تیوال | دیوار
T1:11:15:08
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

سلام سه بلیت برای پنجشنبه ساعت ۶.۳۰ برای کنسرت دارم که مراسمی دعوت شدیم که امکان حضور در کنسرت رو ندارم.اگر کسی تمایل به خرید داره لطفا پیام بده‌.ممنون
Mhs.hasani@yahoo.com
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هرگز به بالای سی ساله‌ها اعتماد نکنید!!
اردوان تراکمه

مارکس و کوکاکولا نمایشنامه‌ای است که از منظری متفاوت به ماجراهای مه و ژوئن 68 و پیامدهای آن پرداخته است. در اینجا با زوج جوانی طرفیم(آیدا و مورتن) که انگار از همان بچه‌های نسل 68 هستند، همان‌ها که آرام‌آرام در دهه طلایی 60 گرد هم آمدند و با وجود تمام اختلافات سیاسی و ایدئولوژیک‌شان در نهایت و تنها در همان دو ماه مه و ژوئن متحد شدند و بدنی واحد را شکل دادند و در گام بعد توانستند کارگرانِ بریده از حزب کمونیست و سندیکایی چون «س.ژ.ت»(CGT) را هم با خود همراه کنند و لرزه‌ای واقعی بر اندام حکومت گُلیست وقت وارد آورند. اما در ابتدا و فارغ از آن چه که بعدها رخ داد ما در عمل با چه نسلی مواجه بودیم؟
این نسل، نسلی بود که تجربه دو جنگ جهانی را پشت سر خود داشت، جنگی که تمام مبانی اعتقادی و اخلاقی جوانان غربی ... دیدن ادامه » را نابود کرد؛ نسلی که کل پروژه روشنگری و مدرنیسم و شعارهای انقلاب فرانسه در قرن نوزده در دیدش از اعتبار ساقط شده بود؛ نسلی عاصی و پوچ‌گرا که بهترین بازنمایی آن را می‌توانیم در کاراکترهای ادبی‌ای چون آنتوان روکانتن در تهوع سارتر و یا مورسوی بیگانه‌ی کامو مشاهده کنیم و یا حتی شمایلی از آن را در سیمای ژان-پل بلموندو در نقش میشل پواکار در از نفس افتاده گدار دیده‌ایم؛ نسلی بی‌اعتماد و بدبین، نسلی که اینک به پرسش‌های هستی‌شناختی رسیده بود. در سوی دیگر در لاین چپ‌گرای این نسل نیز بی‌اعتمادی فزاینده‌ای به چپ اردوگاهی شوروی پیش آمد(از دلایلش می‌توان به افشاگری‌های خروشچف و یا خیانت شوروی استالینیست به مبارزان جنگ داخلی اسپانیا و سرانجام سرکوبی انقلاب 1956 مجارستان اشاره کرد) و آن‌ها در عوض به انقلاب‌های آزادی بخش جهان سوم(کوبا-الجزایر-چین)، به مارکس جوان، به سیتواسیونیست‌ها، به مارکوزه و... توجه نشان دادند. مجموع این‌ها باعث پدید آمدن نسلی شد که طاغی بود و از تمام قید و بندهای جهان سرمایه‌داریِ فوردیستی بیزار. آن‌ها در پی ساخت آلترناتیو خود بودند که فراتر از الگوهای استالینیستی در شرق و سوسیال دموکراسی در غرب می‌رفت. چپ آن‌ها همانطور که مالی نکس در تعریف سنت مارکسیستی واقعی می‌گوید سه شاخصه داشت: 1.هدف معطوف به دگرگونی انقلابی 2.روش علمی 3.رویکردی که نظریه و عمل را پیوند می‌دهد یا همانطور که پری اندرسون می‌گوید در پی ترکیب «تصمیم سیاسی» با «تخیل نظری» است.
اما پس از شورش/انقلاب 68 (که فراتر از پاریس تقریباً تمام جهان را از آمریکای جنوبی تا نیویورک تا پکن و شانگهای در برگرفت) به راستی چه شد؟ در نتیجه‌ی ساقط نشدن قطعی حکومت دوگل در فرانسه، جنبش‌های گوناگونی که ذیل اتحاد کارگر-دانشجو گرد هم آمده بودند دوباره پراکنده شدند و تمام آن‌ها بدل به جنبش‌هایی «تک موضوعه» شدند(محیط زیست، زنان، همجنسگراها، حقوق حیوانات و ...) و سیاست یونیورسال و امر کلی آن‌ها(نبرد با سرمایه!!) بدل به سیاست‌هایی «هویتی» و رفرمیستی شده بود. آن‌هایی که واقع‌بینی را در خواست ناممکن می‌دیدند(حمله‌ای سخت به رئال پولیتیک) حالا به «واقعیت» تن داده بودند و روش «درست» سیاسی را در کنار گذاشتن رؤیاها و آرمان‌ها و پذیرش جهان همانطور که هست دیدند.
این سرخوردگی و تفرقه فرصتی به سرمایه‌داری جهانی داد تا خود را بازساماندهی کند و طبق رویه همیشگی‌اش بتواند تمام این ایده‌های مخالف را در یک فرایند «حذف ادغامی» قرار دهد و جذب خود کند. نتیجه‌ی این شکست، سرمایه‌داری‌ای بود که اینک منعطف‌تر و بازتر شده بود؛ نظامی که حالا ورود همجنسگراها را به ارتش مجاز می‌داند(همان ارتشی که به جهان سوم می‌رود و بمب می‌اندازد)؛ سیاه‌پوستان را رئیس جمهور می‌کند و خلاصه همه چیز را تغییر می‌دهد تا هیچ چیز تغییر نکند، نتیجه کاپیتالیسمی قوی‌تر و جهانی‌تر با بازارهای بیشتر شد. هیپی‌ها همانطور که مورتن در «مارکس و کوکاکولا» می‌گوید بدل به جذابیتی توریستی شدند و چه‌گوارا به روی اجناس و لباس‌ها رفت برای فروش بیشتر. اینچنین رؤیا و تخیل بدل به کالاهایی جدید شدند تا سرانجام با جامعه‌ای مصرف‌زده مواجه باشیم که دیگر چیزی برای تخیل ندارد؛ و وقتی تخیل از میان برود آنگاه می‌توان حاکمیت پول، مصرف، سکس و دموکراسیِ پارلمانی همراه با بمب را ابدی ساخت و برای همین بود که در دهه 80 تاچر در بریتانیا و ریگان در آمریکا مجهز به دکترین مکتب شیکاگو(نئولیبرالیسم)، جهان را به دوزخی بدل کردند(البته برای مردم چرا که برای کار آفرینان و سرمایه‌داران این جهان پسا دهه80 بهشتی برین است) که تا به امروز ادامه دارد.
در چنین بستری است که نیل اسکو «آیدا» و «مورتن» را به عنوان دو رؤیابین ِشصت و هشتی در دهه 70 روایت می‌کند. متن از بهار 68 آغاز می‌شود و صحنه به صحنه ما شاهد گذران سال‌های جوانی آن‌ها در روزگار خاکستری دهه 70 هستیم. جایی که انقلاب و جشن تمام شده است و آن‌ها که عشقشان را چونان «رخدادی» همپای انقلاب می‌دیدند حالا ذره‌ذره درگیر روزمرگی، واقعیت زندگی یا همان واقعیت سرمایه شده‌اند. به تعبیری این متن درباره ترمیدور انقلاب است در زندگی‌های روزمره؛ انقلابی که می‌خواست خودِ روزمرگی را از اساس دگرگون کند(همان شعار «امر شخصی، امر سیاسی است») خود بدل به روزمرگی شد(تصویر تظاهرات هم امروزه از جذابیت‌های توریستی شهری چون پاریس است). زمانی آنری لوفِور معتقد بود که کاپیتالیسم زندگی روزمره را مستعمره خویش ساخته است و مارکس و کوکاکولا به درستی درباره همین است؛ این که چرا و چگونه هر انقلابی ترمیدور خود را تولید می‌کند و این که چرا سوژه‌های هر انقلابی(که سوژگی خود را از شرکت و آری گفتن به خطابِ انقلاب به دست آورده‌اند) در نهایت سوژگی را رها می‌کنند و به سعادت خود می‌چسبند(و باز فراموش می‌کنند که سعادت همواره جمعی است). نیل اسکو در اینجا زوجی را نشان می‌دهد که هر چه زمان می‌گذرد(بر این گذر زمان تأکید می‌شود) بیشتر به آدم‌هایی منفعت جو، فردگرا و بدون رؤیا بدل می‌شوند و این داستان نسلی است که درگیر پارادوکسی بنیادی است(همان مارکس و کوکا): از سویی وجدان معذبی از آرمان‌های 68 را با خود تا هنگام مرگ حمل می‌کند و از سوی دیگر به فکر بچه، کار، پول، خانواده، انتخابات و ساختن زندگی فردی خود در جهان سرمایه است، زندگی‌ای بر پایه سود و منفعت. خلاصه آن‌ها با اینکه هنوز به سی سالگی نرسیده‌اند، خود اما به بالای سی سال بدل شده‌اند، همان بالای سی سالی که جری روبین معتقد بود هرگز نباید به آن‌ها اعتماد کرد.
اما نیل اسکو که از منظری رو به پس و از زاویه دید دو زوج، می‌خواهد 68 را روایت کند در نهایت، در نگاهی لیبرالی باقی می‌ماند چرا که او در فرمی هنجارین، نرمال و کلاسیک و تنها به میانجی «دیالوگ»، 68 را روایت می‌کند: دو شخصیت تیپیک که در نوسانی بین کاراکتر و تیپ «گیر» کرده‌اند. نوع روایت و پرداخت اسکو از متن نشان می‌دهد که او همدلی زیادی با انقلاب 68 ندارد چه اگر داشت در تلاش بود تا خودِ دیالوگ، فرم و کاراکترپردازی‌اش را بحرانی کند، یا این که طنزی سیاه و ابزورد را در دیالوگ‌ها جاری کند و نه شکلی از کمدی در گفتار که می‌توانست در مورد هر زوجی در هر موقعیتی رخ دهد. فارغ از این‌ها، مارکس و کوکاکولا جدای از یادآوری آن چه بر سر انقلاب‌ها و زایش ترمیدور آن می‌گوید در نهایت چیزی جز واکنشی نوستالژیک به آخرین رخداد حقیقی قرن بیستم نیست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"چه مخزن بالقوه‌ی بی‌پایانی برای سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه در این غلیان [فرهنگی] نهفته است، غلیانی که به قالب جماعاتی از زنان، همجنس‌گرایان، معلولان [و جوانان دچار پیریِ زودرس] در می‌آید که خواهان بازشناخته‌شدن و تصدیقِ آن به اصطلاح یکتاییِ فرهنگی خویش‌اند."
بدیو در این سخنان دست روی زخمی می‌گذارد که سالهاست خشک شده است، زخمی که جامعه و مملکت ما به صورتی سطحی و گذرا و خیلی خیلی دیر و کاملا ناهماهنگ با تمام دنیا در سال ۷۹ میلادی با آن روبرو شد و زودتر از هر جای دیگر دنیا آن را به فراموشی سپرد.
در قرنی که دو جنگ بزرگ جهانی و بی‌شمار انقلاب و جنبش‌های ایده‌مند به خود دید، با فاصله‌ای ۱۰‌ساله از آخرین رخدادهای قرن (مه ۶۸ و سقوط مائو) «انقلاب» را تجربه کردیم، شاید اولین انقلاب (تقریبا) حقیقی در طول تاریخ این کشور! ولی چرا اینقدر دیر؟ ... دیدن ادامه » و چرا اینگونه کج‌اندیش و ناپایدار؟
«خانواده»؛ مفهومی فلج‌کننده و کاملا ضد-انقلابی. مفهومی که به پاسداری از آرامش فردگرای مضحک می‌انجامد و به انفعالی نفرت‌انگیز. مفهومی که هم‌اکنون جای جای دنیا تبلیغ می‌شود. «خانواده» در کشور ما حتی بعضاً بالاتر از بزرگترین مقدسات مردمش می‌ایستد؛ خانواده آخرین خط قرمز مردم ماست. ما سالهاست (قرن‌هاست) برای پاسداری از خانواده و منافع (مثلا) شخصی‌مان سکوت و نشستن را برگزیده‌ایم، غافل از این که منافع «فرد» تنها در «جمع» است که محقق می‌شود؛ رستگاری جمعی‌ست که به رستگاری فردی می‌انجامد و نه بالعکس. [بدونِ «برای همه»، احد یا یک دسترسی‌ناپذیر است. -بدیو]
سالهاست که رسانه‌ها «امر سیاسی» را چنان مسخره و کاریکاتورگونه بازنمایانده‌اند که دیگر «سیاسی‌بودن» عار است و حماقت فرد را می‌رساند! در حالی که [سیاست مانند هنر بازنمایی‌است از امر حقیقی، تنها با این تفاوت که هنر به این «باز-نمایاندن» معترف است و سیاست نه]!
در جایی از بروشور نمایش «مارکس و کوکاکولا»، در نقد متن نیل اسکو، اردوان تراکمه می‌نویسد: " مارکس و کوکاکولا جدای از یادآوری آن‌چه بر سر انقلاب و زایش ترمیدور آن می‌گوید، در نهایت ویزی جز واکنشی نوستالژیک به آخرین رخداد حقیقی قرم بیستم نیست." حرف اردوان تراکمه کاملا صحیح است و تقریبا در اکثر جاهای دنیا که احتمال اجرا شدن این نمایشنامه وجود دارد، مصداق پیدا میکند، الّا کشورهایی مانند ایران. این نمایش با توجه به رویکردش نه‌تنها برایمان نوستالژیک نیست (به خصوص متولدین ۵۰شمسی به بعد)، بلکه به شدت آوانگارد است و و شخصا در طول نمایش شاهد خنده‌های هیستریک بعضی از تماشاگران که ناشی از ترشح دوپامین به بهانه‌ی «کشف حقیقت» بود، بودم!
مارکس و کوکاکولا فارغ از حقانیت موضوعی‌اش و لزوم هر چه بیشتر اجرایش (و نمایش‌هایی به مانند آن؛ چرا که به قول معروف،دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است!) نمایشی‌ست دقیق و (آگاهانه) دیالوگ محور. [یکی از نشانه‌های این آگاهی در طول نمایش، پخش Dimensions of Dialogue از شوانکمایر است.] این آگاهی مسبب اجرای به شدت انرژیک و بیان به شدت قدرتمند بازیگران نمایش شده است؛ «بیان»ی چنین قدرتمند و روان از سوی بازیگران، آن هم با دیالوگ‌های بعضاً سنگین سیاسی، تنها می‌تواند معلول مطالعه‌ی زیاد آن‌ها باشد. [خانم نسرین درخشان هم در نقش آیدا، بازی‌ای به شدت نفس‌گیر و سخت با درگیری زیاد عضلات صورت به نمایش می‌گذارد، چنان که بعد از پایان نمایش درد را می‌شد در صورت سرخ ایشان مشاهده کرد.]
کارگردان با وارونه کردن ترتیب روایی نمایشنامه (خطی به خطیِ-بازگشتی) موفق به غالب کردن «ایده» بر کل اجرا شده است و با استفاده‌ی صحیح از عنصر دیجیتال [اینجا منظور پروژکتور است؛ این شاید اولین استفاده‌ی درست از این عنصر در نمایش‌هایی بود که به تماشا نشسته‌ام]، به مفهوم‌کردن ایده برای تماشاگر عام کمک می‌کند.
نمایش مارکس و کوکاکولا نمایشی‌ست به غایت شریف و نمایش‌هایی به مانند آن نه‌تنها برای حیات هنر، بلکه برای حیات حقیقت و برپایی جامعه‌ای پویا و انقلابی، الزامی‌ست.
مریم شریعتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من روى صندلى نرمم لمیده بودم و گاه گاهى جابه جا میشدم و حتى گاهى زانوهام و میمالیدم و پام و دراز میکردم و فکر میکردم که دقیقاً دنیا به همین بی رحمى است و دقیقاً عشق به همین تلخى... شاید اگه من هم سیگارى دم دست داشتم همگام با رومئو آتش میکردم و غرق در خاطرات تلخ آشنایى ام با تو دقیقا تو همین پارک میشدم ... تاوان عشق سنگینه چه براى من چه براى ژولیت چه براى آتش نشانهاى امروز پلاسکو........
ماهور این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اولین روز جشنواره فجر،ویولن تایتانیک را در کارگاه دکور رودکی ببینید.

استقبال کم نظیر از نمایشی که در یک سالن تیاتری اجرا نمی شود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چه کسی مثل تو میتوانست
بجنگد با آتش،
بمیرد همآغوش آتش،
و به آتش بکشد میلیونها دل را...؟!
شهید آتشنشان من!
۱۱ ساعت پیش
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت گروه سروش به سرپرستی مسیح افقه و آواز سعید عابد ۷ و ۸ بهمن ماه در هنرسرای خورشید اصفهان

نوازندگان:
محمدجعفر قاضی عسکر بعنوان نوازنده مهمان (تنبک)
کمانچه:مسعود قاسمی و مسعود نامداری
تار:ستار سلطانفر
عود:آرش بیات
سنتور باس:علیرضا صدیقی نسب
تار باس:مهدی زارع
تنبک :حمیدرضا صادقی

سایت فروش بلیط:
Www.navayemehr.ir
۱۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
» یادداشت محمد حیدری دبیرجشنواره فیلم فجر به مناسبت حادثه ساختمان پلاسکو
... دیدن متن »

محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در یادداشتی به مناسبت حادثه ساختمان پلاسکو تهران، از لغو آیین رونمایی از پوستر و مجموعه آثار مردمی جشنواره به این مناسبت خبر داد.

به گزارش روابط عممی جشنواره فیلم فجر، متن یادداشت «محمد حیدری» دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

«حادثه فروریختن قدیمی‌ترین ساختمان بلند مرتبه ایران که منجر به از دست دادن تعدادی از فرزندان این مرز و بوم گردید، باعث جریحه دار شدن قلوب مردم ایران و هنرمندان شده است.

جشنواره فیلم فجر خود را متعلق به مردم می داند و برای مردمی که جشنواره را از آن خود می‌دانند، احترام فراوانی قائل است، ما خود را در غم از دست دادن مردم و آتش نشانان فداکار شریک می دانیم و اعلام می کنیم آیین رونمایی از پوستر جشنواره و مجموعه آثار مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در روز جمعه یکم بهمن ماه به نشانه احترام به آلام مردم برگزار نمی‌شود.

لازم می‌دانم از هنرمندان و همکاران جشنواره که تلاش کردند روز جمعه یکم بهمن ماه برنامه‌ای در خور احترام به هنر ایران برگزار شود، تشکر کنم و از هنرمندان و مهمانان گرامی بخواهم برای تسلی خاطر جامعه – هرجا که نیاز بود- حضور بهم رسانیم.

چراکه ما هنرمندان مردمیم و جشنواره ما جشنواره‌ای برای مردم است.

محمد حیدری / 95/10/30

متاسفم برای جشنواره ای که اعلام می کند ساعت 8 صبح روز جمعه امکان خرید بلیط فراهم می شود ولی پس از 1 ساعت همچنان سایت در حال به روز رسانی است.

کاش برای وقت مردم ارزش قائل می شدید.
۲ ساعت پیش
دوستان اگه کسی تونست خرید کنه اطلاع بده
ممنون
۱ ساعت پیش
من یه بار تونستم به صفحه انتخاب صندلی برم، ولی باز هم قطع شد.
جالبه که تعدادی از صندلی ها رزرو شده بود!!!
۴ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگه کسی بلیط گرفته نمیخواد بره من میخرم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پی فاجعه آتشسوزی و ریزش ساختمان پلاسکو تهران
» تسلیت تیوال و اعلام مراکز اهدای خون
... دیدن متن »

تیوال، واقعه دردناک آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو را تسلیت می‌گوید.
عزیزانی که تمایل به اهدای خون برای آسیب دیدگان این واقعه را دارند می‌توانند در مراکز اعلام شده حضور پیدا کنند:

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایران در 20 مقصد پیشنهادی سفر 2017 از دید بلومبرگ:
بلومبرگ به تازگی در سایت خود ۲۰ مقصد مهم گردشگری را که بهترین مقاصد سفر ۲۰۱۷ را تشکیل خواهند داد پیشنهاد داده و این پیشنهاد خود را با ارائه بهترین زمان سفر به این مقاصد تکمیل کرده که در کمال خوشوقتی ایران جزء یکی از این ۲۰ پیشنهاد قرار داده شده است. با «تریپ باما» همراه باشید تا از این مقاصد را در قاب دوربین ببینید:
https://goo.gl/CbSvdB
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
» مدیر امور سینماها خبر داد: 31 سینمای پایتخت میزبان مخاطبان سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر
... دیدن متن »

لیست سینماهای مردمی نمایش دهنده فیلم‌های سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر در تهران اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: 31 سینمای تهران میزبان مخاطبان مردمی جشنواره فیلم فجر خواهد بود و همزمان با آغاز بلیت فروشی اینترنتی جشنواره از طریق سامانه سینوگرام، مخاطبان می‌توانند سینمای دلخواه را جهت تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود انتخاب کنند.

محمدرضا فرجی ادامه داد: سینماهای آزادی، شهر فرنگ، شهر قصه، شهر هنر، شهر هفتم، فرهنگ1، فرهنگ 2، ملت 1، ملت2، ملت 3، ملت 4، کوروش (گراند سینما، فاروس، لاله زار، مایاک، خورشید نو، نادر)، چارسو1، چارسو2، چارسو4، چارسو5، اریکه ایرانیان، راگا1، کیان1، استقلال، زندگی2، جوان2، بهمن1، ماندانا1، موزه سینما (سینماتوگراف و تماشا) میزبان مخاطبان جشنواره فیلم فجر خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: بلیت فروشی سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجراز صبح روز جمعه اول بهمن ماه از طریق سامانه اینترنتی «سینوگرام» آغاز خواهد شد و تا چهارم بهمن ماه برای علاقمندان ادامه خواهد داشت.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای این جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره کنسرت علی زندوکیلی
سیدشهاب الدین سیدابراهیمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام به همگی
یک بلیط برای این نمایش در تاریخ پنج شنبه 7 بهمن ساعت 19:30 در اختیار بنده هست
که به دلیل تغییر برنامه به هر کدام از دوستان که تمایل داشته باشند تقدیم می شود.
ردیف 2:20 - شماره تماس 09139437720
آوا فیاض این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جدید ترین موسیقی های ایرانی را از رسانه فرهنگی موزیک پاتوق به نشانی www.mp3patogh.com دریافت کنید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از کنسرت حامد همایون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام خریدار دو عدد بلیط کنسرت گروه چهارباغ،اجرای امشب در فرهنگسرای نیاوران هستم.
٠٩١٢٣٦٦٩٤٣٠
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام خریدار دو عدد بلیط کنسرت گروه چهارباغ،اجرای امشب در فرهنگسرای نیاوران هستم.
٠٩١٢٣٦٦٩٤٣٠
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سه تا بلیط برای سانس ساعت 10 شب 30 بهمن ماه موجوده
هرکس مایله می‌تونه به این شماره پیام بده
09357028048
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیزی که بلیط این کارو به هر دلیلی میخوان کنسل کنند بنده خریدارم.
09128945390
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیزی که بلیط این کارو به هر دلیلی میخوان کنسل کنند بنده خریدارم.
09128945390
mir.mohammad این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بایط کنسرت یگانه امشب ساعت هفت شب ردیف دوازده صندلی
بیست ونهم قیمت ٩٥٠٠٠هزارتومان
٠٩٣٨٩١٢٦١٤٢
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بایط کنسرت یگانه امشب ساعت هفت شب ردیف دوازده صندلی
بیست ونهم قیمت ٩٥٠٠٠هزارتومان
٠٩٣٨٩١٢٦١٤٢
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پر مخاطب ترین نمایش دانشجویی سال باز هم در فجر حنماً ببینید
» تا ۲ پاسخ


۲۱ ساعت پیش
teatr gone این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش کارنامه بندار بیدخش در فجر هم یکی از پر فروش ترین ها شد
١ بهمن ساعت ١٩:٣٠ و ٥،٦،٧ بهمن ساعت ١٨:٣٠ و ٢٠
تماشاخانه ارغنون
۲۱ ساعت پیش
درود بر شما
به نظر می‌رسد نظر خود را به اشتباه در زیر برگه یک گردش نوشته‌اید،‌ لطفا برای بهتر دیده‌ شدن، آن را در زیر برگه نمایش مربوطه درج نمایید.
۲۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید