارشاد استان تهران، مدیر مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و ... اشاره کرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش روابط عمومی
» نمایشگاه و بازارچه خیریه پلاک همدلی
... دیدن متن »

تاریخ برگزاری نمایشگاه: ۳ الی ۶ اسفندماه (از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب)
به همت گروهی از دوستان نمایشگاه آثار هنری و بازارچه ی خیریه ای در کرج برگزار می کنیم، غیر از فروش محصولات معمول، برنامه های فرهنگی و هنری از جمله فروش کتاب، پخش فیلم، نمایشگاه نقاشی و خط،اجرای نمایش های کوتاه،اجرای موسیقی و مواردی از این قبیل رو هم در بر دارد.  برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام مراجعه نمایید.
 آدرس: کرج، جهانشهر، میدان سپاه، بلوار جمهوری، شمالی، کوچه بیژن، پلاک همدلی.

۲ روز پیش، يكشنبه
Saye Soori و مریم خیابانی این را دوست دارند
بسیاااار عالی
۲ روز پیش، يكشنبه
درود و سپاس از همیاری عزیز
فضای این رویداد، خانه ای است گرم و خودمانی با آجرهای بهمنی و حیاطی پر از درختهای انار که اکنون رنگ زمستان گرفته.
هر روز اجرای نمایش و موسیقی،پر می کند فضای پلاک همدلی را
و بازی رنگ و بوم و نور و تصویر، نقش و نگار دیوارهای این ... دیدن ادامه » خانه شده اند
رویداد بسیار متنوعی است و امیدوارم بهونه خوبی بشه برای دورهمی هنرمندان و هنر دوستان، حداقل در کرج؛)
در کانال تلگرام و اینستاگرام جزءیات کالاها و آثار هنری این نمایشگاه و بازارچه خیریه موجود هست
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازدید از مجموعه تالار وحدت
» مسجد جامعی: فاصله بین تالار وحدت و تئاتر شهر به یک پیاده راه هنر و فرهنگ تبدیل می شود
... دیدن متن »

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، نصر الله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و تعدادی از اعضای شورای شهر صبح دیروز از مجموعه تالار وحدت بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل بنیاد رودکی، در این بازدید که حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی و علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد رودکی نیز حضور داشتند، مسجدجامعی گفت: آکوستیک این تالار در خاورمیانه منحصر به فرد است، اگر در هر جای این تالار بایستید مشکل صدا نخواهید داشت و بدون میکروفون و سیستم صوتی می‌توان صدا را به همه جای تالار رساند. مسجدجامعی با بیان اینکه در برنامه دوم پنج ساله شهرداری تهران تصمیم گرفته شد که فاصله بین تالار وحدت و تئاتر شهر به یک پیاده راه هنر و فرهنگ تبدیل شود گفت: در فاز اول که اعتباراتش در سال جدید پیش بینی شده است شاهد ایجاد باغ راه یا پیاده راه هنری درست روبروی پیشخوان تالار وحدت خواهیم بود و از آنجایی که تردد در این خیابان فرعی کم است، از لحاظ ترافیکی مشکلی نخواهیم داشت.
وی افزود: این پیاده راه با رویکرد هنرهای نمایشی و موسیقی ایجاد خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با حذف فضاهای مزاحم از جمله پمپ بنزین کاری کنیم تا این فضای منتخب شهری به خیابان انقلاب متصل و فاصله گذاری معنایی مناسبی ایجاد شود. به گفته مسجدجامعی، ایجاد پیاده راه هنر اولین بار در برنامه چهارم توسط دولت اصلاحات و زمانی که به عنوان وزیر فرهنگ فعالیت می‌کرد مطرح شد و زمانی که در شورای شهر حضور داشت نیز به تصویب رسید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ثبت‌نام رویداد‌های تکانه در تیوال
» تکانه در تیوال
... دیدن متن »

رویداد «تکانه» با حضور ٩٠ چهره برجسته در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سلامت و کارآفرینی، اسفندماه سال جاری در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می شود.
این رویداد به سبک سخنرانی های «تد» با هدف اشتراک گذاری، انتقال و توسعه کاربردی ایده های نو و خلاقانه برگزار شده و متشکل از بخش های موضوعی «تکانه کارآفرینی و کسب و کار»، «تکانه هنر»، «تکانه پزشکی و سلامت» با سخنرانی ١٥ سخنران برجسته در هر بخش و همچنین رویداد «تکانه ویژه» شامل سخنرانی ٣٠ فرد برجسته در موضوعات گوناگون علمی، فناوری اجتماعی و فرهنگی است.
به این ترتیب هر سخنران طی یک سخنرانی جذاب ٢٠ دقیقه ای به سبک تد (TED)، ایده ها، تجربیات و دانسته های خود را به مخاطبان و دانشجویان انتقال دهد. چهره های مطرح علمی و فناوری ، هنرمندان، مسئولان ارشد دولتی، کارآفرینان برجسته و موفق و برخی از چهره های اجتماعی و فرهنگی مهمان رویداد تکانه خواهند بود.

 • ثبت‌نام در تکانه ویژه
  در تکانه ویژه، سخنرانانی مانند رضا کیانیان، میلاد دخانچی (مجری تلویزیون و مستندساز)، دکتر داوود دانش جعفری (وزیر اسبق اقتصاد)، تیمسار فرج‌الله برات‌پور (امیر خلبان، فرمانده عملیات H۳)، دکتر حمید چیت چیان (وزیر نیرو)، سیاوش صفاریان پور (مجری تلویزیون و ژورنالیست علمی)، دکتر رضا روستا آزاد (رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف)، دکتر مهدی نوید ادهم (دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش)، احسان قائم مقامی (استاد بزرگ شطرنج) و ... در مدت زمان 20 دقیقه ای ایده ها و تجربیات خود را برای مخاطبان ارائه می نمایند.
 • ثبت‌نام در تکانه کارآفرینی
  در تکانه کارآفرینی و کسب و کار افرادی مانند احد عظیم زاده (تاجرفرش و کارآفرین نمونه کشوری)، احمدرضا نخجوانی (مدیر عامل شرکت شاتل)، دکتر علی ربیعی (وزیر کار و رفاه اجتماعی)، دکتر علی طیب نیا (وزیر اقتصاد)، بابک بادکوبه (مدیرعامل آژانس تبلیغاتی بادکوبه)، سید محمد موسوی (کارآفرین و مدیرعامل شرکت بهداشتی فیروز) و... سخنرانی می کنند.

  شرکت در این رویداد برای عموم مردم از سنین، تحصیلات و گروه های مختلف آزاد است. علاقمندان همچنین می‌توانند با بهره‌مندی از کد «tiwall-takaane» از تخفیف ۲۰٪ بهره‌مند شوند.

۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش
» درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۵ موسسه پرسش مراد فرهاد پور/ صالح نجفی/ ابراهیم توفیق/ مجید اخگر
... دیدن متن »

درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۵ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش در هفته سوم و چهارم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
صالح نجفی از روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه پرسش را با عنوان "نام های مستعار سیاست: از آیسخولوس تا کافکا، تجدید مبانی بوطیقای مقاومت" آغاز می‌نماید. ابراهیم توفیق هم از روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "امر اجتماعی، علوم اجتماعی، دولت" را ارائه خواهد داد. نیز مراد فرهاد پور از روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه درسگفتار" دولت و سرمایه: دیدی دیگر به مدرنیته" را تدریس خواهد نمود. در نهایت از روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "پدیدار شناسی ژانر" با تدریس مجید اخگر آغاز خواهد گردید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰- ۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

محمد رضا میرزایی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کارگاه شخصیت شناسی ١
به گزارش روابط عمومی
» کیومرث مرادی "کارگاه شخصیت شناسی" برگزار می‌کند
... دیدن متن »

کارگاه شخصیت شناسی۱ با "کیومرث مرادی" مدرس و کارگردان تئاتر در تئاتر باران برگزار می شود.
این کارگاه به بازیگران و کسانی که دوست دارند بازیگری را حرفه ایی ادامه دهند، نمایشنامه نویسان و کارگردانان پیشنهاد می شود.
کیومرث مرادی در همین رابطه گفت: کارگاه شخصیت شناسی کارگاهی است که خیلی دوستش دارم. دلیلش این است که به عنوان بازیگر،نمایشنامه نویس،کارگردان و انسان کمک می کند تا جهان را درست تر ببینی و درست تر درک کنی. درک درست جهان است که به ما کمک می کندتا نقش خود را درست تر و زیباتر بازی کنیم.

این کارگاه یکی از مهمترین کارگاه های بازیگری است و به بازیگران به صورت دقیق و اصولی این روش ها را می آموزد:
١- چطور یک شخصیت دراماتیک را در نمایش می سازیم؟
٢- نحوه برخورد و تحلیل شخصیت در نمایشنامه چگونه است ؟
٣- چطور مرحله به مرحله شخصیت و نوع شخصیت را شناسایی و به لحاظ ذهنی و حسی به آن نزدیک می توأن شد؟
۴- چطور از تکرار خود در شخصیت های مختلف که بازی می کنیم جلوگیری کنیم؟
۵- راه های شناخت شخصیت به لحاظ درونی و کشف بیرونی آنها و نمایش آن چگونه است؟
مهلت ثبت نام در این کارگاه تا ۲۹ بهمن ماه است و ده درصد تخفیف برای اعضای باشگاه باران در نظر گرفته شده است.
علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند باشماره‌های ۶۶۱۷۶۸۲۵-۰۹۳۸۶۳۵۶۴۳۳تماس بگیرید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پی فاجعه آتشسوزی و ریزش ساختمان پلاسکو تهران
» تسلیت تیوال و اعلام مراکز اهدای خون
... دیدن متن »

تیوال، واقعه دردناک آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو را تسلیت می‌گوید.
عزیزانی که تمایل به اهدای خون برای آسیب دیدگان این واقعه را دارند می‌توانند در مراکز اعلام شده حضور پیدا کنند:

شبی که لعنت از مهتاب می بارید
۰۲ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازارچه موسسه خیریه پیام امید
» هجدمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید-دوباره لبخند...
... دیدن متن »

هجدمین بازارچه موسسه خیریه پیام امید  هفتم تا نهم بهمن ماه  در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار می‌شود. 

موسسه خیریه پیام امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و به عنوان یک سازمان مردم نهاد، در سال ۸۲ به طور رسمی از وزارت کشور مجوز دریافت کرد. این موسسه با اهداف تعاون و فعالیت‌های خیرخواهانه اجتماعی، کمک‌رسانی به محرومین و گسترش فرهنگ کمک به همنوع در میان جوانان تشکیل شده است. جهت نیل به اهداف مذکور پیام امید با تحت پوشش قراردادن خانواده های بی سرپرست در حوزه اشتغال زایی، بهداشت و درمان، تامین خوراک و پوشاک، تامین هزینه‌های ساخت و اجاره مسکن و آموزش فرزندان اقشار محروم جامعه خدمت‌رسانی ‌‌می‌کند. ما برای تامین هزینه های مربوط به فعالیت‌های ذکر شده علاوه جمع آوری کمک‌های مردمی، هر ساله بازارچه‌هایی نیز برگزار می‌کنیم. امسال هم در بهمن ماه هجدمین بازارچه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولیعصر پایین تر از چهارراه پارک وی از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب برگزار می‌شود.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت موسسه خیریه پیام امید به نشانی http://www.payamomid.com مراجعه فرمایید.
همچنین پیش فروش اینترنتی بلیت‌های این بازارچه از طریق بات تلگرامی این موسسه به نشانی PayamOmidBot@ امکان پذیر است.
به امید دیدار

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پی اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی دو روز نخست جشنواره موسیقی فجر
» گزارش شیوه رسیدگی تیوال به خریداران برنامه های روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ماه جشنواره موسیقی فجر
... دیدن متن »

در پی اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی دو روز نخست جشنواره موسیقی فجر، گزارش شیوه رسیدگی تیوال به این مساله به شرح زیر تقدیم می‌شود:

 • فرستادن پیامک به همه خریداران روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ماه برای آگاهی از تعطیلی روز و عدم مراجعه به سالن اجرا.
 • فرستادن پیامک برای خریداران روزهای و برنامه های جابجا شده برای اگاهی از جابجایی برنامه خریداری شده.

نکته: کاربرانی که مایل به لغو بلیت جا به جا شده خود هستند، می‌توانند ایمیلی با عنوان لغو بلیت برنامه "..." با درج کد پیگیری خرید، شماره کارت و نام صاحب کارت برای بخش پشتیبانی تیوال به نشانی support@tiwall.com بفرستند

جدول تازه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر را می توانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:
http://www.tiwall.com/tables/fajrMusicFestival32

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پی اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی گسترده برنامه‌های هنری
» گزارش شیوه رسیدگی تیوال به خریداران برنامه‌های هنری روزهای تعطیل شده
... دیدن متن »

در پی اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی گسترده برنامه‌های هنری روزهای ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه و برخی برنامه‌ها در ۲۲ دی ماه، گزارش شیوه رسیدگی تیوال به این مساله به شرح زیر تقدیم می‌شود:

 • فرستادن پیامک و ایمیل به همه خریداران روزهای ۲۰ و ۲۱ برای آگاهی از تعطیلی روز و عدم مراجعه به سالن اجرا.
 • فرستادن پیامک و ایمیل برای خریداران آن دسته از برنامه‌های روز چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه اجرای آن‌ها برقرار است برای اطمینان و رفع ابهام.
 • تعیین روز جایگزین، برای روزهای تعطیل‌شده و جابه‌جایی پیش‌فرض همه خریداران به روزهای جایگزین هر برنامه، اطلاع‌رسانی این تغییر به ایشان با فرستادن پیامک و ایمیل. هرچند حق خریداران برای تغییر دوباره روز خود یا لغو بلیت و بازپس‌گیری هزینه با تماس با تیوال، محفوظ است.

نکته: کاربرانی که مایل به لغو بلیت جا به جا شده خود هستند، می‌توانند ایمیلی با عنوان لغو بلیت برنامه "..." با درج کد پیگیری خرید، شماره کارت و نام صاحب کارت برای بخش پشتیبانی تیوال به نشانی support@tiwall.com بفرستند.

جزییات جابه‌جایی بلیت‌ها به روزهای جایگزین به شرح زیر است:

- دو روز نخست جشنواره موسیقی فجر

اطلاعرسانی به خریداران انجام شده و منتظر نهایی سازی جدول جدید از سوی دبیرخانه جشنواره برای جا به جایی ایشان هستیم.

- دیابولیک، باغبان مرگ، حادثه در ویشی، شازده کوچولو، ل ته، تیاتر سعدی، آیس لند، قیطریه، در، به گزارش باروت، بانوی گم شده، فرشته مرگ:

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۲۷ دی ماه منتقل شد.
خریداران روز ۲۱ دی ماه به ۲۸ دی ماه منتقل شد.
به خریداران روز ۲۲ دی ماه از طریق پیامک اطلاع داده شد که اجرا برقرار می باشد.

- حساب پرداخت نمیشه، کاناپه، امانوئل، کاریزماه، تولد غم انگیز پسرآهنی، ویلن تایتانیک، گنبدگاه، بعد از اتفاق، دستگاه، ویستک، تله موش:

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۲۷ دی ماه منتقل شد.
خریداران روز ۲۱ دی ماه به ۲۸ دی ماه منتقل شد.
خریداران روز ۲۲ دی ماه به ۲۹ دی ماه منتقل شد.

- ماتریوشکا:

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۴ بهمن ماه منتقل شد.
خریداران روز ۲۱ دی ماه به ۵ بهمن ماه منتقل شد.
به خریداران روز ۲۲ دی ماه از طریق پیامک اطلاع داده شد که اجرا برقرار می باشد.

- عاشقانه هایی از خاورمیانه:

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۴ بهمن منتقل شد.
خریداران روز ۲۱ دی ماه به ۲۵ دی ماه منتقل شد.
به خریداران روز ۲۲ دی ماه از طریق پیامک اطلاع داده شد که اجرا برقرار می باشد.

- نمایش +963:

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۲۳ دی ماه منتقل شد.
خریداران روز ۲۱ دی ماه به ۲۴ دی ماه منتقل شد.

- کلاغ، تفنگ میرزا رضا، ریچارد سوم، اگر شبی از شب‌های تهران مسافری، شب‌های روشن روزهای تاریک، قطعه گمشده، سی پرفورمنس:

با خریداران تماس گرفته شد و به روزهای باقیمانده اجرا جابجا شدند.

- شب

بدلیل محدود بودن اجراها برای همه خریداران پیامک ارسال شد و نحوه جابجایی به روزهای دیگر و لغو توضیح داده شد.

- مکاشفات

خریداران روز ۲۰ دی ماه به ۲۳ دی ماه منتقل شد.

پشتیبانی کاربران و شرکای کاری همواره اصل شماره یک در تیوال است و امیدواریم، شیوه رسیدگی به این مساله رضایت کاربرانمان را تامین کرده باشد.

همیاری عزیز درود
ضمن قدردانی از زحمات چند روز اخیر عارضم چنین پیشامدهایی هر بار ضرورت بهره مندی تیوال از ماژول اکانتینگ را یادآور میشود که واقفید ضمن سهولت در مدیریت شرایط غیرمترقبه، همچنین انصراف کاربران از بلیت خریداری شده و عودت وجه به حساب بستانکاری ... دیدن ادامه » یا جابجایی تاریخ به مراتب با نظم و آسایش بیشتری صورت می پذیرد و نیز صفحات تیوال با انواع آگهی فروش کاربران پر نمی شود.
۲۲ دى
درود و سپاس به این همه پویایی و دغدغه‌مندی برای رضایت و راحتی هر چه بیشتر کاربران.
بمانید و بدرخشید
۲۶ دى
با سلام. من 1 بلیط برای ماتریوشکا در تاریخ 21 دی داشتم که طبق این خبر به سه شنبه 5 بهمن منتقل شده است. چرا در لیست برنامه های ماتریوشکا، سه شنبه 5بهمن را نمیبینم. قبلا بود ولی الان نیست. مشکلی برای اجرای سه شنبه 5 بهمن نیست؟تلفن جواب نمیدید خواهش می کنم این ... دیدن ادامه » پیامو جواب بدید. ممنون
۲۹ دى
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اطلاعیه عزای عمومی‌دی‌ماه ۱۳۹۵
» اطلاعیه لغو اجراها و نحوه پشتیبانی تیوال از مخاطبین
... دیدن متن »

تیوال درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت می‌گوید.

همچنین به آگاهی می‌رسد کلیه اجراهای هنری دو روز ۲۰، ۲۱ دی ماه لغو و اجراهای روز ۲۲ دی‌ماه در اولین فرصت اطلاع‌رسانی می‌شود. شیوه پشتیبانی خریداران این سه‌روز از طریق ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی تیوال و روی سایت به آگاهی ایشان خواهد رسید.

خواهشمندیم با صبوری و همراهی همیشگی خود، منتظر ایمیل و پیامک ما باشید و ما را در پشتیبانی هرچه بهتر یاری نمایید.


با سلام
من شش بلیط برای سه شنبه ساعت 21:30 دارم که هماهنگی گروه ما برای این ساعت و روز بوده همچنین ردیف صندلیهاهم مهمه
یعنی این سانس ها به هفته بعدشون منتقل میشه ؟
لطفا راهنمایی کنید .ممنون
۲۰ دى
ای بابا خب جواب بدین بدونیم تکلیف این بلیت هایی که زمانش تغییر کرده چیه. شاید مقدور نباشه برامون در زمان جایگزین بیایم.
۲۱ دى
درود بر کاربران عزیزمان
لطفا این خبر تازه رو مطالعه نمایید و در صورتی که همچنان ابهامی هست با ما تماس بگیرید یا پای آن خبر بنویسید تا پاسخ‌دهی انجام شود:
http://www.tiwall.org/general/news/dey95-support-report
۲۲ دى
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره وبینار رهایی از آزردگی
ویدئوی وبینار رهایی از آزردگی
» ویدئوی وبینار رهایی از آزردگی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سومین دوره جایزه فرشته
» رونمایی از پوستر سومین دوره جایزه فرشته
... دیدن متن »

 پوستر سومین دوره جایزه فرشته با موضوع «عصر جمعه» رونمایی شد.
به گزارش روابط‌عمومی جایزه فرشته، پوستر سومین دوره جایزه فرشته که توسط مجید عباسی طراحی شده است، رونمایی شد. شهرکتاب فرشته، سومین دوره‌ی جایزه فرشته را با موضوع «عصر جمعه» در دو بخش فیلم کوتاه و داستان کوتاه و با  هدف ترویج داستان‌نویسی و فرهنگ کتاب‌خوانی و فیلم‌سازی برگزار می‌کند.
کیومرث پوراحمد، کیانوش عیاری و هوشنگ گلمکانی داوران بخش فیلم کوتاه و احمد پوری، لیلی گلستان و فریبا وفی داوران بخش داستان کوتاه هستند. مجید عباسی طراح این پوستر درباره‌ی این طرح گفت: درونمایه اصلى سومین دوره‌ی جایزه‌ى فرشته «دلتنگى» است. در پوستر و هویت بصرى دوره‌ی سوم این رویداد، فضایى که توسط لایه‌ى ملانکولیا از تصاویر آشنا ایجاد شده، واریاسیون‌هایى از این درونمایه را ارائه می‌دهد. «عصر جمعه» یکى از دلتنگى‌های مشترک و آشنایی‌ست که اوقات خوش و ناخوش گذشته را با برداشت‌هاى شخصى به هر یک از مخاطبان یادآورى مى‌کند.
مراسم اختتامیه این جایزه با معرفی برندگان، خرداد ۱۳۹۶ طی مراسمی در شهرکتاب فرشته برگزار خواهد شد.

bidar moradi این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ادامه درسگفتارهای زمستان، ابوالفضل دلاوری. صالح نجفی‎
» خشونت در جهان امروز و تغزل دیالکتیکی در موسسه پرسش
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۵ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش و در هفته دوم دی ماه دو درسگفتار برگزار خواهند گردید.

صالح نجفی از روز دوشنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "کیرکگور به روایت آدورنو: از تغزل دیالکتیکی تا دیالکتیک منفی" را آغاز خواهد نمود.
سرفصل مباحث این درسگفتار شامل موارد زیر خواهد بود:
۱- زوج های پارالکسی: مارکس-کیرکگور
۲- آخرین فلانور: پرسه زدن در اتاق خود. والتر بنیامین-کیرکگور
۳- آموزه ی عشق و نقد فرهنگ سیاسی: تئودور آدورنو
۴- غوغای ایوب. از جهش های ایمانی تا رخدادهای سیاسی: بدیو/ژیژک-کیرکگور

نیز از روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ دکتر ابوالفضل دلاوری درسگفتار "تاخر تاریخی و خشونت درجهان امروز" را آغاز خواهد نمود.  دلاوری در این درسگفتار درصدد است بنیان ها و عناصر تاریخی خشونت را بررسی و نسبت خشونت متوحشانه در جهان امروز را از خلال واکاوی برخی مصادیق عینی آن همچون وضعیت کنونی خاورمیانه  تبیین نماید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰- ۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"
» درسگفتارهای ترم پاییز ۱۳۹۵ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با چهار درسگفتار در هفته ی آخر آذرماه ادامه می یابد.
... دیدن متن »

درسگفتارهای ترم پاییز ۱۳۹۵ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" با چهار درسگفتار در هفته ی آخر آذرماه ادامه می یابد.
مرادفرهادپور از روز یکشنبه ۲۱ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ دوره ی جدید درسگفتارهای خود در موسسه پرسش را با عنوان "جشن ماتم: هگل و انقلاب فرانسه" آغاز خواهد نمود.

"چپ پست مدرن در ایران معاصر: ملاحظاتی انتقادی" عنوان درسگفتار جدید محمدرضا تاجیک است که از روز سه شنبه ۲۳ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ آغاز خواهد گردید.
نیز در همین روز جواد گنجی نیز درسکفتار "میراث فروید: روانشناسی توده ها، فرهنگ و سیاست" را از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز خواهد نمود.
محمد چرم شیر هم از روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "چگونه نمایشنامه بخوانیم" را شروع می نماید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰ و ۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

تیوال به کمپین «یلدای شهر من» پیوست
» جشن شب «یلدای شهر من»
... دیدن متن »

می‌تونه امسال شب یلدات یه فرقی با سال‌های گذشته داشته باشه، مثلا از خونه بزنی بیرون و یلدا تو با آدم‌های تنهای شهرت قسمت کنی.

میتونی با به اشتراک گذاشتن این خبر همراهم باشی یا حتی با یه نفر که میدونی تنهاس یلدا رو جشن بگیری. حتی شده یه مشت آجیل، یه دونه انار یا یه تبریک ساده و یه لبخند شیرین بهش هدیه بدی...

حتی میشه با واریز وجه به شماره حساب این کمپین، سهمی در خوشحال کردن مردم شهرت داشته باشی. ما ۳۰ آذر ۱۳۹۵ از ساعت ۱۸ توی خیابون های شهرمون بسته‌های آجیل و انار هدیه میدیم.

شماره کارت بانک پارسیان به نام میلاد مجرد:
۶۲۲۱-۰۶۱۰-۷۹۸۲-۶۶۱۸

راه‌های ارتباطی با ما:
تماس با پشتیبانی تیوال: ۶۶۸۷۱۸۹۷
telegram: @miladmojarad
instagram: @miladmojarad

درباره جشن گرفتم با آدم های تنها نوشته بودید ولی چگونگی شو ننوشتید. زمان و مکان گردهمایی کجاست؟
۲۷ آذر
فکر کنم منظورشون از حضور ...حضور فیزیکی نیست .. اون کمک های نقدی ما بهترین حرکتی هست که میتونه به این حرکت کمک شایانی بکنه ...
۲۹ آذر
در پوستر نوشتید، ساعت 18، ولی نگفتید، کجا، چگونه!؟!
۳۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر موسسه پرسش
» ادامه ی درسگفتارهای پاییز موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" در ادامه ی درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۵ خود و در هفته ی سوم آذر ماه سه درسگفتار برگزار می نماید.
درسگفتار "تکه پاره های فلسفی: چهار مفهوم بنیادی تفکر کیرکگور/ تکرار، نومیدی، اضطراب و حقیقت" با تدریس صالح نجفی از روز دوشنبه ۱۵ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ آغاز خواهد گردید.
نیز مازیار اسلامی در ادامه ی درسگفتارهای سینما- تفکر خود، درسگفتار "گدار بعد از موج نو" را از روز سه شنبه ۱۶ آذر ماه ساعت ۱۷:۱۵ آغاز خواهد نمود.
"دولوز و روانکاوی (۱): روانکاوی لکانی" نیز عنوان درسگفتار جدید عادل مشایخی خواهد بود که از روز چهارشنبه ۱۷ آذر ماه ساعت ۱۷:۳۰ اغاز خواهد گردید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰- ۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نشست جلوه حُسن با حضوربهمن نامورمطلق
» در پنجمین نشست جلوه حسن با رویکرد ماهیت اسلامی مطرح شد؛ بهمن نامورمطلق: هیچ متنی ناب وخالص و بدون پیش متنیت نیست
... دیدن متن »

بهمن نامور مطلق استاد دانشگاه اظهار داشت: اثر هنری شبیه ترین پدیده به انسان است و همانند انسان که چندوجهی است نیاز به مرمت کار، روان شناس، جامعه شناس و معمار دارد و هرکدام وجوه مربوط به خود را کدگذاری می کنند.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، بهمن نامور مطلق در پنجمین نشست ماهیت هنر اسلامی با عنوان "جلوه حُسن" ابتدا سوالی مطرح کرد مبنی بر اینکه آیا همانطور که هنر اقوام اسلامی و هنر مسلمانان مطرح است می توانیم بگوییم هنر اسلامی داریم؟ و در این خصوص به کتاب جستارهایی در چیستی هنر اسلامی اشاره کرد و گفت: هنر اسلامی می تواند برگرفته از آثار دیگر باشد و به  هستی شناسی بپردازد. کاری که هنرمندان دوره اسلامی کردند کاری بود که به ایجاد هنر اسلامی منتهی شد، آنها کارکردهای جدید ایجادکردند، حذف کردند و با توجه به مبانی حکمی خود برخی هنرها را گرفتند و برخی دیگر را نفی کردند مانند (شمایل نگاری ناتیرالیستی) که اسلام آن را نپذیرفت.  نامور مطلق در ادامه افزود: نشانه شناسی علم بسیار گسترده ای است و با اینکه عمر طولانی ندارد یکی از دانش های بسیار فعال است و ظرف پنجاه سال شاخه های متعددی یافته و به نوعی علم معنا پردازی به شمار می رود. نامور همچنین ضمن اینکه کار هنرمندان و مولفان را کدگذاری شناخت تاکید کرد: کار منتقدین افشاگری و شکستن کدهاست وموضوع هنر هم به جهت محتوا و هم صورت بیانی متفاوت است با زبان عادی مطرح نمی شود و هنرمند باید به طور غیر مستقیم حرف هایش را بزند.  این پژوهشگر دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش یاد آور شد: اثر هنری شبیه ترین پدیده به انسان است و همانند انسان که چندوجهی است نیاز به مرمت کار، روان شناس، جامعه شناس و معمار دارد تا هرکدام وجوه مربوط به خود را کدگذاری کنند. این نشانه شناس ایرانی بینامتنیت را ساخته دوره ساختارگرایی دانست و گفت:  همانطور که در ساختارگرایی نقد و مطالعه اثر محدود به اثر می شود در دوره سنتی (مولف) مطرح و برای شناخت اثر به مولف توجه می شد اما درنیمه دوم قرن ۱۹ شاهد نگاه علمی و تجربه گرا به موضوع هنر هستیم و مولف نادیده گرفته می شود و منتقدین موفق نیز منتقدینی بودند که سوژه را از بین برده و مانند ماشین چندین بحث و موضوع را مورد انتقاد قرار می دادند.
نامور مطلق در ادامه تاکید کرد: مولف هیچ گاه در طول تاریخ خالق مطلق اثرش نبوده و اصل بینامتنیا هر متنی براساس متن های پیش از خودش بوجود آمده ویا به بیانی دیگر هیچ متنی بدون پیش متن نیست. بنابراین "مولف یک اثر  خالق آن اثر " نیست  و چه بسا یک مولف از متن های پیش از خود استفاده می کند اما نسبت به آنها آگاهی ندارد.  این استاد زبان شناس در اشاره به برخی نظریه ها در مباحث هنری خاطر نشان کرد: همانطور که رولان بارت در ساختارگرایی اعلام مرگ مولف را بیان می کند  و آن اقتداری که برای مولف به عنوان مالک، دانای مطلق اثر داشتیم از بین می رود.  او معتقد است هیچ متنی بدون پیش متنیت قابل درک نیست چراکه برای کشف و جستجو به این پارادایم نیاز است. باشلار بنیانگذار نقد مضمونی نیز معتقداست من روزمره مولف با من خلاق مولف کاملا متفاوت است و آن منی که در خیابان مشغول فعالیت های روزمره است با من خلاق کاملا فرق دارد و کریستوا- طراح بینامتنیت (هیچ متنی بدون پیش متنیت بوجود نمی آید) کارهای باختین روسی را ترجمه می کند و با توجه به پارادایم ساختارگرایی به انترتکس چوآلیته می پردازد.
نامور مطلق با اشاره به اینکه هیچ متنی ناب و خالص و بدون پیش متنیت نیست گفت: آنچه به عنوان هنر اسلامی یاد می کنیم هنر ناب نیست بلکه برگرفته از هنرهای دیگر است مانند هنرهای  ایرانی، بیزانس و عربی همانطور که هنر اسلامی از هنرهای (معماری، خوشنویسی و...) بهره برده است. 
نامور مطلق در بخشی پایانی سخنانش در بیان معنای متن یادآورشد: سه تعریف برای متن وجود دارد.
۱- نوشتار
۲- کلیه آثار ادبی و هنری که در ساحت خلق قرار می گیرد.
۳- هر آنچه که انسان می آفریند، نشان دار و معنا دار است.
وی در بیان تفاوت اثر ومتن نیز دو نگاه اثری (مولف و گفتمان) و نگاه متنی (کاری به مولف و گفتمان نداریم) را مطرح کرد. تئوری لذت متن نیز دو گونه اس تیک لذت عمیق و یک سرخوشی سطحی که هم نگاه ما به مسئله است و هم نگاه ما به پدیده و ما در دوره تاریخی متن ها هستیم، جهان ما امروز جهان متنی است.
بهمن نامور مطلق (متولد ۱۳۴۱) نشانه‌شناس ایرانی و استادیار گروه فرانسه دانشگاه شهیدبهشتی ا‌ست. وی پس از سپری شدن کارشناسی مترجمی زبان فرانسه برای ادامه تحصیل به فرانسه عزیمت کرد. کارشناسی ارشد خود را در رشته زبان شناسی و رایانه از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون- فرانسه گرفت. سپس دکتری خود را در رشته ادبیات تطبیقی و در همان دانشگاه ادامه داد. او از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۸ دبیر و معاون پژوهشی فرهنگستان هنر بود و هم اکنون معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.                                                                                       

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز به کار دوباره انتشارات بنیاد رودکی
» آغاز به کار دوباره انتشارات بنیاد رودکی با فراخوان اثر صورت گرفت؛
... دیدن متن »

 آغاز به کار دوباره انتشارات بنیاد رودکی انتشارات بنیاد فرهنگی هنری رودکی دوره جدید فعالیت خود را  آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، برنامه این انتشارات، حمایت از نشر آثار مکتوب در زمینه هنرهای تجسمی، موسیقی، تئاتر، ادبیات نمایشی، تاریخ، جامعه شناسی هنر و رساله‌های مرتبط با شاخه‌های مختلف هنر است. در فراخوان انتشارات بنیاد رودکی آمده است: پدیدآورندگانی که به نشر کتاب در این مجموعه تمایل دارند لازم است با توجه به موضوع اثر، فرم «پیشنهاد همکاری» را از دفتر انتشارات دریافت کنند.
بر اساس این فراخوان، در صورتی که اثر در حوزة فعالیت انتشارات بنیاد فرهنگی هنری رودکی قرار داشته باشد و مناسب برای بررسی تشخیص داده شود، برای دریافت متن اثر با پدیدآورنده تماس گرفته می‌شود. پس از تماس با پدیدآورنده، متن کاملِ پرینت‌شده به همراه لوح فشرده در اختیار انتشارات بنیاد رودکی  قرار می‌گیرد. در مورد آثار ترجمه‌شده، می‌بایست نسخه اصلی کتاب نیز ارائه شود. آثار نویسندگان سرشناس و پدیدآورندگان جوان و خلاق و استادان دانشگاهی در اولویت انتشار کتاب در انتشارات بنیاد رودکی است. زمان تقریبی بررسی اثر، بر اساس فراخوان ذکر شده توسط انتشارات، ۲۰ روز کاری است. لازم به ذکر است، انتشارات بنیاد فرهنگی- هنری رودکی برای پذیرش آثار پیشنهادی، بر اساس معیارها و ملاحظات خود تصمیم می‌گیرد. پذیرفته نشدن اثر لزوما به معنای پایین بودن کیفیت آن نیست و انتشارات خود را ملزم به دادن توضیح یا انتقال نظر کارشناسان به مؤلف یا مترجم نمی‌داند.
علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانند با شماره ۶۶۷۱۸۱۳۳ تماس بگیرند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازگشت وفاق
» یادداشت روح الله جعفری استادیار دانشگاه علوم و تحقیقات، نویسنده، پژوهشگر و کارگردان تئاتر
... دیدن متن »

روزنامه شهروند:
پنجشنبه ۶ آبان ١٣٩۵، سال چهارم، شماره ٩٧٨، صفحه ١۴

روح الله جعفری
استادیار دانشگاه علوم و تحقیقات، نویسنده، پژوهشگر و کارگردان تئاتر

بازگشت وفاق
 تدبیر و امید قصد تعمیر کابینه را دارد؛ سرانجام این خواسته محقق شد که آقای روحانی مصمم به جا به جایی و یا تعویض وزرای آموزش و پرورش، جوانان و ورزش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
به جرأت می توان ادعا کرد که شاخصه گفتمان سیاسی دولت دهم همانا اخلاق سیاسی است که آقای روحانی با توجه به ارزش های نهادینه شده در جامعه، سعی در اشاعه و آموزش فرهنگ آن در بین عموم دارد.
در بین سه وزیر معرفی شده به مجلس برای گرفتن رأی اعتماد، با توجه به سوابق سیاسی، فرهنگی و مدیریتی این افراد، آقای سیدرضا صالحی امیری برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این تفکر و خط مشی اخلاق سیاسی، با درنظر گرفتن ارزش ها، اعتقاد و ایمان دارد.
سوابق صالحی امیری به روشنی نشان از آن دارد که حوزه فرهنگ را در جمهوری اسلامی، امری سه وجهی می داند که در آن بی توجهی به ارزش های دینی، فرهنگ ایرانی و موج فرهنگ غربی، سبب کم شدن بداخلاقی های سیاسی می شود.
 صالحی امیری در مناسبت های مختلف بیان داشته که باید ریل و قطار توسعه کشور به دست اصحاب فرهنگ باشد و به جای پرداختن و توجه به المان و فاکتور نفت  باید زیربنا بر توجه به فرهنگ باشد؛ آن هم با میدانداری فرهیختگان و اهالی دلسوخته فرهنگ و هنر و این نظریه و اعتقاد و توجه بعضی ها به این که عامل نفت تعیین کننده توسعه کشور است را غلط و خطایی کاربردی می داند.
صالحی امیری جز آن دسته از مدیران دولت دهم است که سخت پای فشرده و می فشارد بر نیاز جامعه به داشتن وفاق و بازتولید آن و اکثر ناهنجاری های موجود در جامعه، به خصوص در قشر جوان را در تخلیه نشدن شادی ها و هیجان ها در بین مردم این سرزمین می داند.
او به خوبی می داند که باید از راه هایی مناسب و قانونی برای مردم، به خصوص نسل جوان نشاط ایجاد کرد. وی اعتقاد راسخ دارد که سانسور و تعطیل کردن نمایش ها، کنسرت ها و... و ایجاد هوچی گری های باطل، مشکلات کشور را حل نمی کند و فقط هوچی گران در پاک کردن صورت مسئله و عوامل مشکل ساز اقدام می کنند. صالحی امیری در این راستا دولت تدبیر و امید را یک دولت زمینی با اهداف دستیافتنی و همراه ملت می داند و موفقیت دولت دهم را در موفقیت و همدلی مردم، تحقق یافته می داند، نه در سواستفاده از ارزش های آسمانی. او اعتقاد راسخ دارد که در حوزه فرهنگ و هنر باید به طیف نخبگان و فرهیختگان اعتماد کرد و میان آنان با سیاست گذاران کلان فرهنگی و اجراکنندگان این سیاست ها، آشتی دوباره برقرار کرد و در تصمیم گیری ها، نظرات آن ها را مورد توجه قرار داد.
امید است نمایندگان محترم مجلس باتوجه به فرصت پیش آمده، با رأی بالای خود در هفته ی آینده به صالحی امیری که مردی از جنس خرد، اندیشه و فرهنگ است، حوزه فرهنگ و هنر را جانی دوباره ببخشند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید